Dezynfekujemy autobusy i tramwaje oraz wprowadzamy środki ostrożności, aby bezpiecznie korzystać z komunikacji miejskiej

W związku sytuacją epidemiologiczną wprowadziliśmy szereg zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego i miasta, aby zminimalizować możliwość kontaktu z czynnikami zakaźnymi.

Szanowni Mieszkańcy,

codziennie dezynfekowane są autobusy i tramwaje, a zwłaszcza poręcze, uchwyty, biletomaty, kasowniki i kabiny kierujących. Zachęcamy, aby przy korzystaniu z biletomatów używać długopisu, ołówka, rysików do smartfona lub prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych w smartfonach, które umożliwiają zakup biletów. Bilet można kupić za pomocą aplikacji jakdojade, moBILET, mPay, SkyCash, zbiletem.pl i mint mobile. Informacje na stronie mpk.lodz.pl/showarticleslist.action

We wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej kierowcy otwierają wszystkie drzwi na przystankach, aby nie było konieczności dotykania przycisków do indywidualnego otwierania drzwi. Ograniczy to miejsca styczne.

Zawieszone zostały przystanki na żądanie, aby nie korzystać z przycisków do otwierania drzwi w pojazdach.

Na skrzyżowaniach ze sygnalizacją świetlną, automatycznie zapalać się będzie zielone światło dla pieszych, aby nie było potrzeby dotykania przycisków do uruchamiania sygnalizacji świetlnej.

W trosce o zdrowie kierowców i motorniczych wydzielone zostały przestrzenie przy pierwszych drzwiach w pojazdach komunikacji miejskiej, aby ograniczyć kontakt. Prosimy o niekorzystanie z pierwszych drzwi w autobusach i tramwajach.

W monitorach LCD w pojazdach MPK-Łódź emitowane są materiały informacyjne dotyczące koronawirusa przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pracownicy, a w szczególności prowadzący, zostali zapoznani z zasadami higieny zmniejszającymi ryzyko infekcji oraz sukcesywnie wyposażani są w płyny do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, prosimy o przestrzeganie zasad higieny tj. kichajmy w ramię, a nie w rękę, myjmy częściej ręce, korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk.

Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną oraz stan pojazdów i będziemy podejmować niezbędne kroki zgodnie z zaleceniami służb.

Dziękujemy Państwu za współpracę.

Wszelkie informacje o sytuacji epidemiologicznej, profilaktyce oraz zakres spraw urzędowych, które można załatwić bez wychodzenia z domu dostępne są na stronie: www.lodz.pl/koronawirus

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt