Budujemy drogi rowerowe na Rokicińskiej

W ramach przebudowy ulicy Rokicińskiej powstaną również drogi rowerowe w obrębie skrzyżowania z ul. Józefiaka. Prace rozpoczną się 11 marca.

Przejazdy i drogi rowerowe pojawią się wokół skrzyżowania, aby połączyć nowo wybudowaną drogę rowerową z już istniejącą infrastrukturą dla rowerzystów i zapewnić wygodny i bezpieczny przejazd – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Prace będą podzielone na etapy. Największe zmiany pojawią się w dniach 11-15 marca, gdy wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a ruch odbywać się będzie głównie na prawoskrętach – informuje Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu.

 

 

Od 11 do 15 marca wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Rokicińska / Józefiaka:

  • Jadąc Rokicińską od centrum, będzie można skręcić tyko w prawo w ul. Józefiaka z prawego i środkowego pasa ruchu. Pozostałe kierunki dostępne będą poprzez zawrócenie na rondzie Żołnierzy Wyklętych i zawrotkę na wschodnim wlocie ul. Rokicińskiej.
  • Jadąc od autostrady możliwy będzie skręt w lewo w Rokicińską w kierunku centrum, dwoma pasami ruchu, oraz skręt w prawo w kierunku Andrzejowa z  prawego pasa. Nie będzie możliwości przejazdu na wprost w ul. Malowniczą.
  • Wyjeżdżając z terenu budowy od strony Andrzejowa, można będzie skręcić tylko w prawo w ul. Malowniczą.
  • Z Malowniczej również będzie można skręcić tylko w prawo w ul. Rokicińską do centrum.

W tych dniach również autobusy linii 90, 201 i 202 pojadą zmienioną trasą.

Linia 91 w kierunku Nowosolnej pojedzie przez Rokicińską, Józefiaka, zawróci na rondzie Żołnierzy Wyklętych i dalej Józefiaka, Rokicińska, zawróci za przystankiem i Rokicińską do Malowniczej gdzie wróci na swoją trasę. Objazd obowiązuje tylko w jednym kierunku. Na Janów pojedzie bez zmian.

Linie 90, 201 i 202 jadąc w kierunku Andrzejowa pojadą z Rokicińskiej, przez Józefiaka, zawrócą na rondzie Żołnierzy Wyklętych i Józefiaka wrócą na Rokicińską na swoją trasę. W przeciwnym kierunku pojadą przez Gajcego, Zakładową i Hetmańską do Rokicińskiej.

Od 16 marca rozpocznie się drugi etap budowy dróg rowerowych. Ruch na skrzyżowaniu zostanie przywrócony i na swoje trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej. Natomiast wygrodzone będę wewnętrzne (lewe) pasy ruchu na wschodnim wlocie skrzyżowania Rokicińskiej z Józefiaka (od strony Andrzejowa).

W kolejnych etapach wygradzane będą poszczególne pasy ruchu, aby zrealizować następne przejazdy rowerowe. Całość prac potrwa ok. półtora miesiąca.

Polecane aktualności

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. -  fot. Witold Ancerowicz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu... więcej

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w kamienicach przy ulicy Tuwima 33 i 35 -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź Rewitalizuje: kończymy prace w kamienicach przy Tuwima 33 i 35

Małgorzata Loeffler / ZIM

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w... więcej

Prace na al. 1 Maja dobiegają końca. -  fot. Konrad Ciężki

Łódź Buduje Zielone Polesie

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna ulica na Starym Polesiu zamienia się w zieloną, przyjazną przestrzeń. Kończymy prace na al.... więcej

Weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W związku z nowymi ograniczeniami i niską frekwencją w pojazdach komunikacji miejskiej od... więcej

Kontakt