Dzień Roweru pełen atrakcji

Łotysz Andris Vosekalns wygrał pierwszą edycję Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego EXPO 2022 Warszawa – Łódź - Memoriał Henryka Czyża.

10 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Drugi na metę, ulokowaną na torze KS Społem wjechał polski zawodnik Michał Podlaski. Trzeci był również Polak Jarosław Marycz.

W wyścigu wystartowało 72 zawodników. Kolarze mieli do pokonania prawie 200 kilometrów, a lotnie premie znalazły się m.in. w Łowiczu i Rzgowie. Trasa była urozmaicona. W Łodzi prowadziła np. brukowanymi ulicami Księżego Młyna i Stoków. Wyścig nawiązywał do tzw. kolarskiego klasyka, organizowanego w latach 1961-1999, kiedy kolarze na trasie ze stolicy do Łodzi ścigali się z przerwami w 21. edycjach imprezy.

Finisz wyścigu był głównym punktem zorganizowanego przez Urząd Miasta Łodzi, KS Społem i Okręgowy Związek Kolarski Dnia Roweru. Na rodzinnym pikniku można było spróbować jazdy na zabytkowych bicyklach, pograć w kapsle na specjalnie do tego przygotowanym torze, oznakować swój rower czy zarejestrować się do systemu Łódzkiego Roweru Publicznego. Pojazdy Nextbike były zresztą wykorzystane jako... rowery torowe, bowiem jedną z atrakcji Dnia Roweru były I Torowe Mistrzostwa Polski na Rowerach Miejskich.

Polecane aktualności

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt