Co jest potrzebne dzieciom w dniu ich święta?

Kilka dni temu zainicjowaliśmy akcję „1 czerwca zafunduj pizzę lub lody dzieciom z łódzkich domów dziecka”. Bo wiedzieliśmy, że prawie każde dziecko marzy w dniu swojego święta o spałaszowaniu tych dwóch ukochanych dań. I co do tego wciąż nie mamy wątpliwości.

Ale wiemy też, że tak naprawdę dzieci potrzebują do szczęścia - oczywiście oprócz pizzy i lodów - czegoś najważniejszego na świecie: rodziny, domu, miłości, zaufania do bliskich osób. Tego nie jesteśmy im w stanie załatwić w ciągu kilku dni.

Będziemy świętować Dzień Dziecka. Wielu z nas pójdzie ze swoimi dziećmi do lodziarni, pizzerii, na spacer do parku albo tam, gdzie dzieciom się zamarzy. W Łodzi ponad 400 dzieci spędzi ten dzień w jednym z ponad 20 domów dziecka. Być może do niektórych z nich zadzwoni mama albo tata. Ale nie ma pewności, że rodzice będą w tym dniu o nich pamiętać.

Pomyślmy szczególnie ciepło o tych wszystkich dzieciach, których dzieciństwo wcale nie jest bajkowe i beztroskie. O dzieciach, za którymi ciągną się trudne doświadczenia i spowalniają tempo ich kroków. Każdy z nas może w jakiś sposób zmienić świat tych dzieci na piękniejszy. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Możesz przyłączyć się do akcji „pizza-lody” i zafundować im smakołyki np. z okazji zakończenia roku szkolnego lub po prostu bez okazji, tak jak większość z nas bez okazji wychodzi zjeść coś poza domem. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji, napisz do nas na Fb.


Możesz również wesprzeć marzenia dzieci z Domu Dziecka nr 6 przy ul. Bednarskiej, które chcą, by na terenie ich placówki powstał plac zabaw z drewnianymi drabinkami, bocianim gniazdem do huśtania i piłkarzykami na dużym stole: www.zrzutka.pl >>
Możesz wspomóc remont pokojów dzieci z Pogotowia Opiekuńczego nr 2 przy ul. Pawilońskiej tak, żeby każdy mały mieszkaniec miał własną szafę na ubrania (kontakt: Małgorzata Jakiel 510 546 390).

A jeśli myślisz o czymś więcej i chcesz zostać wolontariuszem skontaktuj się z Gabrielą Halakiewicz 793 006 743 lub g.halakiewicz@mops.lodz.pl , a jeśli myślisz o rodzicielstwie zastępczym napisz do nas rodzinajestdladzieci@lodz.mops.pl lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt