Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest 7. krajem w Europie w którym firma otworzyła biuro i zatrudnia zespół programistów.

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Swoje łódzkie biuro firma Better Collective Poland ulokowała w biurowcu Stara Drukarnia przy ul. Gdańskiej 130. To pierwszy najemcą, który rozpoczął działalność w zrewitalizowanym budynku dawnej drukarni wojskowej.

Firma Better Collective Poland tworzy własne produkty softwarowe dostarczając rozwiązania bezpiecznego i etycznego typowania wyników sportowych. Firma łączy użytkowników z operatorami legalnych zakładów sportowych. Produkty BC związane są z większością dyscyplin sportowych, ale największą popularnością cieszą się zakłady dotyczące piłki nożnej. Łódzki zespół programistów liczy obecnie 15 osób, ale do końca 2020 firma chce go powiększyć go do 25 osób. 

Adrian Pawlik, dyrektor ds. technologii Better Collective Poland i kierownik łódzkiego zespołu powiedział: - Łódź zawsze była dla mnie miejscem szczególnym, bo właśnie w Łodzi ukończyłem studia. Wybraliśmy Łódź, bo to bardzo duży rynek pracy i miasto akademickie. Wiedzieliśmy, że miasto ma potencjał i znajdziemy w nim odpowiednich pracowników. Przy wyborze nowego biura szukaliśmy miejsca unikalnego, z łódzką historią w tle, kameralnego oraz w świetnej lokalizacji w centrum miasta.

Mateusz Sipa z Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ dodaje: - Cieszę się, że Łódź wciąż budzi zainteresowanie nowych inwestorów. Nowe technologie w starej, zrewitalizowanej tkance naszego miasta, to scenariusz na jakim nam bardzo zależy. Chcemy by zagraniczne firmy technologiczne lokowały się w Łodzi, bo dzięki temu łodzianie będą mieli coraz lepsze możliwości rozwoju, a rynek IT będzie stymulowała inne sektory lokalnej gospodarki.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt