Co robić w weekend w Łodzi. Najciekawsze wydarzenia [PRZEWODNIK]

Premiera w teatrze, spektakl dla dzieci, festiwal roślin w EC1 czy jazda na łyżwach w Manufakturze? Nie masz planów na nadchodzący weekend (25-27 lutego)? Sprawdź nasz przewodnik po najciekawszych wydarzeniach w Łodzi.

Najciekawsze wydarzenia w Łodzi

„Don Juan” premierowo w Teatrze Nowym

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka (ul. Zachodnia 93) zaprasza na kolejną premierę. Tym razem widzowie obejrzą „Don Juana” Molière’a, spektakl zaplanowano na sobotę i niedzielę (23 i 27 lutego) na godz. 19:00. 

Uwspółcześniona, choć jednak nie całkiem współczesna, inscenizacja przeniesie widzów w miejsce, w którym Don Juan bywał jedynie przy okazji ożenków – do kościoła, gdzie kształtują się normy moralne i uchylają bramy piekieł zarazem. Przygotowany w 400. rocznicę urodzin autora spektakl jest potwierdzeniem niesłabnącej aktualności jego utworów, która sprawia, że artyści odczytują je wciąż na nowo.

Bilety: od 20 do 80 zł

Lekcja francuskiego 

Przedstawienie w niedzielę (27 lutego) dodatkowo poprzedzi lekcja „Français – la langue de l'amour”, podczas której będzie można poznać najpiękniejsze miłosne zwroty w języku francuskim.

Szybka randka w teatrze

Także w niedzielę 27 lutego o 16:00 w foyer Dużej Sali Teatru Nowego odbędą się „szybkie randki”. To spotkanie dla singli – kobiet i mężczyzn – którzy pragną odnaleźć swoją drugą połówkę. Podczas półtoragodzinnej sesji każdy porozmawia z każdym… przez pięć minut. Kto w czasie „szybkiej randki” przypadnie sobie do gustu, otrzyma od organizatora stosowną informację i będzie mógł umówić się na dłuższe spotkanie. Na przykład pójść na wybrany spektakl z repertuaru Nowego. Dla wszystkich uczestników – ulgowe bilety na niedzielnego „Don Juana”. 

Improwizowany spektakl na koniec ferii zimowych

Teatr Komedii Impro zaprasza dzieci i rodziców w niedzielę (27 lutego) o godz. 11:00 na niepowtarzalny finał ferii zimowych – improwizowaną „Bajkę (nie) tylko dla dzieci”. 

To spektakl, w którym najmłodsi zdecydują o wszystkim, co zdarzy się na scenie: gdzie będzie toczyła się akcja, w jakie postaci wcielą się aktorzy, jakie będą mieli kostiumy, wreszcie – do jak bardzo zaczarowanego świata zabiorą siebie i innych.

– Zdarzało mi się grać „Obraz nędzy i rozpaczy”, „Stopę procentową”, „Smoka, który boi się latać”, a nawet „Zakochaną Inflację”. Gdy dzieci wymyślają takie inspiracje, trudno zachować powagę – wspomina Jacek Sut, pisarz, reżyser, producent i aktor Teatru Komedii Impro. – Dziecięca wyobraźnia jest niesamowita. 

Dzieci stają się reżyserami, ale mogą też pojawić się na scenie w roli aktorów. – Są zawsze nieprawdopodobnie zaangażowane w to, co dzieje się na scenie, bo to dla nich taka trochę czarodziejska sytuacja: siedzą na widowni, oglądają bajkę, i nagle mogą w nią wejść i decydować, mogą pomóc bohaterom – mówi Jacek Stefanik.

Spektakl rozpocznie się na Scenie dla dzieci Monopolis (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62 A) o godz. 11:00. Bilety w cenie 30 zł dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

Festiwal Roślin w EC1

W weekend (26 i 27 lutego) szykuje się kolejna edycja największego targu roślin doniczkowych w EC1 (ul. Targowa 1/3).

– Szykujemy dla Was nowe odmiany roślin, które często przesyłacie nam w swoich propozycjach – zapewniają organizatorzy. – Przez zimę odwiedziliśmy wielu ogrodników i zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby szalejąca inflacja nie odbiła się na naszych cenach. 

Na gości czekać będzie duży wybór roślin doniczkowych prosto z hodowli, doniczki w atrakcyjnych cenach, ekonawozy i środki ochrony roślin. Wstęp bezpłatny.

Gdzie?

EC1 Łódź – Miasto Kultury

Targowa 1/3 90-022 Łódź

Kiedy?

sobota (26 lutego) – 8:00–20:00

niedziela (27 lutego) – 10:00–18:00

Nocne saunowanie z solanką

Aquapark Fala (al. Unii Lubelskiej 4) zaprasza w sobotę (26 lutego) na nocne saunowanie. Podczas Nocy Saunowej zaplanowano specjalne ceremonie saunowe. Wielbicielom orzeźwienia dedykowane są inhalacje mentolowe, które – w towarzystwie relaksującej muzyki – będą idealnym sposobem na odprężenie. W łaźni parowej będzie można skorzystać z peelingu solnego. Bilety: 35 i 45 zł. Bilety będą do nabycia w kasach Aquaparku w dniu imprezy od godziny 22:00 do godziny 23:50.

 

Harmonogram Nocy Saunowej 

  • Duża sauna zewnętrzna:

godz. 22:30 – seans klasyczny

godz. 23:30 – seans klasyczny

godz. 00:30 – seans klasyczny

  • Mała sauna zewnętrzna:

godz. 22:50 – seans rozgrzewający

godz. 23:50 – seans rozgrzewający

  • Sauna z muzykoterapią:

godz. 23:10 – inhalacja z mentolem

godz. 00:10 – inhalacja z mentolem

  • Łaźnia parowa:

godz. 22:40 – peeling solny

godz. 23:40 – peeling solny

Ostatni weekend z lodowiskiem w Manufakturze

Przed nam ostatni weekend z lodowiskiem na rynku Manufaktury. Z zimowej atrakcji można skorzystać do niedzieli (27 lutego) włącznie.

Na zapalonych łyżwiarzy i tych, którzy stawiają pierwsze kroki na tafli, wciąż czeka największe w mieście lodowisko pod chmurką. Ślizgawka działa od godz. 10:00 do 22:00, a w niedzielę do 22:20. Ostatnie wejście jest możliwe na godzinę przed zamknięciem. W weekend zaplanowane są dwie przerwy techniczne o godz. 13:40–14:20 i 18:00–18.40 (bilety są godzinne). Godzina ślizgów na własnym sprzęcie kosztuje 15 zł, a na wypożyczonym 20 zł. Wypożyczenie tzw. pingwinka ułatwiającego stawianie pierwszych kroków na lodzie to koszt 15 zł.

Podniebni goście - łódzkie zoo w Manufakturze

Koniec ferii to nie koniec świata! Na zakończenie laby Manufaktura zaprasza na kolejną edycję warsztatów we współpracy z łódzkim zoo. W najbliższą sobotę (26 lutego) w świat miejskich ptaków uczestników wprowadzi dr hab. Tomasz Janiszewski, ornitolog i pracownik Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, a także łódzkiego zoo.

Głównym tematem sobotnich warsztatów będzie pomoc ptakom żyjącym w mieście, a szczególnie jerzykom. – Jerzyk to niezwykły ptak. Jest to jeden z naszych najbardziej podniebnych gatunków. Prawie całe swoje życie, z wyjątkiem krótkiego czasu, kiedy wysiaduje jaja i odwiedza młode, przebywa w powietrzu. Poluje wysoko, na bardzo drobne owady. Jest to również rekordzista wśród naszych ptaków, potrafi osiągnąć w aktywnym locie zawrotną prędkość do 140–150 km/h – wyjaśnia Janiszewski.
W trakcie sobotnich warsztatów ornitolog opowie najmłodszym, jak można zadbać o ptaki w mieście, a także wprowadzi ich w tajniki budowy budek dla jerzyków. Dzieciaki wezmą udział w ptasim quizie, obejrzą wyjątkową wystawę ptasich piór i jaj, a także własnoręcznie zbudują domki dla jerzyków, które potem zawisną na jednej ze ścian budynków Manufaktury.
Warsztaty z łódzkim zoo odbędą się w sobotę (26 lutego) w godz. 12:00–20:00 w rotundzie galerii handlowej. Udział bezpłatny.

Zobacz także

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

Kontakt