Dziękujemy Bartkowi Grzankowi za kameralny koncert dla nastolatek z domów dziecka!

Już po raz piąty zorganizowaliśmy spotkanie z cyklu „Między Nami Dziewczynami” dla nastolatek z łódzkich domów dziecka. Tym razem naszym gościem był Bartek Grzanek, gitarzysta i wokalista, lider zespołu Tosteer oraz jeden z byłych gitarzystów grupy Samokhin Band, a także finalista V edycji Mam Talent TVN i uczestnik programu The Voice of Poland TVP.

Podczas spotkania w Bułeczce oczarował dziewczyny swoją opowieścią, niezwykłą otwartością, a jednocześnie skromnością. Mówił im o swoich życiowych wyborach i ich konsekwencjach. - Młodość to czas na odwagę. Trzeba się decydować na to, co ważne. Nie warto żałować, że się czegoś nie zrobiło. Lepiej po prostu się odważyć. Bo życie przypomina korytarz pełen drzwi. Z wiekiem coraz więcej tych drzwi jest dla nas zamkniętych, a nic przecież nie kosztuje próba ich otworzenia - komentował.

Opowiadał także o niuansach związanych z muzyką - dlaczego niektóre instrumenty osiągają tak zawrotne ceny i po co sezonuje się drewno na gitarę. Mówił też, jak radzić sobie z tremą podczas występów.

Spotkanie zakończył mini-koncert, a po nim był czas na wspólne zdjęcia i autografy. Każda z dziewczyn dostała także upominek od jednej z łódzkich businesswoman wspierających projekt „Między Nami Dziewczynami”.

Podczas wcześniejszych spotkań nastoletnie dziewczęta wychowujące się w domach dziecka gotowały już z prezydent Hanną Zdanowską w studio Baccaro, słuchały o zarządzaniu mediami społecznościowymi, zwiedzały DoubleTree By Hilton Łódź i rozmawiały z kobietą biznesu Mają Krasowską oraz praktykowały jogę z podróżniczką i joginką Anią Wolską GO YOGA, która opowiedziała im też o swojej podróży dookoła świata.

Osoby chętne do współpracy przy projekcie zapraszamy do kontaktu z jego koordynatorką Agnieszką Nowicką - a.nowicka@mops.lodz.pl.
Z całego MOPS-owego serca dziękujemy Bartkowi Grzankowi za wyjątkowy kameralny koncert i wrażliwość podczas rozmowy z drugim człowiekiem.

Polecane aktualności

Startuje X edycja największego programu stażowego w Łodzi

Młodzi w Łodzi

Każdego roku w projekcie płatne staże fundują najprężniej rozwijające się firmy z Łodzi i regionu,... więcej

Jubileusze prawdziwej miłości

Magdalena Kardas / BKSiDŁ

38 par małżeńskich zostało uhonorowanych medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie... więcej

Trwa budowa nowej noclegowni oraz ambulatorium (izby wytrzeźwień) przy ul. Przybyszewskiego 253. Powstanie tu 40 pojedynczych pomieszczeń „izby wytrzeźwień” dla 40 osób oraz ponad 60 miejsc noclegowych.  -  fot. Radosław Żydowicz

Pomoc dla osób bezdomnych w Łodzi. Miasto buduje nową noclegownię.

Jolanta Baranowska / BRP

Trwają prace wykończeniowe w budynku przy ul. Przybyszewskiego, który w tym roku zostanie oddany... więcej

 -  Fot. Straż Miejska w Łodzi

Strażnicy miejscy jako nauczyciele? Lekcje tolerancji dla najmłodszych w łódzkich szkołach

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Łódzcy strażnicy miejscy spotykają się z uczniami szkół, by prowadzić z nimi zajęcia o tolerancji.... więcej

Lambert – artysta wytwórni Mercury KX na jedynym koncercie w Łodzi w tym roku!

informacja prasowa ŁCW

Tajemniczy fortepianista związany z wytwórnią Mercury KX zagra na jedynym koncercie w Łodzi w tym... więcej

Kontakt