Czytanie, liczenie, joga i zabawa, czyli EDU DZIECIAKI w Pełzakach!

W filii Biblioteki Miejskiej przy ul. Ketlinga 21 trwa realizacja programu EDU DZIECIAKI czyli cyklu zajęć i warsztatów dla dzieci w wieku 2-5 lat.

W maju 2019 r. dzięki dofinansowaniu Fundacji BGK „Moja Mała Ojczyzna” w filii nr 52 Biblioteki Miejskiej w Łodzi utworzono przestrzeń przygotowaną specjalnie na potrzeby najmłodszych dzieci - w wieku 0-3 lat. -  fot. Witold Ancerowicz
W maju 2019 r. dzięki dofinansowaniu Fundacji BGK „Moja Mała Ojczyzna” w filii nr 52 Biblioteki Miejskiej w Łodzi utworzono przestrzeń przygotowaną specjalnie na potrzeby najmłodszych dzieci - w wieku 0-3 lat. Łączą w niej zabawę z aktywnościami stymulującymi rozwój, równocześnie w naturalny i pozbawiony zbędnego dydaktyzmu sposób oswajają się z kulturą czytania i przestrzenią biblioteki. , fot. Witold Ancerowicz

Wszystkie działania będą opracowane według metodyk bazujących na najnowszych badaniach i standardach pracy nad rozwojem dzieci. Prowadzą je doświadczeni specjaliści oraz przeszkoleni bibliotekarze. Naszym celem jest umożliwienie najmłodszym dzieciom z osiedla Janów korzystania z nowoczesnych form edukacji, m.in. poprzez wykorzystanie nowatorskich metod nauki czytania i liczenia przez zabawę. Dzieci uczestniczą w nich bezpłatnie przez cały okres trwania projektu (luty-czerwiec 2020). Projekt EDU DZIECIAKI dofinansowany jest ze środków Fundacji BGK w ramach programu „Na dobry początek!”.

„Na osiedlu Janów nie było do tej pory miejsca, gdzie mogliby się spotykać rodzice z najmłodszymi, nawet kilkumiesięcznymi dziećmi” – mówi Dorota Sztyler, kierownik Działu Promocji BMwŁ. W maju 2019 r. dzięki dofinansowaniu Fundacji BGK „Moja Mała Ojczyzna” w filii nr 52 Biblioteki Miejskiej w Łodzi utworzyliśmy przestrzeń przygotowaną specjalnie na potrzeby najmłodszych dzieci - w wieku 0-3 lat. Łączą w niej zabawę z aktywnościami stymulującymi rozwój, równocześnie w naturalny i pozbawiony zbędnego dydaktyzmu sposób oswajają się z kulturą czytania i przestrzenią biblioteki. Stworzyliśmy ku temu dogodne warunki, wyposażając „Pełzaki” m.in. w zabawki edukacyjne – maty sensoryczne, tablice manipulacyjne i książki dotykowe oraz przygotowując specjalny program zajęć. Do tej pory odbyło się wiele spotkań dotyczących tematyki parentingowej oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci

„Oprócz celów stricte edukacyjnych zależy nam na wspomaganiu integracji najmłodszych mieszkańców osiedla, aby poprzez uczestniczenie w zajęciach z rówieśnikami nauczyły się odpowiedniej komunikacji oraz pracy w grupie, trenując jednocześnie zdolności poznawcze i motoryczne” – dodaje Michał Bogulski, kierownik filii przy ul. Ketlinga. Podczas zajęć dzieci ćwiczą logiczne myślenie, poprawną wymowę oraz kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych. Podsumowując, naszym nadrzędnym celem w ramach projektu EDU DZIECIAKI jest socjalizacja dzieci i wspieranie ich rozwoju podczas cyklu warsztatów. Oprócz tego zakładamy, że realizacji tego projektu będzie towarzyszyć dalsza integracja lokalnej społeczności, która w sposób świadomy angażuje się w rozwój dzieci oraz buduje sprawnie funkcjonującą sieć kontaktów.

Informacje o projekcie, terminy zajęć oraz zapisy:

  • grupa „Pełzaki” na fb,
  • strona bibliotekalodz.pl
  • pod numerem telefonu filii nr 52: 42 670 15 27

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt