Bezpieczne wakacje. MOSiR i Straż Miejska uczą młodych rowerzystów bezpiecznej jazdy

W czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz łódzka Straż Miejska uczą najmłodszych bezpiecznej jazdy na rowerze i przepisów ruchu drogowego. Zajęcia odbywają się na Motodromie przy ul. Małachowskiego 9.

W czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz łódzka Straż Miejska uczą najmłodszych bezpiecznej jazdy na rowerze i przepisów ruchu drogowego. Zajęcia odbywają się na Motodromie przy ul. Małachowskiego 9. -  fot. Paweł Łacheta
W czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz łódzka Straż Miejska uczą najmłodszych bezpiecznej jazdy na rowerze i przepisów ruchu drogowego. Zajęcia odbywają się na Motodromie przy ul. Małachowskiego 9. , fot. Paweł Łacheta

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi rozpoczyna wakacyjną akcję poświęconą bezpieczeństwu ruch drogowego. Skierowana jest ona głównie do dzieci i młodzieży, ale mogą w niej również uczestniczyć dorośli.

Łukasz Kucharski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi, mówi: - Sport i rekreacja są bardzo istotne dla naszego zdrowia psychofizycznego, ale nie wolno zapominać również o bezpieczeństwie, szczególnie tych najmłodszych. Dlatego uruchomiliśmy, już od dzisiaj, program zajęć dla dzieci powyżej 10 roku życia, podczas których będą pod okiem instruktora MOSiR poznawały przepisy ruchu drogowego oraz nabywały wiedzę, która będzie przydatna przy egzaminie na kartę rowerową. Zajęcia na Motodromie przy ul. Małachowskiego 9 odbywają się od poniedziałku do piątki, w godzinach 11.30 - 14.15. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie własnego roweru i kasku.

Jak podkreśla dyrektor Łukasz Kucharski na motodromie zostały odtworzone wszystkie elementy infrastruktury drogowej (m.in. skrzyżowania, ronda, sygnalizacja świetlna), jaką spotykamy na ulicach w mieście. Dzięki temu po zajęciach na Motodromie dzieci nie powinny być zaskoczone żadnymi znakami i sytuacjami jakie występują w regularnym ruchu miejskim.

Anna Jasińska, kierownik Referatu Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi, dodaje: - Wzorem lat ubiegłych Straż Miejska jest organizatorem wypoczynku letniego w Łodzi dla grup zorganizowanych. Ze względu na sytuację sanitarną musieliśmy nieco zmodyfikować nasze działania – wdrażamy nowe gry terenowe, które będą odbywały się na terenach zielonych położonych jak najbliżej placówki organizującej zajęcia. Jedna z gier będzie mówiła o emocjach i jak sobie z nimi radzić i je rozpoznawać. Druga gra „Świat baśni Walta Disneya", jest adresowana do najmłodszych dzieci. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, w grupach do 12 osób i dla wszystkich zapewniamy środki do dezynfekcji.

Dodatkowo w każdy piątek, na Motodromie przy ul. Małachowskiego 9, oprócz typowych zajęć poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym, Straż Miejska będzie prowadziła akcję znakowania rowerów. Jak informuje Anna Jasińska, z rowerem może przyjść każdy mieszkaniec. Jednak aby rower został oznakowany trzeba okazać się dowodem osobistym.

Polecane aktualności

Nowe zjeżdżalnie w aquaparku -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Ponad pół kilometra nowych zjeżdżalni na Fali. Kolejne atrakcje łódzkiego aquaparku

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Banzai, Twister, Thunder i Anaconda – to nazwy nowych zjeżdżalni, które 14 sierpnia zostały... więcej

MCM Widzew -  Fot. Radosław Żydowicz/UMŁ

Miejskie centra medyczne z pomocą dla łodzian. W dobie pandemii skorzystało z nich ponad dwa tysiące nowych pacjentów

Tomasz Walczak/BKSiDŁ/info: BRPPM

Ostatnie miesiące były testem dla funkcjonowania służby zdrowia. Dobrze zdały go miejskie centra... więcej

Kamienica przy ul. Sienkiewicza 22 - wizualizacja

Łódź rewitalizacja. Kolejna kamienica przy ul. Sienkiewicza odzyska blask

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zielone podwórko do sąsiedzkich spotkań, a obok świetlica, lokale usługowe i kameralne przestrzenie... więcej

Organizacja ruchu w Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia (sobota) w godz. ok. 10:00–13:30 na pl. Katedralnym odbędą się uroczyste obchody Święta... więcej

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i Magdalena Jander, prezes i współzałożycielka firmy UVera -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzki start-up najlepszy w Europie

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Bakterie sprzed 2 miliardów lat pozwoliły łódzkiemu start-up’owi UVera zdobyć 2,5 miliona Euro... więcej

Kontakt