Dowiedz się, jak wyglądać będzie EXPO Horticultural 2024. Weź udział w spacerach po parkach i konsultacjach

Trwają przygotowania do Expo Horticultural 2024. Jeszcze w tym miesiącu podpisana zostanie umowa na przygotowanie Studium Wykonalności całego projektu. Miasto zabiega o jak najszersze włączenie łodzian w prace nad wystawą.

 -  fot. Stefan Brajter

- Chcemy, żeby łodzianie zaakceptowali formułę EXPO, żeby wydarzenie odpowiadało na realne potrzeby miasta – mówi Maciej Riemer, kierownik oddziału ds. EXPO. - Opracowano projekt rewaloryzacji pierwszego parku w ramach Expo 2024 – Parku Helenów. W ciągu miesiąca podpiszemy umowę na przygotowanie Studium Wykonalności wystawy, nad którym prace zajmą kilka miesięcy, a firma je przygotowująca zostanie zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych. Gorąco zachęcamy jednak łodzian już teraz do spotkań z nami i przekazywania nam swoich oczekiwań i sugestii odnośnie kształtu, organizacji wystawy i przygotowań do niej.

Jednocześnie prowadzone są szeroko zakrojone działania informacyjno-promocyjne i edukacyjne. Tej jesieni miasto rozpoczęło cykl spacerów po łódzkich parkach, w których oprócz wyspecjalizowanych przewodników uczestniczą przedstawiciele UMŁ opowiadający o  działaniach planowanych w ramach przygotowań do EXPO 2024. Miasto wzięło także udział w branżowych targach „Zieleń to życie” w Warszawie, współpracuje ze środowiskiem akademickim, bierze udział w konferencjach, planuje działania promocyjne podczas przyszłotygodniowych Igrzysk Wolności. Łódź odwiedzili również eksperci z zagranicy, m.in. z Indonezji, Niemiec, a także Antalii, która organizowała EXPO Horticultural 2016. - Tego  typu działania będziemy kontynuowali w przyszłym roku i  w latach kolejnych – zapewnia Anna Wierzbicka z Wydziału ds. Zarządzania Projektami. -  Zależy nam na włączeniu łodzian w działania związane z Wystawą. Przeprowadziliśmy konsultacje społeczne dotyczące prac w ramach  rewaloryzacji Parku Helenów. Mamy także nadzieję na udział łodzian w pracach nad studium wykonalności.

W kolejnych spacerach po łódzkich parkach będzie można wziąć udział już w najbliższy weekend – w sobotę, 3 listopada, organizatorzy zapraszają o godz. 15.00 do Parku Staszica  i o godz. 19.00 do Parku Źródliska na wieczorny spacer z niespodzianką. W niedzielę o 10.30 ponownie można będzie spotkać się z przewodnikiem w Parku Źródliska I, a o 15.00 w Parku Ocalałych. 11 listopada o godz. 13.00  w Parku 3 Maja odbędzie się gra miejska podsumowująca wszystkie spacery.

Polecane aktualności

Prezydent Hanna Zdanowska przed tablicą poświęconą Romanie Pachuckiej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

W rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet pamiętamy o wybitnej łodziance

Andrzej Janecki / BAM

Z okazji 102. rocznicy uzyskania przez Polki pełni praw wyborczych przypominamy, że jedną z ważnych... więcej

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Kontakt