Będzie co oglądać!

Nie lada gratka czeka w tym roku kibiców sportów motorowodnych. Od 19 do 24 lipca w Ostrowie Warckim nad zalewem Jeziorsko odbędą się zawody Jettribe Eurofinals World Series, będące pierwszą z trzech rund wliczanych do klasyfikacji Jet Ski World Series -mistrzostw świata federacji IJSBA (International Jet Sports Boating Association).

- Drugi rok z rzędu nasz klub będzie organizatorem tych prestiżowych zawodów. W poprzedniej edycji wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z 20 krajów – poinformowała łodzianka Anna Jachimek. - Po pięciu dniach rywalizacji na wodzie zostaną wyłonieni medaliści mistrzostw Europy skuterów wodnych federacji IJSBA, a punkty zebrane w Euro Finals zostaną wliczone zawodnikom do klasyfikacji mistrzostw świata Jet Ski World Series. Kolejne rundy tego cyklu zostaną rozegrane w USA w stanie Arizona oraz w Tajlandii – wyjaśniła zawodniczka łódzkiego klubu motorowego PrimaJet.

W ubiegłym roku Jachimek w klasie Runabout GP4 Ladies odzyskała mistrzostwo Europy federacji UIM, po które pierwszy raz sięgnęła w roku 2019. Później jako pierwsza Polka dokonała historycznego wyczynu, stając na podium mistrzostw świata. Przed nią uplasowały się jedynie Clara Muchemblet (Francja) i Cristina Lazarraga (Hiszpania).

Sportowe osiągnięcia ambitnej łodzianki doceniły m.in. władze samorządowe oraz sponsorzy. Za wyniki osiągnięte w roku 2021 Jachimek otrzymała nagrodę finansową z Urzędu Miasta Łodzi. Została też ambasadorką dystrybutora sprzętów motorowodnych, którego misją jest inspirowanie ludzi do uprawiania tego sportu oraz odkrywania świata na trójkołowych motocyklach. Firma ta wraz z gminą Warta będzie współorganizatorem lipcowych zawodów, które dla kibiców z Łodzi i województwa łódzkiego są znakomitą okazją do tego, by podziękować Ani za dotychczasowe sukcesy oraz wspierać ją w walce o kolejne trofea.

W ubiegłorocznej edycji zawodów pod egidą federacji IJSBA łodzianka z PrimaJet w Ostrowie Warckim Porcie Jachtowym Jeziorsko wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w klasie Run 1100 Stock Ladies (bliźniacza klasa Runabout GP4 Ladies federacji UIM).

Polecane aktualności

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... więcej

Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z... więcej

Kontakt