Chcesz zmieniać swoje osiedle? Przyjdź na spotkanie!

Chcesz zmieniać Łódź – włącz się w realizację planu dla osiedli. Miasto przedstawia szczegółowy harmonogram spotkań z mieszkańcami i zaprasza do udziału w kolejnej turze konsultacji, podczas których łodzianie będą mogli zgłaszać swoje propozycje dotyczące sposobu realizacji inwestycji ujętych w „Planie dla osiedli”.

Jednym z priorytetów trzeciej kadencji prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej jest „Plan dla osiedli", czyli inwestycje nie tylko w rewitalizację centrum, ale również modernizacja pozostałych terenów miasta. W najbliższych latach pojawią się od dawna oczekiwane remonty małych osiedlowych uliczek, ławki i kosze na śmieci. I to nie tylko w centrum miasta, ale przede wszystkim  tam, gdzie mieszkańcy są codziennie – tuż obok domu, szkoły czy przedszkola. Szczegóły inwestycji na osiedlach uzgodnione zostaną z łodzianami.

Magistrat zaprezentował terminarz 15 spotkań, na których będzie można przedyskutować z miejskim urzędnikami szczegóły inwestycji zaplanowanych na 2019 rok. Pierwsze z nich, skierowane do mieszkańców osiedla Zdrowie Mania, będzie dotyczyło dokładnego zakresu remontu ul. Krakowskiej i odbędzie się 27 marca.

- Rusza długo oczekiwany „Plan dla osiedli”, czyli program inwestycji mniej spektakularnych niż w ostatnich latach, ale bardzo ważnych dla mieszkańców i ich najbliższego otoczenia. Na ten rok zaplanowaliśmy około 60 różnego typu inwestycji i każdą z nich chcielibyśmy bezpośrednio omówić z łodzianami – zaznacza Robert Kolczyński, dyr. Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

„Plan dla osiedli" na 2019 rok obejmuje 61 inwestycji wartych około 90 mln zł. Najwięcej z nich dotyczy modernizacji dróg i chodników, ale także działań w zakresie edukacji, zdrowia, rekreacji, nasadzeń zieleni oraz bezpieczeństwa. Jest to rezultat spotkań prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z mieszkańcami.

- Cieszymy się, że hasło „Plan dla osiedli”, o które często dopytywali łodzianie nabrało już bardzo realnego kształtu. Jesień upłynęła na szeregu spotkań z mieszkańcami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaproponowaliśmy 15 lokalizacji, gdzie będzie można spotkać się i porozmawiać na temat inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania – podkreśla dyr Biura ds. Partycypacji Społecznej Grzegorz Justyński.

Konsultacje dotyczące „Planu dla osiedli” potrwają do końca czerwca br.

Polecane aktualności

Kamienica przy ul. Wschodniej 42 w remoncie -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje na Wschodniej. Odsłaniamy elewację kamienicy, w której powstają mieszkania i biblioteka

Małgorzata Loeffler / ZIM

Kończymy generalny remont kamienicy przy ul. Wschodniej 42. Jesienią miasto odda do użytkowania 10... więcej

Ulica Mielczarskiego po przebudowie (wizualizacja)

Łódź buduje woonerf na ul. Mielczarskiego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Strefa spokojnego ruchu, kameralne place z zielenią, szpaler drzew, ławki i udogodnienia dla osób z... więcej

Rusza miejski program mikrograntów dla NGO na walkę z koronawirusem

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Epidemia koronawirusa nie ustępuje. W tej sytuacji władze miasta podjęły decyzję o uruchomieniu... więcej

Witaj szkoło, czyli równanie z wieloma niewidomymi… -  fot. licencja CC0

Witaj szkoło, czyli równanie z wieloma niewiadomymi…

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Zbliża się początek nowego roku szkolnego, ale wciąż brakuje rozporządzeń prawnych rządu, co do... więcej

Remontowane wnętrze Przedszkola Miejskiego nr 37 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

30 miejskich przedszkoli jest remontowanych w czasie wakacji

Grzegorz Gawlik / BRP

4 placówki tj. przedszkola nr: 4, 142, 152 i 165 będą termomodernizowane w ramach dużego unijnego... więcej

Kontakt