Dziękujemy za 100 książek z opowieściami rodzin zastępczych!

„Rodzice dzieci umieszczanych w placówkach, szczególnie matki, ale oczywiście nie wszystkie, w pewnym momencie zaczynają zdawać sobie sprawę, że tracą dzieci. Tę chwilę „przebudzenia” należy wykorzystać, aby zbliżyć do nich dzieci. To właśnie jest zadanie dla rodzin zastępczych! Żadna placówka nie jest w stanie tego realizować. (...)

Spotkania mam z dziećmi w placówkach to wielkie nieporozumienie, bo brak tam intymności. Dziecko rzadko siada mamie na kolanach, gdyż staje się to tematem drwin i żartów ze strony kolegów, szczególnie starszych. Niejednokrotnie słychać słowa w stylu „Zostawiła Cię, a Ty do niej idziesz”. Normalne zachowanie przez dzieci z domu dziecka jest postrzegane jako podlizywanie się. Nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że przemawia przez nie zazdrość i rozpacz. Zadają sobie pytanie, dlaczego to nie ich odwiedziła mama". 


To tylko fragment jednej z opowieści nadesłanych na ogólnopolski konkurs „Rodzina Zastępcza Roku”. Książkę ze zbiorem najciekawszych prac wydała kilka lat temu Fundacja Archon+ Dzieci Które Kochacie. A teraz podarowała 100 egzemplarzy „Historii (nie) jednej miłości” kampanii Rodzina Jest dla Dzieci. Chcemy, żeby lektura ta krążyła pomiędzy naszymi łódzkimi rodzinami zastępczymi, a także kandydatami i wolontariuszami wspierającymi dzieci po przejściach. Będziemy więc wypożyczać ją wszystkim zainteresowanym osobom, żeby mogło skorzystać z niej jak najwięcej czytelników. 


Z całego MOPS-owego serca dziękujemy Fundacji ARCHON+ za ten cenny dar. Wierzymy, że stanie się on inspiracją dla osób, które myślą o założeniu rodziny zastępczej.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt