Ferie zimowe w Łodzi. Zachęcamy do udziału w półkoloniach dla uczniów

10 grudnia w 46 szkołach i placówkach edukacyjnych rozpoczną się zapisy na półkolonie organizowane w czasie ferii zimowych. Tegoroczna przerwa w szkołach rozpoczyna się już 13 stycznia 2020 roku i tego dnia ruszą także półkolonie, które potrwają do 24 stycznia.

W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 46 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii -  fot. Monika Pawlak / UMŁ
W okresie ferii zimowych Miasto Łódź w 46 szkołach lub placówkach oświatowych będzie realizować zajęcia zamknięte w formie półkolonii , fot. Monika Pawlak / UMŁ

- Zapraszam, jak co roku na uczniów czeka wiele atrakcji z różnych dziedzin, bo będzie kino, pływalnia, sala zabaw, kręgle, warsztaty plastyczne, więc o nudzie nie ma mowy - zachęca Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi, dodając: - Nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba być uczniem danej szkoły, by brać udział w półkoloniach, można wybrać dowolną placówkę.

Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku, w godzinach 7 - 17, turnus jest 2-tygodniowy, ale rodzice mogą zapisać dziecko na tydzień, a także - o ile będą wolne miejsca - na pojedyncze dni. Bilety wstępu do odwiedzanych w ramach półkolonii miejsc oraz przejazdy komunikacją miejską są bezpłatne, rodzice płacą tylko za posiłek 15 zł dziennie. Stawka wzrosła w porównaniu z tegorocznymi feriami o 5 zł, ale ma to związek z wyższymi kosztami przygotowania posiłków.

- Zdrożały produkty żywnościowe, a zależy nam, aby uczniowie dostawali wartościowe i zdrowe posiłki. Oprócz obiadu z dwóch dań dzieci mają zapewnione także drugie śniadanie, a chcemy aby także było wartościowe, smaczne i chętnie zjadane - tłumaczy wiceprezydent Moskwa-Wodnicka.

W czasie ferii zimowych rodzice zapłacą za 2-tygodniowy pobyt dziecka 150 zł, a za tygodniowy 75 zł. Zapisy na półkolonie rozpoczynają się 10 grudnia, w każdej szkole i placówce edukacyjnej. Listę organizatorów półkolonii wraz z adresami i numerami telefonów jest dostępna na www.uml.lodz.pl w zakładce edukacja.

Polecane aktualności

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej

Katarzyna Dyzio oraz Damian Raczkowski, podsumowują etap składania wniosków -  fot. UMŁ

Rzeźba Gerarta i troska o zieleń. Zakończył się etap składania wniosków w Łódzkim Budżecie Obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

6 lipca zakończył się etap składania wniosków w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Łodzianie... więcej

Wybory w Łodzi. Ważne terminy dla głosujących!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się II tura głosowania w wyborach prezydenta RP.... więcej

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Kontakt