Dlaczego warto iść na wybory?

- Najbliższa niedziela jest bardzo ważnym dniem dla Łodzi – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Dla samorządowców to niezmiernie istotne, kto zostanie wybrany prezydentem Polski. Kluczowe jest samo pójście na wybory i oddanie głosu zgodnego z własnym sumieniem. Najlepiej byłoby, gdyby wygrał kandydat z doświadczeniem samorządowym. Łodzianie chcieliby, aby prezydent kraju zrobił jak najwięcej dla dobra i rozwoju naszego miasta – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Chciałabym zaapelować do najmłodszego pokolenia Polaków: Pójdźmy na wybory – powiedziała Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska.

- Często młodym ludziom wydaje się, że ich głos jest bagatelizowany. Statystyki pokazują, że tylko 30% z nich idzie na wybory. Udowodnijmy w niedzielę, że jesteśmy silną i poważną grupą wyborców. Nasze postulaty, związane z naszą przyszłością, muszą być wysłuchane  – dodała przewodniczą Antonina Majchrzak.  

 

Jeśli wyborcza frekwencja w Łodzi wyniesie powyżej 60 proc. będziemy mogli skorzystać za darmo lub za symboliczną złotówkę z wielu atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje i spółki.

Do akcji przyłączyły się m.in. EC1, Ogród Botaniczny, zoo, Aquapark Fala, łódzkie muzea oraz MPK.

 

- Drodzy łodzianie, serdecznie apelujemy o to, abyście w najbliższą niedzielę poszli na wybory i oddali swój głos – powiedziała Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej.

- Radni wierzą, że mieszkańcy naszego miasta dokonają właściwego wyboru. Niektórzy mówią, że nie chodzą głosować, ponieważ ich to nie dotyczy i nie interesują się polityką. Jednak to politycy kształtują naszą codzienność, mają wpływ na wysokość podatków i cen w sklepach.

W niedzielę musimy zdecydować, czy chcemy tego państwa, które mamy obecnie. Aktualnie jest ono marginalizowane, nie wszystko funkcjonuje w nim w sposób demokratyczny. Urząd prezydenta powinien sprawować polityk, który jest demokratą i będzie nas godnie reprezentować na arenie międzynarodowej. Wybierzmy w niedzielę sercem i zgodnie z własną ideologią – dodała radna Agnieszka Wieteska.

Polecane aktualności

Wybory w Łodzi. Ważne terminy dla głosujących!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się II tura głosowania w wyborach prezydenta RP.... więcej

W czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz łódzka Straż Miejska uczą najmłodszych bezpiecznej jazdy na rowerze i przepisów ruchu drogowego. Zajęcia odbywają się na Motodromie przy ul. Małachowskiego 9. -  fot. Paweł Łacheta

Bezpieczne wakacje. MOSiR i Straż Miejska uczą młodych rowerzystów bezpiecznej jazdy

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz łódzka Straż Miejska uczą... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska z przedstawicielami Vantage Development. W tle zabytkowe magazyny, które zostaną przekształcone w lokale biznesowo-usługowe.  -  fot. Radosław Jóźwiak

Nowy inwestor wybuduje mieszkania na wynajem w Nowym Centrum Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Wrocławska spółka Vantage Development sfinalizowała zakup nieruchomości przy ul. Tuwima 64 w Łodzi.... więcej

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Kontakt