Epidemia rośnie, a wojewoda nic nie robi

- Na ostatniej sesji radni przyjęli stanowisko-apel do prezesa Rady Ministrów w sprawie odwołania wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego – przypomniał Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Nie otrzymaliśmy od premiera Mateusza Morawieckiego żadnej odpowiedzi. Odzywali się do nas z kolei posłowie i senatorowie Koalicji Obywatelskiej, którzy zapewniali, że zaangażują się w sprawę na poziomie sejmowym i spróbują przekonać wojewodę do rozmowy. Prezydent Hanna Zdanowska 4 czerwca wystosowała do ministra Łukasza Szumowskiego pismo, w którym prosi o dane na temat prowadzonych i przewidywanych działań specjalnych rządu, mających na celu ograniczenie liczby zakażeń wśród mieszkańców regionu łódzkiego narażonych na kontakt z wirusem. Prezydent Miasta Łodzi dopomniała się także o informację w sprawie ewentualnego zwiększenia liczby wykonywanych testów.

Dlaczego wojewoda nadal jest bierny i nieobecny? Czy premier zaangażuje się w walkę z koronawirusem podobnie, jak miało to miejsce na Śląsku.

Wojewoda łódzki zleca badania w powiatach wieruszowskim, tomaszowskim, pajęczańskim, które odpowiadają za zakażenia na tym terenie. W Łodzi odsetek ludzi zarażonych stale wzrasta, a wojewoda nie podejmuje żadnych kroków – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Województwo łódzkie jest jednym z najbardziej zagrożonych województw w kraju – powiedział Tomasz Kacprzak, przewodniczący Komisji Ładu Społeczno-Prawnego.

- Wojewoda nie odpowiada na apele samorządu, jest bierny.  Nie posiadamy żadnej wiedzy na temat badań przesiewowych na terenie Łodzi. Coraz więcej mieszkańców jest poddanych kwarantannie, już ponad 550, z czego 460 osób jest zakażonych koronawirusem – dodał przewodniczący Tomasz Kacprzak.

 

- Zgodnie z prawem koordynacją aktywności związanych z koronawirusem powinien zajmować się wojewoda – powiedziała Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej.

- Działania powinny być finansowane z budżetu centralnego. Łódź nie otrzymała żadnego wsparcia. Prezydent Miasta oraz Rada Miejska zostały wybrane w wolnych wyborach. Natomiast wojewoda jest jedynie urzędnikiem Prawa i Sprawiedliwości, który macha szabelką i występuje przeciwko łodzianom. Może teraz należałoby schować partyjne emblematy do kieszeni i usiąść do rozmów z przedstawicielami miasta Łodzi. Inni wojewodowie rozmawiają z samorządem i działają na korzyść mieszkańców regionu. Dlaczego wojewoda łódzki mieszkańców Łodzi traktuje jak gorszy sort? – pytała radna Agnieszka Wieteska.

Polecane aktualności

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Eksponaty ze zbiorów Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wyjątkowa wystawa na obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”... więcej

Woonerf na ul. Zacisze -  fot. Archiwum UMŁ

Transportowo-drogowy budżet obywatelski

BRP

Spacerowa aleja, nowe chodniki, pasy rowerowe i miejsca parkingowe, to infrastrukturalne tematy... więcej

Prace budowlane w Pasażu Majewskiego -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rozpoczęły się prace przy budowie Pasażu Majewskiego, który połączy ulicę Włókienniczą i Jaracza

Małgorzata Loeffler / ZIM

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić... więcej

Łodzianie zdecydują: co z Jednorożcem?

BRP

Gdzie powinien stać pomnik Jednorożca? W obecnej lokalizacji, czy też w miejscu wskazanym przez... więcej

Kontakt