Emocje pod siatką

Najciekawiej zapowiadającym się meczem 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet jest spotkanie w Rzeszowie, gdzie w sobotę miejscowy Developres SkyRes podejmie ŁKS Commercecon (godz. 17). Dzień później w Łodzi zespół Grot Budowlani zmierzy się z DPD Legionovią Legionowo (godz. 17.30).

Rzeszowianki od kilku sezonów marzą o mistrzostwie Polski, lecz na razie muszą się zadowolić jedynie brązowymi medalami. W dwóch minionych sezonach zespół z Podkarpacia w półfinałach musiał uznawać wyższość łodzianek z ŁKS Commercecon, które po poprzednich rozgrywkach odebrały złote medale. Nie ma więc cienia wątpliwości, że w jutrzejszym starciu gospodynie zrobią wszystko, by ograć aktualne mistrzynie kraju. Łodzianki do meczu podchodzą spokojniej mając świadomość, że nie jest to jeszcze najważniejsze starcie w sezonie. Póki co po rozegraniu dziesięciu spotkań (trzy kolejki awansem) Developres SkyRes Rzeszów ma 26 pkt. i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a ŁKS Commercecon z dorobkiem dwudziestu oczek jest na pozycji trzeciej.

Czwarta lokata należy do ekipy Grot Budowlani (19 pkt.), która zmierzy się z szóstą w klasyfikacji Legionowią (13). Łodzianki w tym spotkaniu z pewnością będą chciały się zrehabilitować za wyjazdową porażkę 0:3 z Grupą Azoty Chemik Police, liderem LSK. W tym spotkaniu kibice będą mieli okazję obejrzeć w akcji cztery zawodniczki, które znalazły się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na Europejski Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Impreza zostanie rozegrana pomiędzy 7 i 12 stycznia 2020 w holenderskim Apeldoorn. W 24-osobowej kadrze powołanej przez Jacka Nawrockiego znalazły się m.in. Julia Nowicka, Maria Stenzel i Julia Twardowska z Budowlanych oraz Alicja Grabka z Legionovii. W kadrze są również Klaudia Alagierska, Anna Korabiec i Aleksandra Wójcik z ŁKS Commercecon.    

Przed wyjazdem na Podkarpacie mistrzynie Polski wzięły udział w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Część drużyny - Izabela Kowalińska, Krystyna Strasz, Nicole Edelman, Klaudia Gajewska, Natalia Skrzypkowska, Łukasz Burtnik, Tomasz Nagórka i Wiewiórka Zuzia – w marszu Szlachetnej Paczki przeszła od Placu Wolności do Pasażu Schillera, dając sygnał całej Polsce, że została już opublikowana lista rodzin, które otrzymają pomoc w tegorocznej edycji tej charytatywnej akcji. Później Alagierska, Wójcik, Ewa Kwiatkowska, Oliwia Laszczyk i trener Bartłomiej Bartodziejski wyruszyli na zakupy, w trakcie których skompletowali większość produktów przeznaczonych dla wybranej przez zespół rodziny pani Darii i pana Michała oraz ich dzieci.

Polecane aktualności

Wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka -  fot. Monika Pawlak

Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół

Monika Pawlak / BRP

Zaledwie 163 uczniów z klas I - III zjawiło się dziś w szkołach po długiej przerwie spowodowanej... więcej

Pomnik Martyrologii Dzieci tzw. „Pękniętego Serca”, upamiętnia tragiczny los dzieci i młodzieży przebywających w czasie II wojny światowej w obozie przy ul. Przemysłowej w Łodzi.  -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Pamięć pękniętego serca

Edyta Glińska

Pomnik Martyrologii Dzieci tzw. „Pękniętego Serca”, upamiętnia tragiczny los dzieci i młodzieży... więcej

Łódź z perspektywy czołowej firmy rekrutacyjnej

Mateusz Sipa

Czy w Łodzi zarabia się dużo mniej niż w innych polskich miastach? Jaki jest potencjał statusu Łodzi... więcej

Wsparcie dla przedsiębiorców - ponad 125 mln zł z PUP i poręczenia kredytowe z Bionanoparku

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiDŁ

W czasie epidemii koronawirusa ważne jest wsparcie dla przedsiębiorców - utrzymanie ich działalności... więcej

Kulturalny Dzień Dziecka w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Dzień Dziecka online w Łodzi zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń medialnych... więcej

Kontakt