Finał Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Zakończyła się druga edycja Loterii Podatkowej Miasta Łodzi. Mogli w niej wziąć udział wszyscy, którzy rozliczyli swoje podatki za rok 2020 w Łodzi i wypełnili formularz zgłoszeniowy. W losowaniu nagrody głównej znalazło się 23.793 kuponów, z czego 2.169 należało do nowych podatników w mieście.

Finał Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi
Aby Łódź mogą się rozwijać, potrzebne jest wsparcie finansowe jego mieszkańców. W tym roku to wsparcie jest szczególnie ważne z uwagi na pandemię.

Pula nagród w loterii wyniosła łącznie aż 160 tysięcy złotych. Losowania odbywały się co tydzień (jedna nagroda po 1 000 zł) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10 000 zł). Udział w nich nie wykluczał dalszej zabawy i uczestnictwa w wielkim finale, w którym wylosowano nagrodę główną – 100 000 złotych oraz nagrodę specjalną dla nowych podatników wysokości 20 000 złotych.

- Aby Łódź mogą się rozwijać, potrzebne jest wsparcie finansowe jego mieszkańców. W tym roku to wsparcie jest szczególnie ważne z uwagi na pandemię. Loteria w której do wygrania są duże nagrody pieniężne, to zachęta dla osób, które w Łodzi żyją i pracują, by właśnie tutaj złożyły swoje zeznanie podatkowe – mówi prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

Według szacunków służb finansowych, średnio dzięki jednemu mieszkańcowi Łodzi do budżetu miasta trafia około 2050 złotych. Oznacza to, że nowi podatnicy, którzy wzięli udział w loterii pozwolili wzbogacić się Łodzi o 4 i pół miliona złotych.

- Lista zwycięzców jest opublikowana na stronie www.lodz.pl/loteria. Nie ma tam jednak imion i nazwisk, tylko specjalne kody. Były one generowane podczas zgłoszeń i to one są identyfikatorami uczestników. Aby sprawdzić czy los się do nas uśmiechnął wystarczy porównać kod, który otrzymaliśmy w czasie rejestracji w loterii z tym opublikowanym na stronie – tłumaczy Krzysztof Babij z Biura Promocji i Nowych Mediów UMŁ.

Laureaci loterii nie muszą się obawiać formalności dotyczących ewentualnej wygranej. Wybrany przez miasto operator, czyli firma Grzegrzółka zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności. 

Polecane aktualności

DK 502

Nowe przestrzenie to nowe możliwości w łódzkiej kulturze

Małgorzata Loeffler / ZIM

Nowe przestrzenie to nowe możliwości. Jak wygląda łódzka kultura po epidemii i jakie atrakcje... więcej

Stypendia Prezydenta Miasta Łodzi - plakat

Mamy ponad 600 tys. zł na stypendia dla studentów łódzkich szkół wyższych

BRGiWM

15 czerwca rozpoczyna się XI edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Łodzi dla studentów... więcej

Półkolonie ze Strażą Miejską

Rozpoczynają się zapisy na letnie półkolonie w Łodzi

BRP

Gry terenowe, nauka bezpiecznej jazdy rowerem, hulajnogą - tak będą wyglądać wakacje ze Strażą... więcej

Kilińskiego 28

Łódź rewitalizacja. Wkrótce rozpoczną się prace w zabytkowej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 28

Małgorzata Loeffler / ZIM

Powstaną w niej mieszkania komunalne i lokale. Nie zabraknie zielonego podwórka z placem zabaw,... więcej

EC1

Miasta z głową

Grzegorz Gawlik / UMŁ

I Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych już za tydzień w Łodzi! Jaki jest cel... więcej

Kontakt