Co dalej z ul. Piotrkowską?

Na to pytanie odpowiedzi szukać będzie powołana przez menadżera ulicy Piotrkowskiej grupa przedsiębiorców i menadżerów.

Rząd zapowiada stopniową rezygnację z ograniczeń wprowadzonych w handlu i usługach, nałożonych w wyniku ogłoszenia epidemii koronawirusa. Aby wspólnie przezwyciężyć ten trudny okres i zapewnić jak najszybszy powrót do normalności i wesprzeć w funkcjonowaniu lokalny biznes oraz bezpieczeństwo klientów, przedsiębiorcy z Ulicy Piotrkowskiej będą spotykać się online, by porozmawiać o rozwiązaniach i działaniach, jakie powinny być realizowane.

Przedsiębiorcy powołani przez Menadżera Ulicy Piotrkowskiej, Piotra Kurzawę, porozumieli się już i pierwsze konsultacje zaplanowali na nadchodzący tydzień. Otworzą one planowaną w najbliższym czasie serię spotkań. Jego uczestnicy chcą wypracować rozwiązania, które pozwolą firmom mieszczącym się w centrum Łodzi sprawnie powrócić do aktywności, zadbać o wspólną komunikację i zwiększyć bezpieczeństwo konsumentów. W grupie znaleźli się: Michał Styś z OPG (Off Piotrkowska), Piotr Dopierała (restaurator, właściciel Łodzi Kaliskiej), Robert Dybalski (cukiernik, właściciel sieci kawiarni Dybalski), Azad Hamad (restaurator i hotelarz), Piotr Klatka z LRC POLAND (Orion, Silver Screen) oraz Jacek Olejniczak (fryzjer, właściciel salonu przy Piotrkowskiej).

Uczestnicy porozumieli się, żeby szybko i zgodnie reagować na decyzje rządu związane z epidemią, ale też po to, by po powrocie do funkcjonowania kolejnych sektorów działalności, klienci mogli bez obaw znów robić zakupy i załatwiać codzienne sprawy w centrum Łodzi. – Czekamy na komunikaty rządowe w sprawie cofnięcia ograniczeń dla kolejnych branż. Omawiamy też środki ostrożności zwiększające bezpieczeństwo i higienę, które będą chronić odwiedzających lokale, restauracje czy też salony fryzjerskie oraz inne punkty ulokowane przy Pietrynie. Oczywiście należy zachowywać ostrożność, ale przedsiębiorcy z Piotrkowskiej chcą ułatwić swoim klientom powrót do ulubionych miejsc. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Przedsiębiorcy są zgodni, że należy prowadzić wspólną kampanię promocyjną. Ważne dla mieszkańców informacje dotyczące sytuacji w lokalach, otwierania kolejnych branż i działań prowadzonych przez przedsiębiorców będą widoczne w prasie i w mediach społecznościowych. Powodzenie tych starań zależeć będzie od współpracy wszystkich. Aby ściągnąć klientów z powrotem trzeba dawać spójne komunikaty i podejmować nowe inicjatywy, które zamierzają kreować. Przedsiębiorcy już raz udowodnili, że w ciężkich chwilach potrafią podjąć wspólnie walkę o reprezentacyjną ulicę Łodzi, wracając pamięcią do okresu przed remontem i późniejszą pracę w ożywienie Pietryny.

W reakcji na wprowadzenie ograniczeń mających negatywne skutki ekonomiczne dla lokalnych biznesów, Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wydała zarządzenie obniżające czynsz za wynajem miejskiego lokalu użytkowego do symbolicznej złotówki. W celu przyjmowania wniosków o obniżkę czynszu, które składać można do 20 kwietnia, Zarząd Lokali Miejskich wydłużył godziny pracy. Ułatwieniem dla firm z branży gastronomicznej jest też tymczasowa możliwość wjazdu na ulicę dla samochodów firm zajmujących się dostawą posiłków, bez stosownego pozwolenia, które obowiązywało wcześniej. 

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt