Cała Łódź zamawia na wynos! – akcja dla łódzkiej gastronomii

Jak w kilku prostych krokach wesprzeć ulubione łódzkie restauracje? Zamawiać z dowozem. Powstaje baza lokali z ofertą na wynos, najciekawszych ofert z dowozem, a także akcja #środazdowozem z daniami w stałej niskiej cenie.

Restauracja Tel Aviv
W ramach kampanii "Łódź na wynos" na mieście pojawią się plakaty, a w Internecie grafiki zachęcające do zamawiania „łódzkich tytek” bezpośrednio z lokalu

Niektóre restauracje z trudem dźwignęły się po pierwszym kryzysie, jaki nastąpił w marcu br. Kolejne ograniczenia działalności w odpowiedzi na pandemię mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszej zapaści branży gastronomicznej. Miasto ułatwiło pracę restauracjom znajdującym się w zagłębiu łódzkiej gastronomii, czyli na Piotrkowskiej. Dostawcy wynosów mogą obecnie bez ograniczeń kursować po Piotrkowskiej, a przedsiębiorcy wynajmujący lokale miejskie mają możliwość skorzystania z obniżki czynszu do symbolicznej złotówki. UMŁ uruchomił również specjalny fundusz pomocowy dla przedsiębiorców w formie poręczeń kredytowych.

Teraz z inicjatywy Łódzkiego Centrum Wydarzeń i Jemy w Łodzi rusza także kampania „Łódź na wynos”. Dzięki niej klienci dowiadują się, jak w prostych krokach pomagać ulubionym restauracjom oraz gdzie czekają na nich promocyjne oferty
w dowozie oraz na czym polegają.

Entuzjaści dobrego jedzenia i miłośnicy lokalnych restauracji też mogą wspierać restauracje w tych trudnych czasach! Przede wszystkim, rezerwując choćby jeden dzień w tygodniu bez gotowania, kiedy „obiad na mieście” zamieniamy na wynos. Co ważne, warto zamawiać bezpośrednio, czyli przez telefon lub własną stronę restauracji. Nieoceniona jest też aktywność klientów w social mediach - wystarczy udostępnić zdjęcie jedzenia czy post z fanpage’a restauracji, napisać opinię lub komentarz. Wsparcie dobrym słowem ma teraz dla restauratorów niezwykłe znaczenie! – mówi Izabella Borowska, Jemy w Łodzi.

Na mieście pojawią się plakaty, a w Internecie grafiki zachęcające do zamawiania „łódzkich tytek” bezpośrednio z lokalu.

Restauratorzy mogą zaś za pośrednictwem portalu „Jemy w Łodzi” zwiększyć zasięg promocji swoich specjalnych propozycji, np. zestawów zrób-to-sam, przetworów, zakładowych specjalności czy gotowych setów dla dwojga. Właśnie opublikowano pierwszy z cyklu artykułów z najciekawszymi opcjami na wynos. To jednak nie wszystko, bo portal pracuje właśnie nad cyklem szkoleń on-line dla pracowników branży gastronomicznej i każdy ma możliwość zaproponowania tematów na webinaria, które  nadsyłać można na adres jemywlodzi@gmail.com. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://jemywlodzi.pl/do-restauracji-i-do-gosci-nasz-apel/.

Łódzkie Centrum Wydarzeń nie rezygnuje zaś ze wsparcia lokali za pośrednictwem festiwali kulinarnych. Wydarzenia takie jak zaplanowany na koniec listopada Ramen Festiwal, Łódź Smakuje Niepodległość to okazja do zdobycia dodatkowych zamówień i szansa na zauważenie lokalu przez nowych klientów. Festiwalowe dania będą oczywiście w opcji na wynos, a program dodatkowych atrakcji w całości realizowany będzie w sieci.

Polecane aktualności

W Kapeluszu Anatola powstaje nowa miejska przychodnia dla 5 tys

W Kapeluszu Anatola powstaje nowa miejska przychodnia dla 5 tys. pacjentów.

Jolanta Baranowska / UMŁ

Trwa modernizacja budynku. Pierwszych pacjentów poradnia przyjmie w tym roku jesienią. więcej

Ule na dachach w Łodzi

Nowe łąki kwietne i ule na dachach w Łodzi

Aleksandra Hac / UMŁ

Niedługo w Łodzi pojawi się przynajmniej osiem nowych łąk kwietnych. To świetne schronienie dla... więcej

TME zatrudnia

TME zatrudnia. Jest praca dla łodzian!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Nawet 500 osób znajdzie pracę w supernowoczesnym Centrum Logistycznym firmy TME na granicy Łodzi i... więcej

Pogaduchy przez telefon dla seniorów

"Przyjazny telefon" - nowa infolinia przeznaczona specjalnie dla osób starszych

MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi zaprasza wszystkich łódzkich seniorów do skorzystania z... więcej

Karta Łodzianina

Nowe punkty obsługi i partnerzy strategiczni Karty Łodzianina

Laura Rybczyńska / ŁOT

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie Kartą Łodzianina oraz aby ułatwić mieszkańcom różnych części... więcej

Kontakt