Będą bronić pucharu

W sobotę 15 lutego na pływalni Zatoki Sportu przy al. Politechniki zostanie rozegrany finałowy turniej Pucharu Polski piłkarzy wodnych. Trofeum bronią zawodnicy ŁSTW Ocmer Łódź. Przed rokiem w decydującym meczu podopieczni Edwarda Kujawy i Grzegorza Gruszeckiego pokonali Polonię Bytom 10:8.

Dzięki temu zwycięstwo łódzcy waterpoliści sięgnęli po Puchar Polski trzeci raz z rzędu i piętnasty w historii. Teraz staną przed szansą na powiększenie tego imponującego dorobku. Oprócz ubiegłorocznych finalistów w turnieju finałowym wezmą też udział zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego i Ostrowca Świętokrzyskiego. Te ekipy do łódzkiego turnieju przebijały się w eliminacjach.

Sobotnia rywalizacja rozpocznie się o godz. 10. W pierwszym półfinale ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom zmierzy się z Alfą Gorzów Wielkopolski. Na godz. 11.15 wyznaczono natomiast początek meczu ŁSTW Ocmer z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Końcowa klasyfikacji zostanie ustalona po sesji popołudniowej, w której pokonani półfinaliści zmierzą się w meczu o trzecie miejsce (godz. 18), a zwycięzcy zagrają o główne trofeum (godz. 19.10).

- Żadna drużyna, która tu przyjedzie tanio skóry nie sprzeda. Nasz półfinałowy rywal to młody zespół, w którym gra praktycznie cała kadra narodowa juniorów. Traktujemy więc ten mecz bardzo poważnie. Kilka dni temu w finałowym turnieju Nordic Waterpolo League w Szwecji zajęliśmy czwarte miejsce, bo popełniliśmy zbyt wiele błędów, które musimy z naszej gry wyeliminować. Rozgrywki Pucharu Polski pozwolą więc przekonać się, w jakim miejscu aktualnie jesteśmy. Nie ma jednak co ukrywać, że naszym celem jest obrona tego trofeum. I wszystko wskazuje na to, że w finale ponownie zmierzymy się z Polonią. Myślę, że w uzyskaniu korzystnego wyniku w tym turnieju i w drugiej fazie rozgrywek ligowych pomoże nam nowy nabytek z Białorusi. To młody obrońca, mający za sobą występy w reprezentacji swojego kraju – powiedział Kujawa.

Polecane aktualności

Jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w Orientarium będzie basen, przez który każdy z nas będzie mógł się przespacerować, a ponad głowami i obok nas będą pływały rekiny i płaszczki -  fot. Stefan Brajter

Budowa Orientarium - rozpoczął się montaż akrylowego tunelu

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Do otwarcia Orientarium w łódzkim ogrodzie zoologicznym został nieco ponad rok. Główne prace... więcej

Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku... więcej

27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród... więcej

W ramach Planu dla Osiedli wybudowane zostanie m.in. nowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Łanową -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Traktorową

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Spękany asfalt zamieni się w równą ulicę i powstanie nowe rondo. Po ul. Rojnej, Rydzowej i św.... więcej

Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2 -  fot: Radosław Żydowicz / UMŁ

Łódź dla seniorów. Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Przez ostatnie dwa lata w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich... więcej

Kontakt