Bezpłatna rehabilitacja dla 400 łodzian

Zapraszamy łodzian na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne. Z oferty Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej będzie mogło skorzystać prawie 400 osób. Każdy będzie mógł liczyć na 10 dni zabiegowych, po 5 różnych zabiegów każdego dnia.

Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. -  fot. lodz.pl
Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. , fot. lodz.pl

Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi mówi: - Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. Z tej kwoty 550 tys. przeznaczymy na ćwiczenia, konsultacje i zabiegi, a pozostałe 70 tys. zł na zakup niezbędnych urządzeń. Zabiegi będą wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7, należącej do MCM Górna, jednak zapisać się na nie może każdy łodzianin niezależnie od miejsca zamieszkania, czy przynależności do lekarza pierwszego kontaktu. Jedynym ograniczeniem jest wiek – jest to program dedykowany osobom od 18 roku życia.

Jak podkreśla wiceprezydent Adam Wieczorek, z myślą o pacjentach pracujących w 2020 roku po raz pierwszy zaplanowano zabiegi rehabilitacyjne w godzinach popołudniowych.

Aby móc skorzystać z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych pacjenci najpierw muszą zgłosić się na konsultację do lekarza rehabilitanta, który wystawi zlecenie na konkretne zabiegi rehabilitacyjne. Zapisy ruszają już dziś w godzinach pracy przychodni od godz. 7:15 do 19:00 przy ul. Tatrzańskiej 109 (parter - główna rejestracja) lub pod numerem telefonu 42 643 39 72 lub 42 643 57 44.

Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM Górna dodaje: - Na konsultacje zapisywać się można w poradni przy ul. Tatrzańskiej 109. Same zabiegi będą zaś wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7. Przypomnę, że MCM Górna będzie realizowała ten projekt po raz trzeci. W 2018 r. przebadaliśmy 120 osób, a w 2019 r. – 150 osób.

Pacjenci, którzy zdecydują się skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w MCM Górna mogą otrzymać skierowanie na zabiegi typu: masaż, ćwiczenia indywidualne z terapeutą, diatermia, elektroterapia, laseroterapia, ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapia, lampa Solux.

Dodatkowo, w ramach tego projektu BO, kupiony zostanie sprzęt do rehabilitacji, m.in.:

  • rowerek do ćwiczeń
  • aparat do-masażu limfatycznego
  • osprzęt do kabiny UGUL
  • okulary ochronne do lasera
  • piłki, laski, dyski, kliny rehabilitacyjne

Polecane aktualności

Nowo otwarta klubokawiarnia Owoce i Warzywa 2 - Piotrkowska 217 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Lato na Piotrkowskiej 217. Nowe lokale, wydarzenia i plaża

informacja prasowa

Piotrkowska to nie tylko reprezentacyjna część deptakowa z restauracjami, ogródkami i klubami, OFF,... więcej

Wizualizacja nowej areny lekkoatletycznej RKS-u

Łódź buduje RKS. Na Rudzie powstaje arena lekkoatletyczna

Małgorzata Loeffler / ZIM

Otwieramy oferty na przebudowę obiektu Rudzkiego Klubu Sportowego i rozpoczynamy aukcję w dół - kto... więcej

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi oraz Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Spektakularny napis przywita gości w parku na Zdrowiu. Łodzianie zadecydują, jak będzie wyglądać

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Efektowny, przestrzenny napis będzie witał gości parku na Zdrowiu. Na platformie Vox Populi... więcej

Miasto Łódź, Fundacja Art Industry i Muzeum Tradycji Niepodległościowych zapraszają 15 sierpnia na ul. Piotrkowską -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

„Spacerem po Łodzi 1920”. W 100. rocznicę Cudu nad Wisłą zapraszamy na Piotrkowską

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Do uczczenia stulecia Cudu nad Wisłą Miasto Łódź zaprasza na ulicę Piotrkowską. 15 sierpnia czekać... więcej

Kamienica przy Pomorskiej 11 podczas remontu -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje kamienicę przy Pomorskiej 11, gdzie bywał Ślepy Max i mieścił się kultowy lokal

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace budowlane w kamienicy przy ul. Pomorskiej 11, w której powstanie dwanaście... więcej

Kontakt