Dezynfekujemy autobusy i tramwaje oraz wprowadzamy środki ostrożności, aby bezpiecznie korzystać z komunikacji miejskiej

W związku sytuacją epidemiologiczną wprowadziliśmy szereg zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego i miasta, aby zminimalizować możliwość kontaktu z czynnikami zakaźnymi.

Szanowni Mieszkańcy,

codziennie dezynfekowane są autobusy i tramwaje, a zwłaszcza poręcze, uchwyty, biletomaty, kasowniki i kabiny kierujących. Zachęcamy, aby przy korzystaniu z biletomatów używać długopisu, ołówka, rysików do smartfona lub prosimy o korzystanie z aplikacji mobilnych w smartfonach, które umożliwiają zakup biletów. Bilet można kupić za pomocą aplikacji jakdojade, moBILET, mPay, SkyCash, zbiletem.pl i mint mobile. Informacje na stronie mpk.lodz.pl/showarticleslist.action

We wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej kierowcy otwierają wszystkie drzwi na przystankach, aby nie było konieczności dotykania przycisków do indywidualnego otwierania drzwi. Ograniczy to miejsca styczne.

Zawieszone zostały przystanki na żądanie, aby nie korzystać z przycisków do otwierania drzwi w pojazdach.

Na skrzyżowaniach ze sygnalizacją świetlną, automatycznie zapalać się będzie zielone światło dla pieszych, aby nie było potrzeby dotykania przycisków do uruchamiania sygnalizacji świetlnej.

W trosce o zdrowie kierowców i motorniczych wydzielone zostały przestrzenie przy pierwszych drzwiach w pojazdach komunikacji miejskiej, aby ograniczyć kontakt. Prosimy o niekorzystanie z pierwszych drzwi w autobusach i tramwajach.

W monitorach LCD w pojazdach MPK-Łódź emitowane są materiały informacyjne dotyczące koronawirusa przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pracownicy, a w szczególności prowadzący, zostali zapoznani z zasadami higieny zmniejszającymi ryzyko infekcji oraz sukcesywnie wyposażani są w płyny do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, prosimy o przestrzeganie zasad higieny tj. kichajmy w ramię, a nie w rękę, myjmy częściej ręce, korzystajmy z płynów do dezynfekcji rąk.

Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną oraz stan pojazdów i będziemy podejmować niezbędne kroki zgodnie z zaleceniami służb.

Dziękujemy Państwu za współpracę.

Wszelkie informacje o sytuacji epidemiologicznej, profilaktyce oraz zakres spraw urzędowych, które można załatwić bez wychodzenia z domu dostępne są na stronie: www.lodz.pl/koronawirus

Polecane aktualności

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Remontowana fasada miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Prawie 2 mln zł na modernizacje miejskich żłobków w 2020 r.

Jolanta Baranowska / BRP

Kończy się kompleksowy remont miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A. W tym roku ma być... więcej

Prace budowlane w kamienicy ul. Zielonej -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Zielona 6 – najbardziej zielony adres w mieście – nie tylko z nazwy

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już od najbliższego poniedziałku (28 września) mogą zgłaszać się chętni na wynajem lokali przy... więcej

Pokaz Światło Przyszłości (wizualizacja) -  mat. Biuro prasowe ŁMF

Light.Move.Festival 2020 w ten weekend!

BRP

Już w ten weekend odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Light.Move.Festival, największego wydarzenia... więcej

Bezzwrotne pożyczki i dotacje dla przedsiębiorczych, którzy chcą otworzyć własny biznes w Łodzi

Marcin Masłowski / BRP

Łódź wspiera rozwój małych firm. Projekt „Łódzka Rewita III” zakłada bezzwrotne wsparcie dla osób... więcej

Kontakt