Fujitsu wspiera łódzkich uczniów

Zespół Szkół Politechnicznych dołączył dziś do elitarnego grona 220 szkół z całego świata, biorących udział w globalnym projekcie edukacyjnym P-TECH.

. Porozumienie o współpracy w ramach projektu podpisali dziś przedstawiciele firmy Fujitsu: Aleksandra Durzyńska-Prochowska oraz David John Deane, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi oraz Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych.

- Rok szkolny zaczyna się bardzo dobrą informacją dla uczniów, którzy dzięki współpracy z firmą Fujitsu będą zdobywać praktyczne umiejętności w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie jaką jest informatyka - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję partnerom biznesowym, bez których nie byłoby nas tutaj dzisiaj, jestem przekonana, że dzięki projektowi uczniowie zyskają kwalifikacje, które znacznie ułatwią im start w dorosłe, zawodowe życie. 

Henryka Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych podkreśliła, że udział w projekcie jest dla uczniów wyróżnieniem i ogromną szansą dla młodych ludzi.

- W ciągu pięciu lat edukacji nasi uczniowie będą mieli bezpośredni kontakt z pracodawcą, z uznaną firmą z branży IT co powinno zaowocować dodatkowymi umiejętnościami - dodała dyrektor Michalska. - Dziękuję przedstawicielom firmy Fujitsu oraz władzom miasta za życzliwość i szansę jaką otrzymali moi uczniowie.

Udział w projekcie P-TECH obejmuje m.in. wykłady, praktyki i program mentorski co pozwoli uczniom - jak podkreśliła Aleksandra Durzyńska-Prochowska, Dyrektor Zarządzająca Poland GDC - pogłębić wiedzę techniczną, ale nie tylko.

- Dzięki udziałowi w programie uczniowie będą mogli też lepiej poznać oczekiwania potencjalnych, przyszłych pracodawców czy też dowiedzieć się, jakie umiejętności interpersonalne i komunikacyjne są poszukiwane, a wręcz pożądane na rynku pracy – dodała Aleksandra Durzyńska-Prochowska. - P-TECH to bardzo wartościowa inicjatywa, mająca na celu pomoc w kształceniu młodych ludzi, wspieraniu ich w budowaniu ich własnej przyszłości.

Polecane aktualności

Odsłonięcie gwiazdy Michała Szewczyka -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Barbara Połomska i Michał Szewczyk w Alei Gwiazd

NCKF

W Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 63 zostaną odsłonięte gwiazdy Barbary Połomskiej i... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Wkrótce przetarg na remont Wigencji

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto ma już gotowy projekt na rewitalizację dawnej fabryki Wigencja. W przyszłym tygodniu... więcej

Stacja ładowania elektrycznych autobusów Volvo

MPK – Łódź kupiło ładowarki do pierwszych autobusów elektrycznych

MPK – Łódź

Wkrótce Łódź dołączy do miast z autobusami zasilanymi prądem. Ładowarki do 17 autobusów Volvo... więcej

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Za kilka dni oddany zostanie do użytku wyremontowany odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i... więcej

Łódź dofinansuje zakup urządzeń do gromadzenia deszczówki

Łódź daje pieniądze na łapanie deszczówki

Jakub Paduch/WKŚ

Do 16 października można składać wnioski o dofinansowanie urządzeń do gromadzenia deszczówki.... więcej

Kontakt