Buduj z nami Łódź. Zarząd Inwestycji Miejskich rozpoczyna współpracę z Politechniką Łódzką.

Studenci Politechniki Łódzkiej już wkrótce będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe przy największych łódzkich inwestycjach. Zarząd Inwestycji Miejskich i Politechnika Łódzka podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Podpisanie umowy pomiędzy PŁ i ZIM
Zarząd Inwestycji Miejskich zaprasza tych, którzy chcą uczestniczyć w realizacji dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym także związanych z rewitalizacją obszarową.

Program „Dobre Praktyki. Buduj z nami Łódź” to projekt skierowany do studentów Politechniki Łódzkiej. Zarząd Inwestycji Miejskich zaprasza tych, którzy chcą uczestniczyć w realizacji dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym także związanych z rewitalizacją obszarową. ZIM prowadzi projekty od koncepcji inwestycji, aż po odbiory końcowe. Udział w programie oferuje możliwość zdobycia doświadczenia i kompetencji, pracę w przyjaznej atmosferze, a dla najlepszych ofertę zatrudnienia z ZIM. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

– Program „Dobre Praktyki. Buduj z nami Łódź” to projekt skierowany do studentów Politechniki Łódzkiej. Zapraszamy wszystkich kreatywnych, otwartych na nowe wyzwania i chcących zmieniać nasze miasto. W Zarządzie Inwestycji Miejskich pracuje obecnie 130 osób. W najbliższych latach czeka nas zmiana pokoleniowa, a wielu pracowników od nas odejdzie. W związku z tym chcemy przyciągnąć studentów. Nasze projekty prowadzimy od koncepcji inwestycji aż po odbiory końcowe. Oferujemy zdobycie doświadczenia, przyjazną atmosferę, a dla najlepszych ofertę zatrudnienia. W ZIM mamy cały przekrój specjalności – np. dział architektury, gdzie pracują architekci urbaniści, mamy realizacyjne zespoły, gdzie pracują konstruktorzy... Przed nami bardzo duże projekty infrastrukturalne. Będziemy kontynuować budowę Trasy Górna, projekt Tramwaj Dla Łodzi, będziemy przebudowywać linię tramwajową na ul. Wojska Polskiego, kontynuujemy bardzo duże projekty kubaturowe. To do nich potrzebujemy wsparcia młodej kadry technicznej i dlatego budujemy to porozumienie. Zapraszamy wszystkich kreatywnych, otwartych na nowe wyzwania i chcących zmieniać nasze miasto – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

– Program praktyk zaoferowany przez Zarząd Inwestycji Miejskich, to atrakcyjna propozycja dla naszych kreatywnych i pełnych twórczego potencjału studentów. Współpraca może zaowocować efektem synergii, kiedy wspólne działania pozwolą na osiągnięcie optymalnych korzyści tak dla Łodzi, naszej uczelni, jak i przyszłych inżynierów. Jako uczelnia wspieramy inicjatywy zmieniające wygląd Łodzi, dlatego chętnie angażujemy się w rozwój infrastrukturalnych projektów w skali całego miasta. To kolejny etap, który pokazuje, że naszymi działaniami wpisujemy się w Nową Strategię Miasta Łodzi. Cieszę się, że damy naszym studentom szansę na realizację się, tu w Łodzi – dodaje prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej.  

Zarząd Inwestycji to jednostka Urzędu Miasta Łodzi nadzorująca duże projekty infrastrukturalne. Zakres działań ZIM obejmuje modernizację dróg, odnowę zabytków i koordynację Programu Rewitalizacji Obszarowej.

Najbardziej spektakularnym projektem ostatnich lat była przebudowa trasy WZ, wzdłuż której powstało 17 km nowej trasy tramwajowej z zupełnie nowym odcinkiem na osiedla Janów i Olechów. Dzisiaj Łódź może się pochwalić komfortowymi warunkami podróżowania w relacji wschód-zachód i północ-południe. Inne ważne już zrealizowane duże projekty to ul. Dąbrowskiego, remont torowiska na al. Włókniarzy i Narutowicza, czy nowa linia tramwajowa przy dworcu Łódź Fabryczna.

Program Rewitalizacji Obszarowej  to nie tylko remonty. Celem programu jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje.

ZIM zmienia Centrum Miasta, ale prowadzi również projekty rewitalizacyjne na zabytkowym osiedlu Księży Młyn. W tej chwili realizowany jest największy projekt w historii miasta, wart przeszło 650 mln zł „Tramwaj dla Łodzi” – to w sumie 11 km zmodernizowanych torowisk i 2 km zupełnie nowych odcinków tras na ul. Broniewskiego i na połączeniu skrzyżowania Marszałków z dworcem Fabrycznym.

W skład Zarządu Inwestycji Miejskich wchodzą Wydział Inwestycji Kluczowych, Wydział Inwestycji Infrastrukturalnych, Wydział Rewitalizacji Obszarowej i Inwestycji Kubaturowych, Wydział Architektury i Zieleni.

Politechnika Łódzka należy do grona najlepszych szkól wyższych w Polsce. W prestiżowym rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy zajmuje 8. miejsce wśród uczelni akademickich w Polsce. Jest klasyfikowana także w najbardziej prestiżowych rankingach międzynarodowych. 

Politechnika Łódzka kształci 15 tysięcy studentów. Współpracując z najlepszymi uczelniami na świecie, wdraża najnowsze metody i modele kształcenia. Uczelnia konsekwentnie realizuje strategię, której celem jest uzyskanie statusu innowacyjnego uniwersytetu technicznego, o uznanej marce w kraju i na świecie. Międzynarodową pozycję Politechniki Łódzkiej potwierdzają liczne akredytacje, w tym europejska EUR-ACE Label, francuska HCERES (jedyna w Polsce) oraz ewaluacja instytucjonalna w ramach Program IEP realizowana przy wsparciu European University Association.

Polecane aktualności

Kapsuła Czasu w Manufakturze

Na rynku Włókniarek Łódzkich stanęła „Kapsuła Czasu”

Małgorzata Antczak / UMŁ

26 lutego na terenie Manufaktury, a dokładniej na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie “Kapsuła... więcej

Remont torowisk w Łodzi

Modernizujemy łódzkie torowiska. Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 marca

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W tym roku kolejne trasy łódzkich tramwajów zostaną odnowione. Do tej pory wyremontowaliśmy 55 km... więcej

Konferencja Prasowa

Łódź walczy ze smogiem. Półmetek składania wniosków o dotacje wymianę na pieców

Marcin Masłowski / UMŁ

W tegorocznym budżecie miasta na program przeznaczono 3 mln zł. Z dotacji w wysokości 7 tys. zł mogą... więcej

Prezydent Miasta Hanna Zdanowska na konferencji prasowej

Płać podatki w Łodzi i wygrywaj. Teraz opłaca się to jeszcze bardziej!

Kinga Rondio / UMŁ

Już od poniedziałku rozpoczynamy Loterię Podatkową dla Wszystkich Łodzian. 1 marca zarówno przez... więcej

Rewitalizacja na Pomorskiej

Łódź rewitalizuje. Zmieniamy ulicę Pomorską i kończymy inwestycję na ulicy Zachodniej

Tomasz Walczak / UMŁ

Rozpoczynają się kolejne prace rewitalizacyjne w centrum Łodzi. Tym razem poszerzenia doczeka się... więcej

Kontakt