Fujitsu wspiera łódzkich uczniów

Zespół Szkół Politechnicznych dołączył dziś do elitarnego grona 220 szkół z całego świata, biorących udział w globalnym projekcie edukacyjnym P-TECH.

. Porozumienie o współpracy w ramach projektu podpisali dziś przedstawiciele firmy Fujitsu: Aleksandra Durzyńska-Prochowska oraz David John Deane, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi oraz Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych.

- Rok szkolny zaczyna się bardzo dobrą informacją dla uczniów, którzy dzięki współpracy z firmą Fujitsu będą zdobywać praktyczne umiejętności w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie jaką jest informatyka - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję partnerom biznesowym, bez których nie byłoby nas tutaj dzisiaj, jestem przekonana, że dzięki projektowi uczniowie zyskają kwalifikacje, które znacznie ułatwią im start w dorosłe, zawodowe życie. 

Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych podkreśliła, że udział w projekcie jest dla uczniów wyróżnieniem i ogromną szansą dla młodych ludzi.

- W ciągu pięciu lat edukacji nasi uczniowie będą mieli bezpośredni kontakt z pracodawcą, z uznaną firmą z branży IT co powinno zaowocować dodatkowymi umiejętnościami - dodała dyrektor Michalska. - Dziękuję przedstawicielom firmy Fujitsu oraz władzom miasta za życzliwość i szansę jaką otrzymali moi uczniowie.

Udział w projekcie P-TECH obejmuje m.in. wykłady, praktyki i program mentorski co pozwoli uczniom - jak podkreśliła Aleksandra Durzyńska-Prochowska, Dyrektor Zarządzająca Poland GDC - pogłębić wiedzę techniczną, ale nie tylko.

- Dzięki udziałowi w programie uczniowie będą mogli też lepiej poznać oczekiwania potencjalnych, przyszłych pracodawców czy też dowiedzieć się, jakie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne są poszukiwane, a wręcz pożądane na rynku pracy – dodała Aleksandra Durzyńska-Prochowska. - P-TECH to bardzo wartościowa inicjatywa, mająca na celu pomoc w kształceniu młodych ludzi, wspieraniu ich w budowaniu ich własnej przyszłości.

Polecane aktualności

Szczepienia przeciw COVID-19 w Łodzi

Zaszczep się w Bionanoparku

informacja: Bionanoparku

Komfortowe warunki, dogodne godziny szczepień i zagwarantowane bezpieczeństwo – Bionanopark ma... więcej

Mapa - rewitalizacja ulicy Ogrodowej

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Punkt szczepień przy ul. Wielkopolskiej 55 -  fot. UMŁ

W piątek 22  stycznia rozpoczynają się zapisy na szczepienia na covid dla seniorów 70+.

Jolanta Baranowska / BRP

W Łodzi do prowadzenia szczepień zgłosiły się 134 poradnie - w tym 21 to nasze miejskie przychodnie. więcej

Obiekt Rudzkiego Klubu Sportowego

Łódź buduje. Rozpoczęła się budowa nowej areny lekkoatletycznej Rudzkiego Klubu Sportowego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczynamy pierwszy etap przebudowy i modernizacji obiektów Rudzkiego Klubu Sportowego. RKS zyska... więcej

Film o Łodzi utalentowanej stypendystki

Katarzyna Zielińska / Wydział Kultury

Laureatka stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi zrealizowała film dokumentalny... więcej

Kontakt