Co dalej z ul. Piotrkowską?

Na to pytanie odpowiedzi szukać będzie powołana przez menadżera ulicy Piotrkowskiej grupa przedsiębiorców i menadżerów.

Rząd zapowiada stopniową rezygnację z ograniczeń wprowadzonych w handlu i usługach, nałożonych w wyniku ogłoszenia epidemii koronawirusa. Aby wspólnie przezwyciężyć ten trudny okres i zapewnić jak najszybszy powrót do normalności i wesprzeć w funkcjonowaniu lokalny biznes oraz bezpieczeństwo klientów, przedsiębiorcy z Ulicy Piotrkowskiej będą spotykać się online, by porozmawiać o rozwiązaniach i działaniach, jakie powinny być realizowane.

Przedsiębiorcy powołani przez Menadżera Ulicy Piotrkowskiej, Piotra Kurzawę, porozumieli się już i pierwsze konsultacje zaplanowali na nadchodzący tydzień. Otworzą one planowaną w najbliższym czasie serię spotkań. Jego uczestnicy chcą wypracować rozwiązania, które pozwolą firmom mieszczącym się w centrum Łodzi sprawnie powrócić do aktywności, zadbać o wspólną komunikację i zwiększyć bezpieczeństwo konsumentów. W grupie znaleźli się: Michał Styś z OPG (Off Piotrkowska), Piotr Dopierała (restaurator, właściciel Łodzi Kaliskiej), Robert Dybalski (cukiernik, właściciel sieci kawiarni Dybalski), Azad Hamad (restaurator i hotelarz), Piotr Klatka z LRC POLAND (Orion, Silver Screen) oraz Jacek Olejniczak (fryzjer, właściciel salonu przy Piotrkowskiej).

Uczestnicy porozumieli się, żeby szybko i zgodnie reagować na decyzje rządu związane z epidemią, ale też po to, by po powrocie do funkcjonowania kolejnych sektorów działalności, klienci mogli bez obaw znów robić zakupy i załatwiać codzienne sprawy w centrum Łodzi. – Czekamy na komunikaty rządowe w sprawie cofnięcia ograniczeń dla kolejnych branż. Omawiamy też środki ostrożności zwiększające bezpieczeństwo i higienę, które będą chronić odwiedzających lokale, restauracje czy też salony fryzjerskie oraz inne punkty ulokowane przy Pietrynie. Oczywiście należy zachowywać ostrożność, ale przedsiębiorcy z Piotrkowskiej chcą ułatwić swoim klientom powrót do ulubionych miejsc. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Przedsiębiorcy są zgodni, że należy prowadzić wspólną kampanię promocyjną. Ważne dla mieszkańców informacje dotyczące sytuacji w lokalach, otwierania kolejnych branż i działań prowadzonych przez przedsiębiorców będą widoczne w prasie i w mediach społecznościowych. Powodzenie tych starań zależeć będzie od współpracy wszystkich. Aby ściągnąć klientów z powrotem trzeba dawać spójne komunikaty i podejmować nowe inicjatywy, które zamierzają kreować. Przedsiębiorcy już raz udowodnili, że w ciężkich chwilach potrafią podjąć wspólnie walkę o reprezentacyjną ulicę Łodzi, wracając pamięcią do okresu przed remontem i późniejszą pracę w ożywienie Pietryny.

W reakcji na wprowadzenie ograniczeń mających negatywne skutki ekonomiczne dla lokalnych biznesów, Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wydała zarządzenie obniżające czynsz za wynajem miejskiego lokalu użytkowego do symbolicznej złotówki. W celu przyjmowania wniosków o obniżkę czynszu, które składać można do 20 kwietnia, Zarząd Lokali Miejskich wydłużył godziny pracy. Ułatwieniem dla firm z branży gastronomicznej jest też tymczasowa możliwość wjazdu na ulicę dla samochodów firm zajmujących się dostawą posiłków, bez stosownego pozwolenia, które obowiązywało wcześniej. 

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt