Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

W piątek 13 stycznia rozpoczną się zapisy do 15. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Po raz kolejny będzie to dwudniowa impreza - bieg główny na 10 km wystartuje 27 maja 2017, a sześć dni wcześniej rywalizować będą dzieci i młodzież.

Konferencja prasowa zapowiadająca tegoroczny bieg odbyła się w środę w łódzkiej siedzibie Rossmanna. W spotkaniu z dziennikarzami wzięła udział m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która jest honorowym patronem imprezy, organizowanej przy wsparciu UMŁ.

„Wszyscy wiemy, że Łódź jest rozbiegana. Dziękuję Rossmanowi i innym sporom, którzy zdecydowali się wesprzeć tę imprezę. Jest ona na stałe związana z Łodzią i doskonale promuje to, co jest naszym dziedzictwem, czyli ulicę Piotrkowską. Po raz kolejny będzie to główny trakt dla biegaczy. Mam nadzieję, że również dzięki tej inicjatywie dalej będziemy promować Łódź jako fajne miejsce do życia, ale również do tego typu imprez związanych z bieganiem. Już teraz zapraszam wszystkich na Piotrkowską" - powiedziała Zdanowska.

Dyrektor sportowy zawodów Jacek Chmiel podkreślił, że możliwość wykorzystania niemal całej długości reprezentacyjnej ulicy Łodzi jest jednym z głównych atutów Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. „W porównaniu z innymi biegami organizowanymi w centrum dużego miasta nasz ma bardzo mało zakrętów. To są prawie same proste odcinki, na których zawodnicy mogą bić rekordy życiowe. To dla nich bardzo ważne. Wykorzystujemy Piotrkowską na odcinku od Białej Fabryki, do ulicy Nowomiejskiej przy Starym Rynku. To jest jedna długa prosta. Dodatkowo spośród innych imprez wyróżnia nas to, że oprócz elity dbamy również o zwykłego Kowalskiego. Dla nas liczy się każdy biegacz. Walczymy o to, by wszyscy uczestnicy byli po biegu zadowoleni. Mamy też bardzo dużo kategorii branżowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie" - powiedział Chmiel.

Podobnie jak w ubiegłym roku impreza będzie podzielona na dwie części. W niedzielę 21 maja odbędzie się Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, w którym będzie mogło uczestniczyć 1500 osób. Sześć dni później wystartuje bieg główny. „Poprzednia edycja była rekordowa. Frekwencja w biegu open przekroczyła cztery tysiące. Do tego trzeba dodać blisko tysiąc dzieci. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej uczestników. Limit biegu głównego wynosi 5 tys. osób" - poinformował Robert Blesiński ze Stowarzyszenia Akademia Sport i Zdrowie, które jest głównym organizatorem imprezy.

Szczegółowe informacje dot. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run można znaleźć na stronie internetowej zawodów. >>>>>

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt