Czy w Łodzi po raz kolejny padnie rekord wyborczy? Miasto szykuje szereg darmowych atrakcji

W ostatnich latach Łódź pnie się w statystykach wyborczej frekwencji. Po ostatnich wyborach parlamentarnych z uwagi na przekroczenie progu 60 procent miasto przygotowało wiele bonusów dla mieszkańców. Tak będzie i tym razem po wyborach prezydenckich 2020.

- Zachęcam wszystkich łodzian do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich. To nasz demokratyczny przywilej i spokojne wyrażenie opinii oraz oceny kandydatów na najwyższy urząd w państwie. Wzorem poprzednich wyborów, przy frekwencji przekraczającej 60 proc. chcemy dać mieszkańcom bonus w postaci rozmaitych darmowych atrakcji weekendowych – zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Czy padnie frekwencyjny rekord – trudno powiedzieć, bo tegoroczne wybory prezydenckie odbywają się w trudnych czasach epidemii i składają się z nowych elementów, ale na pewno możemy mówić już w naszym mieście o budowaniu odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego.


Jeśli frekwencja w Łodzi wyniesie powyżej 60 proc. będziemy mogli skorzystać za darmo lub za symboliczną złotówkę z wielu atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje i spółki.

Do akcji przyłączyły się m.in. EC1, Ogród Botaniczny, zoo, Aquapark Fala, łódzkie muzea oraz MPK.


 

 


Zachęcając do udziału w wyborach w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, z apelem do mieszkańców zwróciła się prezydent Łodzi:

 

Drodzy łodzianie,

Wszystkie wybory są ważne, ale te prezydenckie zawsze budzą największe emocje. W tym roku, w tych wyjątkowych okolicznościach, mają one jeszcze większe znaczenie, a rywalizacja miedzy kandydatami jest bardziej wyrazista niż kiedykolwiek.

Różnice między nimi widać jak na dłoni, determinacja i chęć zwycięstwa jest bardzo silna po wszystkich stronach politycznego sporu.

Udział w wyborach nie jest obowiązkiem, ale obywatelskim przywilejem, naszym prawem do tego, aby wyrazić i zamanifestować swoje poglądy. W sposób demokratyczny i pokojowy.

Dlatego chcemy zachęcić do głosowania jak największą liczbę mieszkańców Łodzi i podobnie jak przy okazji wyborów parlamentarnych ufundować nagrodę za obywatelską aktywność.

Jeżeli w tych wyborach uda się nam przekroczyć próg 60% frekwencji – zorganizujemy weekend, gdzie największe atrakcje będą dostępne bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.

Kochani! Głosujcie - nie dlatego że trzeba, ale dlatego, bo warto.

Prezydent Miasta Łodzi

Hanna Zdanowska


Do udziału w wyborach zachęca łodzian również Marcin Gortat:

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt