Bezpłatna rehabilitacja dla 400 łodzian

Zapraszamy łodzian na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne. Z oferty Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej będzie mogło skorzystać prawie 400 osób. Każdy będzie mógł liczyć na 10 dni zabiegowych, po 5 różnych zabiegów każdego dnia.

Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. -  fot. lodz.pl
Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. , fot. lodz.pl

Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi mówi: - Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. Z tej kwoty 550 tys. przeznaczymy na ćwiczenia, konsultacje i zabiegi, a pozostałe 70 tys. zł na zakup niezbędnych urządzeń. Zabiegi będą wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7, należącej do MCM Górna, jednak zapisać się na nie może każdy łodzianin niezależnie od miejsca zamieszkania, czy przynależności do lekarza pierwszego kontaktu. Jedynym ograniczeniem jest wiek – jest to program dedykowany osobom od 18 roku życia.

Jak podkreśla wiceprezydent Adam Wieczorek, z myślą o pacjentach pracujących w 2020 roku po raz pierwszy zaplanowano zabiegi rehabilitacyjne w godzinach popołudniowych.

Aby móc skorzystać z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych pacjenci najpierw muszą zgłosić się na konsultację do lekarza rehabilitanta, który wystawi zlecenie na konkretne zabiegi rehabilitacyjne. Zapisy ruszają już dziś w godzinach pracy przychodni od godz. 7:15 do 19:00 przy ul. Tatrzańskiej 109 (parter - główna rejestracja) lub pod numerem telefonu 42 643 39 72 lub 42 643 57 44.

Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM Górna dodaje: - Na konsultacje zapisywać się można w poradni przy ul. Tatrzańskiej 109. Same zabiegi będą zaś wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7. Przypomnę, że MCM Górna będzie realizowała ten projekt po raz trzeci. W 2018 r. przebadaliśmy 120 osób, a w 2019 r. – 150 osób.

Pacjenci, którzy zdecydują się skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w MCM Górna mogą otrzymać skierowanie na zabiegi typu: masaż, ćwiczenia indywidualne z terapeutą, diatermia, elektroterapia, laseroterapia, ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapia, lampa Solux.

Dodatkowo, w ramach tego projektu BO, kupiony zostanie sprzęt do rehabilitacji, m.in.:

  • rowerek do ćwiczeń
  • aparat do-masażu limfatycznego
  • osprzęt do kabiny UGUL
  • okulary ochronne do lasera
  • piłki, laski, dyski, kliny rehabilitacyjne

Polecane aktualności

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Znamy tegorocznych stypendystów programu Młodzi w Łodzi

informacja prasowa

Program stypendialny Młodzi w Łodzi funkcjonuje od 2008 r. W trzynastu dotychczasowych edycjach... więcej

Kontakt