Fundacja Sarigato przekazała 20 komputerów dzieciom z łódzkich rodzin zastępczych. Dziękujemy!

W rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez panią Jolę na komputerach uczyło się podczas społecznej izolacji 5 dzieci: maturzystka z bardzo dobrego ogólniaka, nastolatki z liceum plastycznego i gastronomika oraz 3 młodszych uczniów. - Nasza szkoła podstawowa trzyma wysoki poziom nauczania.

Prawie od początku nauczyciele prowadzili każdego dnia lekcje online na teamsie, 45-minutowe, tak jak w szkole. Cała trójka musiała być na nich jednocześnie, więc nie było mowy o dzieleniu się laptopem. A w domu nie mieliśmy aż tylu komputerów, by każdy mógł pracować na swoim - opowiada pani Jola.

Z pomocą przyszła im Fundacja Sarigato prowadząca projekt Hakersi, który wspiera dzieci potrzebujące komputerowej pomocy. Jego twórcy zbierają pieniądze na zakup dobrej jakości używanego sprzętu, przekazują go dzieciom z domów dziecka, rodzin zastępczych i rodzin biologicznych zagrożonych wykluczeniem, a do tego pomagają w usamodzielnieniu poprzez naukę programowania i robotyki. Gdy weszło zdalne nauczanie, ich działania nabrały jeszcze większego rozpędu niż zwykle. Fundacja pozyskała łącznie 340 używanych komputerów i laptopów (wraz z monitorami, klawiaturami, oprogramowaniem kartami do wi-fi i słuchawkami), z czego 20 komputerów i 5 dodatkowych monitorów trafiło do Łodzi dzięki współpracy z kampanią społeczną Rodzina Jest dla Dzieci.

Wszystkie służą dzieciom z łódzkich rodzin zastępczych. Oprócz tego Hakersi podarowali 2 laptopy rodzinom biologicznym, które odzyskały swoje dzieci z domów dziecka. W każdej z nich wychowuje się po 4 dzieci, większość w wieku szkolnym.
Po kilku tygodniach nauki na nowym komputerze pani Jola ma już pewność, że to naprawdę świetny sprzęt. - Jest w bardzo dobrym stanie i ma doskonałe parametry. Najlepszy z tych, które mamy - komentuje. Najbardziej zachwycony jest nim Krystian z klasy VI, bo to w jego pokoju stoi komputer: - Ma wszystko. Nawet Fortnite’a mogę sobie na nim zainstalować.

Bardzo dziękujemy za komputerowe wsparcie łódzkich dzieci całemu zespołowi Fundacji Sarigato, a zwłaszcza 2 osobom, które ogromnie zaangażowały się w akcję i wykazały się wielką wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka.

Dzięki Wam dzieci mają frajdę z nauki online.

Podziękowania kierujemy również do firmy Uniq Logistic, która bezpłatnie przywiozła komputery z Krakowa do Łodzi.

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Kontakt