Co dalej z ul. Piotrkowską?

Na to pytanie odpowiedzi szukać będzie powołana przez menadżera ulicy Piotrkowskiej grupa przedsiębiorców i menadżerów.

Rząd zapowiada stopniową rezygnację z ograniczeń wprowadzonych w handlu i usługach, nałożonych w wyniku ogłoszenia epidemii koronawirusa. Aby wspólnie przezwyciężyć ten trudny okres i zapewnić jak najszybszy powrót do normalności i wesprzeć w funkcjonowaniu lokalny biznes oraz bezpieczeństwo klientów, przedsiębiorcy z Ulicy Piotrkowskiej będą spotykać się online, by porozmawiać o rozwiązaniach i działaniach, jakie powinny być realizowane.

Przedsiębiorcy powołani przez Menadżera Ulicy Piotrkowskiej, Piotra Kurzawę, porozumieli się już i pierwsze konsultacje zaplanowali na nadchodzący tydzień. Otworzą one planowaną w najbliższym czasie serię spotkań. Jego uczestnicy chcą wypracować rozwiązania, które pozwolą firmom mieszczącym się w centrum Łodzi sprawnie powrócić do aktywności, zadbać o wspólną komunikację i zwiększyć bezpieczeństwo konsumentów. W grupie znaleźli się: Michał Styś z OPG (Off Piotrkowska), Piotr Dopierała (restaurator, właściciel Łodzi Kaliskiej), Robert Dybalski (cukiernik, właściciel sieci kawiarni Dybalski), Azad Hamad (restaurator i hotelarz), Piotr Klatka z LRC POLAND (Orion, Silver Screen) oraz Jacek Olejniczak (fryzjer, właściciel salonu przy Piotrkowskiej).

Uczestnicy porozumieli się, żeby szybko i zgodnie reagować na decyzje rządu związane z epidemią, ale też po to, by po powrocie do funkcjonowania kolejnych sektorów działalności, klienci mogli bez obaw znów robić zakupy i załatwiać codzienne sprawy w centrum Łodzi. – Czekamy na komunikaty rządowe w sprawie cofnięcia ograniczeń dla kolejnych branż. Omawiamy też środki ostrożności zwiększające bezpieczeństwo i higienę, które będą chronić odwiedzających lokale, restauracje czy też salony fryzjerskie oraz inne punkty ulokowane przy Pietrynie. Oczywiście należy zachowywać ostrożność, ale przedsiębiorcy z Piotrkowskiej chcą ułatwić swoim klientom powrót do ulubionych miejsc. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Przedsiębiorcy są zgodni, że należy prowadzić wspólną kampanię promocyjną. Ważne dla mieszkańców informacje dotyczące sytuacji w lokalach, otwierania kolejnych branż i działań prowadzonych przez przedsiębiorców będą widoczne w prasie i w mediach społecznościowych. Powodzenie tych starań zależeć będzie od współpracy wszystkich. Aby ściągnąć klientów z powrotem trzeba dawać spójne komunikaty i podejmować nowe inicjatywy, które zamierzają kreować. Przedsiębiorcy już raz udowodnili, że w ciężkich chwilach potrafią podjąć wspólnie walkę o reprezentacyjną ulicę Łodzi, wracając pamięcią do okresu przed remontem i późniejszą pracę w ożywienie Pietryny.

W reakcji na wprowadzenie ograniczeń mających negatywne skutki ekonomiczne dla lokalnych biznesów, Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wydała zarządzenie obniżające czynsz za wynajem miejskiego lokalu użytkowego do symbolicznej złotówki. W celu przyjmowania wniosków o obniżkę czynszu, które składać można do 20 kwietnia, Zarząd Lokali Miejskich wydłużył godziny pracy. Ułatwieniem dla firm z branży gastronomicznej jest też tymczasowa możliwość wjazdu na ulicę dla samochodów firm zajmujących się dostawą posiłków, bez stosownego pozwolenia, które obowiązywało wcześniej. 

Polecane aktualności

Pałac Poznańskich z nową iluminacją -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódzki Luwr po remoncie. Od wtorku możemy podziwiać nową iluminację!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

We wrześniu zakończył się trzyletni remont pałacu Izraela Poznańskiego, siedziby Muzeum Miasta... więcej

MOON Lodz -  Paweł Łacheta / UMŁ

„MOON Lodz” świeci przy Piotrkowskiej 190

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Niedeptakowa, „górna” część ulicy wzbogaciła się w ostatnim czasie o kilka nowych lokali... więcej

Budowa Fuzji -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzka Fuzja rośnie. Kolejne inwestycje w dawnym imperium Karola Scheiblera

Materiały prasowe/Tomasz Walczak - UMŁ

Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców,... więcej

Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty -  Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Południowa część placu Komuny Paryskiej, znana łodzianom jako Skwer Wiedźmina, zostanie... więcej

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

autor: Monika Kamieńska

W 1970 r. Polskie Nagrania wydały niezapomnianą i fenomenalną wręcz płytę „Marek Grechuta & Anawa”.... więcej

Kontakt