Co dalej z przejściem przez tory kolejowe przy ul. Widzewskiej?

- Łodzianie już od dawna zgłaszają problem z przedostaniem się przez tory kolejowe przy ul. Widzewskiej – poinformowała Antonina Majchrzak, radna Klubu Radnych KO.

- Obecnie mieszkańcy korzystają z niedozwolonego przejścia. Niestety nie mają innego wyjścia. Rok temu, w czasie trwania kampanii wyborczej, poseł Waldemar Buda zapewniał, że powstanie przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerów i samochodów. Z ministerstwa przyszło do prezydent Hanny Zdanowskiej pismo, które wykluczyło możliwość budowy, ze względu na obowiązujący stan prawny. Zamiast tylko obiecywać, należy obietnice wyborcze realizować – dodała radna Antonina Majchrzak.

 

- Minister Infrastruktury powinien rozważyć, czy składa obietnice możliwe do spełnienia – powiedział Maciej Rakowski, radny Klubu Radnych SLD.

- Są to niestety tylko puste zapewnienia. W piśmie otrzymaliśmy wyjaśnienia, że ministerstwo nie może współfinansować tej budowy. Problem z przejściem należy rozwiązać, ponieważ chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców. Wiadomo na pewno, że nie powstanie przejazd dla samochodów. Trzeba skupić się na ruchu pieszych. Należy rozważyć możliwość budowy przejścia podziemnego albo ustawienia zapór i szlabanów, które będą opuszczać się przed nadjeżdżającymi pociągami. Takie rozwiązanie byłoby wygodne i nie wiązałoby się z dużymi kosztami – uznał radny Maciej Rakowski.

 

- Poseł Waldemar Buda zapewniał, że koniec z pojęciem „niedasizm” – przypomniał Damian Raczkowski, radny Klubu Radnych KO.

- Mówił, że wiele się da i dużo można zrobić. Obiecywał współpracę z samorządem. Niestety otrzymane pismo nie jest potwierdzeniem tych zapewnień. Ta sytuacja jest najbardziej przykra dla mieszkańców naszego miasta, którzy zostali oszukani – dodał radny Damian Raczkowski.

Polecane aktualności

I Forum dla edukacji kulturalnej w Łodzi

Monika Ptasińska / Wydział Kultury

Od marca tego roku mamy w Łodzi Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi. Hasło... więcej

Poduszki ze specjalnej membrany na dachu Orientarium

Aleksandra Hac / BRP

Membrana ETFE jest lekka, elastyczna i bardzo wytrzymała. W porównaniu ze szkłem - kilkadziesiąt... więcej

Jaki będzie budżet Łodzi na 2020 rok?

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz skarbnik Krzysztof Mączkowski przedstawili na konferencji... więcej

W Łodzi powstanie 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

200 stacji ładowania samochodów elektrycznych pojawi się do końca 2020 roku na łódzkich ulicach. Ich... więcej

Zawyją syreny. To nie alarm, tylko test systemu ostrzegania

W związku z rozbudową i modernizacją miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania na terenie miasta,... więcej

Kontakt