Dziś telefon - dziś wizyta u lekarza. Gdzie? W zmodernizowanej poradni przy ul. Odrzańskiej

Nowe gabinety lekarzy, położnej, pielęgniarki oraz nowa rejestracja - poradnia przy ul. Odrzańskiej 29 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego Górna, w której leczy się 5 tysięcy łodzian otworzyła się po kapitalnej modernizacji. Przychodnia jest też gotowa, żeby zapisać kolejnych 2000 pacjentów. Bez czekania i kolejek: dziś przychodzisz - dziś przyjmuje cię lekarz.

Poradnia przy ul. Odrzańskiej 29 po remoncie -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Nowe gabinety lekarzy, położnej, pielęgniarki oraz nowa rejestracja - poradnia przy ul. Odrzańskiej 29 otworzyła się po kapitalnej modernizacji , fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

- Zakres modernizacji, jakie przeszła poradnia w tej części, w której przyjmują lekarze pierwszego kontaktu pozwala nam twierdzić, że jest jak nowa. Wyremontowane gabinety lekarskie, położnej, pielęgniarski, sanitariaty, nową rejestrację z nowym wyposażeniem pomieszczeń - to zobaczymy na pierwszy rzut oka. Ale to efekt wizualny. Ten poprzedzony był m.in. kompletną wymianą instalacji elektrycznych, sanitarnych, wentylacji. Wartość tej inwestycji to ok. 370 tys. zł. - mówi Robert Kowalik, dyrektor Departamentu Polityki Społecznej UMŁ. - Ale warto podkreślić, że ta inwestycja jest kolejną w poradni przy ul. Odrzańskiej - w ubiegłym roku remont, za ponad 300 tys. - przeszła, sąsiadująca z poradnią dla dorosłych - przychodnia dla dzieci. A wcześniej wartą 1,5 mln zł termomodernizację - zarówno w środku, z wymianą źródła ciepła, jak i na zewnątrz. Bardzo estetycznej, nowej, białej elewacji trudno nie zauważyć - dodaje Robert Kowalik.

Ale remontu nie wykonuje się dla samej wartości estetycznej. Miejskie Centrum Medyczne zrobiło go dla pacjentów. Zarówno tych 5 tysięcy, których już tutaj przyjmuje - jak i dla nowych.

- Poradnia jest gotowa, by przyjąć, nawet 2000 nowych pacjentów. Lekarze rodzinni i pediatrzy czekają od godz. 8 do 18. W naszej poradni nie czeka się na wizytę. Dziś telefon - dziś wizyta u lekarza. Oraz możliwość zrobienia na miejscu badań laboratoryjnych - dodaje Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM Górna.

Podkreślmy, miejskie poradnie zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Najchętniej umawiają wizytę telefonicznie, ale na konkretną godzinę, by po pierwsze, dla dobra wszystkich ograniczyć wizyty w poradniach, ale też zapewnić maksymalny komfort dla pacjenta (nie stoi w żadnej kolejce pod gabinetem).

- Przed wejściem do poradni: sprawdzamy temperaturę, dezynfekujemy ręce, dajemy ankietę epidemiologiczną do wypełnienia, sprawdzamy, czy pacjent ma maseczkę na twarzy. W razie obawy, że mamy u siebie pacjenta z covid - mamy do dyspozycji izolatkę - podkreśla dyrektor Iwańczyk.

Dr Michał Wierzchoń, lekarz pierwszego kontaktu, kierownik poradni przy ul. Odrzańskiej 29 dodaje, że pacjenci doceniają zmianę, jaką przeszła przychodnia.

- Pacjenci czekali na te zmiany, dopytywali o nie, a teraz doceniają. Liczę, że teraz zauważą tę zmianę nowi pacjenci - mówi dr Michał Wierzchoń.

W przychodni przy ul. Odrzańskiej skorzystamy z porady lekarza internisty, pediatry, ginekologa, neurologa oraz otolaryngologa. Działa tu też rehabilitacja.

 

 

Polecane aktualności

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Remontowana fasada miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Prawie 2 mln zł na modernizacje miejskich żłobków w 2020 r.

Jolanta Baranowska / BRP

Kończy się kompleksowy remont miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A. W tym roku ma być... więcej

Kontakt