Były tłem dla rywalek

Łódzkie siatkarki z pewnością jak najszybciej chciałyby zapomnieć o falstarcie, jaki zanotowały na progu 2022 roku. W starciach z Developresem Bella Dolina Rzeszów i Grupą Azoty Chemik Police zawodniczki ŁKS Commercecon i Grota Budowlani były tylko tłem dla rywalek.

Przed rozpoczęciem sezonu zespół prowadzony przez Michala Maska był stawiany w roli jednego z głównych pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Po 14. kolejkach zajmuje jednak dopiero szóste miejsce w tabeli i ma już na koncie sześć porażek. W konfrontacji z rzeszowskim liderem w łódzkiej ekipie na ekstraklasowym poziomie zagrała jedynie 22-letnia rezerwowa Weronika Sobiczewska. Jej dużo bardziej doświadczone koleżanki toczyły natomiast zażartą walkę o miano najsłabszej na boisku. Ta rywalizacja była tak zacięta, że rywalki mogły ograniczać się do przebijania piłki na stronę ŁKS Commercecon. Resztę wykonały za nie podopieczne Maska…

ŁKS Commercecon - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (19:25, 16:25, 25:27). ŁKS Commercecon: Martyna Grajber, Kamila Witkowska, Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry, Klaudia Alagierska, Ivna Colombo, Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Weronika Sobiczewska, Julita Piasecka, Pietra Jukoski, Angelika Gajer, Joanna Pacak.

Emocji nie było również w Policach, gdzie Grupa Azoty Chemik w trzech krótkich setach rozprawiła się z Grotem Budowlani. W pierwszej i trzeciej partii przyjezdne zdobyły po szesnaście oczek, a w drugiej tylko trzynaście. Na komplet punktów mistrzynie kraju nie musiały solidnie pracować, bo zwycięstwo przyszło im lekko, łatwo i przyjemnie.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani 3:0 (25:16, 25:13, 25:16). Grot Budowlani: Monika Fedusio, Weronika Centka, Ana Cleger, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska, Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Szczurowska, Maja Pelczarska, Anna Lewandowska.

Tabelę Taurok Ligi otwiera Developres Bella Dolina (35 pkt.), za którym plasują się: Grupa Azoty Chemik (35), IŁ Capital Legionovia Legionowo (27), Grot Budowlani (27), E.Leclerc Moya Radomka Radom (26) i ŁKS Commercecon (25). W 15. kolejce 16 stycznia Grot Budowlani w Legionowie zmierzą się z Legionovią (godz. 19), a ŁKS Commercecon podejmie Grupę Azoty Chemik (godz. 20.30).

Polecane aktualności

Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z... więcej

Łódź edu kul | „Przystań w Teatrze" najnowszy program Teatru Arlekin

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Mamy w Łodzi kilka teatrów. Wśród nich jest nieduży – ale wielce sprytny, Arlekin. I jak w commedia... więcej

Łódź edu kul | „Wszystkich kochać, nikogo nie oszczędzać. Całoroczne rozbudzanie empatii”.

Wydział Kultury

Pod tym hasłem zespół Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przygotował blisko 50 wydarzeń i... więcej

 -  materiał Stowarzyszenia Topografie

Łódź edu kul | wyjątkowy audio przewodnik i film o ulicy Piotrkowskiej

Wydział Kultury

Być może nie wszyscy łodzianie jeszcze wiedza ale w najbliższych latach Łódź będzie obchodziła dwie... więcej

Łódź edu kul | warsztaty CHOREI i Fabryki Sztuki dla szkół

Wydział Kultury

Przez ostatnie cztery miesiące – od września do grudnia 2021 – artyści Teatru CHOREA i edukatorzy z... więcej

Kontakt