Chcesz zmieniać swoje osiedle? Przyjdź na spotkanie!

Chcesz zmieniać Łódź – włącz się w realizację planu dla osiedli. Miasto przedstawia szczegółowy harmonogram spotkań z mieszkańcami i zaprasza do udziału w kolejnej turze konsultacji, podczas których łodzianie będą mogli zgłaszać swoje propozycje dotyczące sposobu realizacji inwestycji ujętych w „Planie dla osiedli”.

Jednym z priorytetów trzeciej kadencji prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej jest „Plan dla osiedli", czyli inwestycje nie tylko w rewitalizację centrum, ale również modernizacja pozostałych terenów miasta. W najbliższych latach pojawią się od dawna oczekiwane remonty małych osiedlowych uliczek, ławki i kosze na śmieci. I to nie tylko w centrum miasta, ale przede wszystkim  tam, gdzie mieszkańcy są codziennie – tuż obok domu, szkoły czy przedszkola. Szczegóły inwestycji na osiedlach uzgodnione zostaną z łodzianami.

Magistrat zaprezentował terminarz 15 spotkań, na których będzie można przedyskutować z miejskim urzędnikami szczegóły inwestycji zaplanowanych na 2019 rok. Pierwsze z nich, skierowane do mieszkańców osiedla Zdrowie Mania, będzie dotyczyło dokładnego zakresu remontu ul. Krakowskiej i odbędzie się 27 marca.

- Rusza długo oczekiwany „Plan dla osiedli”, czyli program inwestycji mniej spektakularnych niż w ostatnich latach, ale bardzo ważnych dla mieszkańców i ich najbliższego otoczenia. Na ten rok zaplanowaliśmy około 60 różnego typu inwestycji i każdą z nich chcielibyśmy bezpośrednio omówić z łodzianami – zaznacza Robert Kolczyński, dyr. Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

„Plan dla osiedli" na 2019 rok obejmuje 61 inwestycji wartych około 90 mln zł. Najwięcej z nich dotyczy modernizacji dróg i chodników, ale także działań w zakresie edukacji, zdrowia, rekreacji, nasadzeń zieleni oraz bezpieczeństwa. Jest to rezultat spotkań prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z mieszkańcami.

- Cieszymy się, że hasło „Plan dla osiedli”, o które często dopytywali łodzianie nabrało już bardzo realnego kształtu. Jesień upłynęła na szeregu spotkań z mieszkańcami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaproponowaliśmy 15 lokalizacji, gdzie będzie można spotkać się i porozmawiać na temat inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania – podkreśla dyr Biura ds. Partycypacji Społecznej Grzegorz Justyński.

Konsultacje dotyczące „Planu dla osiedli” potrwają do końca czerwca br.

Polecane aktualności

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Łodzi

Agnieszka Rutkowska / BRP

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wszystkich ludzi dobrej... więcej

Nowy inwestor w Łodzi

BRP

Wiszące ogrody, smart home, mini akademik czy loft w stylu kamienicy? Takie projekty realizuje w... więcej

Panele fotowoltaiczne na dachu poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Miejska poradnia zdrowia na Widzewie instaluje panele słoneczne

Jolanta Baranowska / BRP

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" zaoszczędzi... więcej

W jakiej kondycji będzie łódzka kultura po epidemii? Dowiemy się w ramach ogólnopolskiej analizy

ŁCW

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w... więcej

W Łodzi powstaje Miejska Strefa Kultury

Wydział Kultury

Reforma domów kultury wkracza w nową fazę. Rozpoczynamy konsultacje i pokazujemy proponowaną... więcej

Kontakt