Duet projektantów z Łodzi z Oscarem designu w Los Angeles

Łódzkie klocki architektoniczne zostały nagrodzone architektonicznym Oscarem! Projekt otrzymał srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Designu (IDA) w Los Angeles w kategorii Teaching Aids. Duet projektantów: Marta Nowacka i Łukasz Orzechowski zostali nagrodzeni spośród kilkunastu tysięcy zgłoszeń w konkursie. Wśród nagrodzonych we wszystkich czterech kategoriach są tylko trzy projekty z Polski – w tym Archizo z Łodzi.

Archizo
Archizo to unikatowy i mądry gadżet zaprojektowany w formie klocków do samodzielnego promowania marki, przestrzeni, budynku.

International Design Awards to najbardziej prestiżowy konkurs designu na świecie, który co roku zwraca uwagę świata na najciekawszych projektantów, wnętrza, architektoniczne rozwiązania edukacyjne, trendy graficzne i modowe. Jury składa się z przedstawicieli najbardziej uznanych projektantów i architektów na świecie w tym: Lynn Wang, Agnes Mandeville czy Carlosa Jadraque – dyrektora kreatywnego Oscara de la Renty.

„Ogromnie się cieszymy, że nasze klocki architektoniczne zostały docenione przez tak prestiżowe grono jurorskie. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Teaching Aids, ponieważ Archizo – nasz artystyczny start up – zajmuje się nie tylko promowaniem miejsc przy użyciu architektury i światła, ale również tworzeniem pomocy dydaktycznych.” mówi Marta Nowacka, założycielka Archizo.

Archizo to unikatowy i mądry gadżet zaprojektowany w formie klocków do samodzielnego promowania marki, przestrzeni, budynku. Precyzja wykonania i dokładność sprawia, że projekt jest realnym odzwierciedleniem danego miejsca. Jednocześnie, klocki Archizo stają się pomocą dydaktyczną: - „Stworzyłam Archizo, ponieważ do tej pory nie istniała żadna pomoc dydaktyczna, która pozwalałaby na przekazywanie wiedzy z zakresu historii architektury.” – dodaje projektantka.

Od niedawna, pomoc dydaktyczna w postaci klocków wzbogacona jest o piękne i wrażliwe słuchowiska architektoniczne dla dzieci: „Halo! Tu kosmos do sztuki”. Bohaterowie słuchowiska – Nela i Felek www.nelaifelek.pl – odkrywają świat architektury, rozwiązują zagadki, zwracają uwagę na detal, przenosząc się w kolejną architektoniczną podróż. Projekt słuchowiska od najmłodszych lat uwrażliwia dzieci na otaczające piękno i zwraca uwagę na mądre planowanie przestrzeni. Ta wyjątkowa zabawa łączy w sobie naukę przez zabawę i sztukę, a angażujące akcesoria uzupełniają przekazywaną w słuchowiskach wiedzę.

Nagroda w International Design Awards pozwoli łodzianom jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i zaistnieć w międzynarodowej świadomości. Łódź, jak widać, nie tylko podbija Hollywood filmem, ale także architekturą!

Polecane aktualności

Nasadzenia w Łodzi

Rekordowa liczba zielonych projektów w łódzkim Budżecie Obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

103 projekty związane z zielenią i ochroną zwierząt – VIII edycja Budżetu Obywatelskiego pokazała na... więcej

Wizualizacja

Jeszcze w tym roku będzie można spacerować nowymi, zielonymi uliczkami w centrum Łodzi

Aleksandra Hac / UMŁ

Pod koniec roku przejdziemy nowym, zielonym pasażem z EC1 i podziemnego dworca do ul. Piotrkowskiej.... więcej

Kamienica przy ulicy Tuwima 52

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ul. Tuwima wprowadzili się najemcy i lokatorzy

Małgorzata Loeffler / ZIM

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ulicy Tuwima 52 wprowadzili się najemcy... więcej

Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi

Oddziały miejskiego szpitala do remontu

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Na oddziałach: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowym w szpitalu im.... więcej

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Kontakt