Bezpłatna rehabilitacja dla 400 łodzian

Zapraszamy łodzian na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne. Z oferty Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej będzie mogło skorzystać prawie 400 osób. Każdy będzie mógł liczyć na 10 dni zabiegowych, po 5 różnych zabiegów każdego dnia.

Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. - fot. lodz.pl
Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. , fot. lodz.pl

Adam Wieczorek, wiceprezydent Miasta Łodzi mówi: - Łodzianie, w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. Z tej kwoty 550 tys. przeznaczymy na ćwiczenia, konsultacje i zabiegi, a pozostałe 70 tys. zł na zakup niezbędnych urządzeń. Zabiegi będą wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7, należącej do MCM Górna, jednak zapisać się na nie może każdy łodzianin niezależnie od miejsca zamieszkania, czy przynależności do lekarza pierwszego kontaktu. Jedynym ograniczeniem jest wiek – jest to program dedykowany osobom od 18 roku życia.

Jak podkreśla wiceprezydent Adam Wieczorek, z myślą o pacjentach pracujących w 2020 roku po raz pierwszy zaplanowano zabiegi rehabilitacyjne w godzinach popołudniowych.

Aby móc skorzystać z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych pacjenci najpierw muszą zgłosić się na konsultację do lekarza rehabilitanta, który wystawi zlecenie na konkretne zabiegi rehabilitacyjne. Zapisy ruszają już dziś w godzinach pracy przychodni od godz. 7:15 do 19:00 przy ul. Tatrzańskiej 109 (parter - główna rejestracja) lub pod numerem telefonu 42 643 39 72 lub 42 643 57 44.

Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM Górna dodaje: - Na konsultacje zapisywać się można w poradni przy ul. Tatrzańskiej 109. Same zabiegi będą zaś wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7. Przypomnę, że MCM Górna będzie realizowała ten projekt po raz trzeci. W 2018 r. przebadaliśmy 120 osób, a w 2019 r. – 150 osób.

Pacjenci, którzy zdecydują się skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w MCM Górna mogą otrzymać skierowanie na zabiegi typu: masaż, ćwiczenia indywidualne z terapeutą, diatermia, elektroterapia, laseroterapia, ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapia, lampa Solux.

Dodatkowo, w ramach tego projektu BO, kupiony zostanie sprzęt do rehabilitacji, m.in.:

 • rowerek do ćwiczeń
 • aparat do-masażu limfatycznego
 • osprzęt do kabiny UGUL
 • okulary ochronne do lasera
 • piłki, laski, dyski, kliny rehabilitacyjne

Polecane aktualności

Punkt Informacyjny dla Przedsiębiorców

BRP

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Sars-CoV-2, Urząd Miasta Łodzi oraz Powiatowy Urząd... więcej

Ulica Matowa przeszła kompleksową modernizację. - fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje. Asfaltowa Matowa

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna gruntówka zyskała utwardzoną nawierzchnię. Zakończyliśmy prace na ul. Matowej na Rudzie... więcej

WTBS obniża stawki czynszu najemcom lokali użytkowych - fot. Archiwum UMŁ

WTBS obniża stawki czynszu najemcom lokali użytkowych

Jolanta Baranowska / BRP

Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zdecydowało, że będzie realizowało taką samą politykę... więcej

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. - fot. Witold Ancerowicz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu... więcej

Kontakt