Bieg Trzech Króli – trwają zapisy

Już po raz czwarty Akademia Sport i Zdrowie oraz Urząd Miasta Łodzi zapraszają na Bieg Trzech Króli. Impreza odbędzie się 6 stycznia 2020, a na starcie będzie mogło stanąć 3 000 osób.

- Zapisy trwają. W tej chwili mamy już prawie 2 100 zgłoszeń, z czego 1 800 już opłacono. W ubiegłym roku wystartowało ponad 2 200 osób, a teraz limit ustaliliśmy na 3 000 osób. Myślę, że go wypełnimy. Do imprezy mamy jeszcze ponad miesiąc, zapisy idą zgodnie z planem, więc powinniśmy osiągnąć założoną frekwencję – poinformował Robert Blesiński z Akademii SiZ.

- Trasa liczy pięć kilometrów i jest tak ułożona, żeby pokazać najpiękniejsze fragmenty naszego miasta w świątecznych dekoracjach. Będzie więc można podziwiać iluminacje na Rynku Manufaktury i na ulicy Piotrkowskiej. Podczas biegu wszyscy są zachwyceni wyglądem naszego miasta w takiej odsłonie – poinformował dyrektor sportowy imprezy Jacek Chmiel.   

- Bieg Trzech Króli to impreza, która od pierwszej edycji spotkała się z ogromnym zainteresowaniem co oznacza, że organizatorzy świetnie wstrzelili się w termin oraz w formułę biegu. Po świątecznej przerwie i okresie leniuchowania biegacze rozpoczynają sezon od pięciu kilometrów a więc od dystansu, który jest do przyjęcia nawet wtedy, gdy ostatnio się nie trenowało. Gdy przy temperaturze minus trzynastu stopni jechałem do Manufaktury na pierwszy bieg w roku 2017 to myślałem, że pewnie będzie bardzo mało uczestników, bo kto biega w takich warunkach? Ku mojemu zaskoczeniu limit miejsc został wyczerpany i frekwencja była stuprocentowa. Od samego początku impreza więc chwyciła i ta formuła się sprawdza, a bieg systematycznie się rozwija. To wszystko świadczy o tym, że jest to trafiona inicjatywa – podkreślił dyrektor Wydziału Sportu Marek Kondraciuk.

Więcej informacji o biegu i zapisach można znaleźć tutaj.

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Kontakt