Dlaczego warto iść na wybory?

- Najbliższa niedziela jest bardzo ważnym dniem dla Łodzi – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Dla samorządowców to niezmiernie istotne, kto zostanie wybrany prezydentem Polski. Kluczowe jest samo pójście na wybory i oddanie głosu zgodnego z własnym sumieniem. Najlepiej byłoby, gdyby wygrał kandydat z doświadczeniem samorządowym. Łodzianie chcieliby, aby prezydent kraju zrobił jak najwięcej dla dobra i rozwoju naszego miasta – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Chciałabym zaapelować do najmłodszego pokolenia Polaków: Pójdźmy na wybory – powiedziała Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska.

- Często młodym ludziom wydaje się, że ich głos jest bagatelizowany. Statystyki pokazują, że tylko 30% z nich idzie na wybory. Udowodnijmy w niedzielę, że jesteśmy silną i poważną grupą wyborców. Nasze postulaty, związane z naszą przyszłością, muszą być wysłuchane  – dodała przewodniczą Antonina Majchrzak.  

 

Jeśli wyborcza frekwencja w Łodzi wyniesie powyżej 60 proc. będziemy mogli skorzystać za darmo lub za symboliczną złotówkę z wielu atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje i spółki.

Do akcji przyłączyły się m.in. EC1, Ogród Botaniczny, zoo, Aquapark Fala, łódzkie muzea oraz MPK.

 

- Drodzy łodzianie, serdecznie apelujemy o to, abyście w najbliższą niedzielę poszli na wybory i oddali swój głos – powiedziała Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej.

- Radni wierzą, że mieszkańcy naszego miasta dokonają właściwego wyboru. Niektórzy mówią, że nie chodzą głosować, ponieważ ich to nie dotyczy i nie interesują się polityką. Jednak to politycy kształtują naszą codzienność, mają wpływ na wysokość podatków i cen w sklepach.

W niedzielę musimy zdecydować, czy chcemy tego państwa, które mamy obecnie. Aktualnie jest ono marginalizowane, nie wszystko funkcjonuje w nim w sposób demokratyczny. Urząd prezydenta powinien sprawować polityk, który jest demokratą i będzie nas godnie reprezentować na arenie międzynarodowej. Wybierzmy w niedzielę sercem i zgodnie z własną ideologią – dodała radna Agnieszka Wieteska.

Polecane aktualności

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

autor: Monika Kamieńska

W 1970 r. Polskie Nagrania wydały niezapomnianą i fenomenalną wręcz płytę „Marek Grechuta & Anawa”.... więcej

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Kontakt