Dlaczego warto iść na wybory?

- Najbliższa niedziela jest bardzo ważnym dniem dla Łodzi – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Dla samorządowców to niezmiernie istotne, kto zostanie wybrany prezydentem Polski. Kluczowe jest samo pójście na wybory i oddanie głosu zgodnego z własnym sumieniem. Najlepiej byłoby, gdyby wygrał kandydat z doświadczeniem samorządowym. Łodzianie chcieliby, aby prezydent kraju zrobił jak najwięcej dla dobra i rozwoju naszego miasta – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Chciałabym zaapelować do najmłodszego pokolenia Polaków: Pójdźmy na wybory – powiedziała Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska.

- Często młodym ludziom wydaje się, że ich głos jest bagatelizowany. Statystyki pokazują, że tylko 30% z nich idzie na wybory. Udowodnijmy w niedzielę, że jesteśmy silną i poważną grupą wyborców. Nasze postulaty, związane z naszą przyszłością, muszą być wysłuchane  – dodała przewodniczą Antonina Majchrzak.  

 

Jeśli wyborcza frekwencja w Łodzi wyniesie powyżej 60 proc. będziemy mogli skorzystać za darmo lub za symboliczną złotówkę z wielu atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje i spółki.

Do akcji przyłączyły się m.in. EC1, Ogród Botaniczny, zoo, Aquapark Fala, łódzkie muzea oraz MPK.

 

- Drodzy łodzianie, serdecznie apelujemy o to, abyście w najbliższą niedzielę poszli na wybory i oddali swój głos – powiedziała Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej.

- Radni wierzą, że mieszkańcy naszego miasta dokonają właściwego wyboru. Niektórzy mówią, że nie chodzą głosować, ponieważ ich to nie dotyczy i nie interesują się polityką. Jednak to politycy kształtują naszą codzienność, mają wpływ na wysokość podatków i cen w sklepach.

W niedzielę musimy zdecydować, czy chcemy tego państwa, które mamy obecnie. Aktualnie jest ono marginalizowane, nie wszystko funkcjonuje w nim w sposób demokratyczny. Urząd prezydenta powinien sprawować polityk, który jest demokratą i będzie nas godnie reprezentować na arenie międzynarodowej. Wybierzmy w niedzielę sercem i zgodnie z własną ideologią – dodała radna Agnieszka Wieteska.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt