Chcesz zmieniać swoje osiedle? Przyjdź na spotkanie!

Chcesz zmieniać Łódź – włącz się w realizację planu dla osiedli. Miasto przedstawia szczegółowy harmonogram spotkań z mieszkańcami i zaprasza do udziału w kolejnej turze konsultacji, podczas których łodzianie będą mogli zgłaszać swoje propozycje dotyczące sposobu realizacji inwestycji ujętych w „Planie dla osiedli”.

Jednym z priorytetów trzeciej kadencji prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej jest „Plan dla osiedli", czyli inwestycje nie tylko w rewitalizację centrum, ale również modernizacja pozostałych terenów miasta. W najbliższych latach pojawią się od dawna oczekiwane remonty małych osiedlowych uliczek, ławki i kosze na śmieci. I to nie tylko w centrum miasta, ale przede wszystkim  tam, gdzie mieszkańcy są codziennie – tuż obok domu, szkoły czy przedszkola. Szczegóły inwestycji na osiedlach uzgodnione zostaną z łodzianami.

Magistrat zaprezentował terminarz 15 spotkań, na których będzie można przedyskutować z miejskim urzędnikami szczegóły inwestycji zaplanowanych na 2019 rok. Pierwsze z nich, skierowane do mieszkańców osiedla Zdrowie Mania, będzie dotyczyło dokładnego zakresu remontu ul. Krakowskiej i odbędzie się 27 marca.

- Rusza długo oczekiwany „Plan dla osiedli”, czyli program inwestycji mniej spektakularnych niż w ostatnich latach, ale bardzo ważnych dla mieszkańców i ich najbliższego otoczenia. Na ten rok zaplanowaliśmy około 60 różnego typu inwestycji i każdą z nich chcielibyśmy bezpośrednio omówić z łodzianami – zaznacza Robert Kolczyński, dyr. Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

„Plan dla osiedli" na 2019 rok obejmuje 61 inwestycji wartych około 90 mln zł. Najwięcej z nich dotyczy modernizacji dróg i chodników, ale także działań w zakresie edukacji, zdrowia, rekreacji, nasadzeń zieleni oraz bezpieczeństwa. Jest to rezultat spotkań prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z mieszkańcami.

- Cieszymy się, że hasło „Plan dla osiedli”, o które często dopytywali łodzianie nabrało już bardzo realnego kształtu. Jesień upłynęła na szeregu spotkań z mieszkańcami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaproponowaliśmy 15 lokalizacji, gdzie będzie można spotkać się i porozmawiać na temat inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania – podkreśla dyr Biura ds. Partycypacji Społecznej Grzegorz Justyński.

Konsultacje dotyczące „Planu dla osiedli” potrwają do końca czerwca br.

Polecane aktualności

Zimna, straszna, styczniowa noc. 75. Rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

Zgliszcza, dymy i setki niemal całkowicie spalonych ciał – taki widok ukazał się łodzianom, którzy w... więcej

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Kontakt