Dziękujemy Bartkowi Grzankowi za kameralny koncert dla nastolatek z domów dziecka!

Już po raz piąty zorganizowaliśmy spotkanie z cyklu „Między Nami Dziewczynami” dla nastolatek z łódzkich domów dziecka. Tym razem naszym gościem był Bartek Grzanek, gitarzysta i wokalista, lider zespołu Tosteer oraz jeden z byłych gitarzystów grupy Samokhin Band, a także finalista V edycji Mam Talent TVN i uczestnik programu The Voice of Poland TVP.

Podczas spotkania w Bułeczce oczarował dziewczyny swoją opowieścią, niezwykłą otwartością, a jednocześnie skromnością. Mówił im o swoich życiowych wyborach i ich konsekwencjach. - Młodość to czas na odwagę. Trzeba się decydować na to, co ważne. Nie warto żałować, że się czegoś nie zrobiło. Lepiej po prostu się odważyć. Bo życie przypomina korytarz pełen drzwi. Z wiekiem coraz więcej tych drzwi jest dla nas zamkniętych, a nic przecież nie kosztuje próba ich otworzenia - komentował.

Opowiadał także o niuansach związanych z muzyką - dlaczego niektóre instrumenty osiągają tak zawrotne ceny i po co sezonuje się drewno na gitarę. Mówił też, jak radzić sobie z tremą podczas występów.

Spotkanie zakończył mini-koncert, a po nim był czas na wspólne zdjęcia i autografy. Każda z dziewczyn dostała także upominek od jednej z łódzkich businesswoman wspierających projekt „Między Nami Dziewczynami”.

Podczas wcześniejszych spotkań nastoletnie dziewczęta wychowujące się w domach dziecka gotowały już z prezydent Hanną Zdanowską w studio Baccaro, słuchały o zarządzaniu mediami społecznościowymi, zwiedzały DoubleTree By Hilton Łódź i rozmawiały z kobietą biznesu Mają Krasowską oraz praktykowały jogę z podróżniczką i joginką Anią Wolską GO YOGA, która opowiedziała im też o swojej podróży dookoła świata.

Osoby chętne do współpracy przy projekcie zapraszamy do kontaktu z jego koordynatorką Agnieszką Nowicką - a.nowicka@mops.lodz.pl.
Z całego MOPS-owego serca dziękujemy Bartkowi Grzankowi za wyjątkowy kameralny koncert i wrażliwość podczas rozmowy z drugim człowiekiem.

Polecane aktualności

Marta Libiszowska z Fundacji „Dom w Łodzi”; Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi; Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna Light.Move.Festival  -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Jubileuszowa, 10. edycja Light.Move.Festival znów rozświetli Łódź

materiał: Biuro prasowe ŁMF

Odmieniona formuła Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła z pewnością zaskoczy widzów. LMF wkroczył w... więcej

Kolejna edycja Lasu Młodej Łodzi

Magdalena Martin / WKŚ

Trzy lata temu, z inicjatywy obecnej Pani Wiceprezydent Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej, zaczęliśmy... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska i Adam Pustelnik -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Nowy wiceprezydent miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Adam Pustelnik od przyszłego poniedziałku, 21 września zostanie pierwszym wiceprezydentem miasta... więcej

Kamienica przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 29 w czasie remontu -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Część kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. musiała zostać rozebrana. Teraz trwają intensywne prace... więcej

Nordic walking

Pierwsze „Igrzyska seniorów" w Łodzi

Jolanta Baranowska / BRP

Dzień Sportu Seniora. Będzie joga, tai chi, pilates, taniec w kręgu, zumba, nordic walking, spacer z... więcej

Kontakt