Emocje pod siatką

Najciekawiej zapowiadającym się meczem 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet jest spotkanie w Rzeszowie, gdzie w sobotę miejscowy Developres SkyRes podejmie ŁKS Commercecon (godz. 17). Dzień później w Łodzi zespół Grot Budowlani zmierzy się z DPD Legionovią Legionowo (godz. 17.30).

Rzeszowianki od kilku sezonów marzą o mistrzostwie Polski, lecz na razie muszą się zadowolić jedynie brązowymi medalami. W dwóch minionych sezonach zespół z Podkarpacia w półfinałach musiał uznawać wyższość łodzianek z ŁKS Commercecon, które po poprzednich rozgrywkach odebrały złote medale. Nie ma więc cienia wątpliwości, że w jutrzejszym starciu gospodynie zrobią wszystko, by ograć aktualne mistrzynie kraju. Łodzianki do meczu podchodzą spokojniej mając świadomość, że nie jest to jeszcze najważniejsze starcie w sezonie. Póki co po rozegraniu dziesięciu spotkań (trzy kolejki awansem) Developres SkyRes Rzeszów ma 26 pkt. i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a ŁKS Commercecon z dorobkiem dwudziestu oczek jest na pozycji trzeciej.

Czwarta lokata należy do ekipy Grot Budowlani (19 pkt.), która zmierzy się z szóstą w klasyfikacji Legionowią (13). Łodzianki w tym spotkaniu z pewnością będą chciały się zrehabilitować za wyjazdową porażkę 0:3 z Grupą Azoty Chemik Police, liderem LSK. W tym spotkaniu kibice będą mieli okazję obejrzeć w akcji cztery zawodniczki, które znalazły się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Impreza zostanie rozegrana pomiędzy 7 i 12 stycznia 2020 w holenderskim Apeldoorn. W 24-osobowej kadrze powołanej przez Jacka Nawrockiego znalazły się m.in. Julia Nowicka, Maria Stenzel i Julia Twardowska z Budowlanych oraz Alicja Grabka z Legionovii. W kadrze są również Klaudia Alagierska, Anna Korabiec i Aleksandra Wójcik z ŁKS Commercecon.    

Przed wyjazdem na Podkarpacie mistrzynie Polski wzięły udział w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Część drużyny - Izabela Kowalińska, Krystyna Strasz, Nicole Edelman, Klaudia Gajewska, Natalia Skrzypkowska, Łukasz Burtnik, Tomasz Nagórka i Wiewiórka Zuzia – w marszu Szlachetnej Paczki przeszła od Placu Wolności do Pasażu Schillera, dając sygnał całej Polsce, że została już opublikowana lista rodzin, które otrzymają pomoc w tegorocznej edycji tej charytatywnej akcji. Później Alagierska, Wójcik, Ewa Kwiatkowska, Oliwia Laszczyk i trener Bartłomiej Bartodziejski wyruszyli na zakupy, w trakcie których skompletowali większość produktów przeznaczonych dla wybranej przez zespół rodziny pani Darii i pana Michała oraz ich dzieci.

Polecane aktualności

Klimatczny park im. Tadeusza Rejtana w Łodzi, znajduje się pomiędzy ulicami Piękną, Rejtana, Felsztyńskiego oraz al. Politechniki.  -  fot. Archiwum UMŁ

Weź udział w konsultacjach społecznych „Zieleń w mieście”!

Olga Zuchora / BPS

Do końca stycznia mieszkańcy Łodzi mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących zieleni... więcej

Z rajdu Dakar na Pietrynę – sukces łodzianina Arkadiusza Lindnera -  fot. Paweł Łacheta / mat. UMŁ

Z rajdu Dakar na Pietrynę - sukces łodzianina Arkadiusza Lindnera

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Z wielką pompą, przy ryku samochodów terenowych i muzyce grupy „Queen” zgotowano na ulicy... więcej

"Pociąg do Gotham" – gra w pociągu relacji Częstochowa - Łódź Fabryczna -  fot. mat. EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi i Przewozy Regionalne POLREGIO

"Pociąg do Gotham" – gra w pociągu relacji Częstochowa - Łódź Fabryczna

EC1

EC1 Łódź oraz POLREGIO przygotowali coś dla fanów Batmana, gier i nietypowych podróży! 25 stycznia w... więcej

Rozpoczynamy remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego -  fot. Stefan Brajter / mat. UMŁ

Rozpoczynamy remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Wiadukt na Dąbrowskiego przejedzie kompleksowy remont, w którym wyremontujemy wszystko od podstawy i... więcej

Jakie znaleziska z czasów Łódzkiego Getta kryją Bałuckie Kanały? -  fot. mat. ZWiK

Jakie znaleziska z czasów Litzmannstadt Getto kryją Bałuckie Kanały?

Miłosz Wika / ZWiK

Podczas II wojny światowej Niemcy ustawili w kanale rzeki Bałutki kratę, która miała odciąć drogę... więcej

Kontakt