Gdzie szukać wiedzy, kiedy nie działa szkoła? Od 1 czerwca otwieramy Centrum Nauki i Techniki EC1

od 1 czerwca 2020 r., czyli od Dnia Dziecka, ponownie zapraszamy Was do Centrum Nauki i Techniki EC1! To wyjątkowy dzień i warto spędzić go właśnie u nas. Nasi animatorzy chętnie pomogą podczas zwiedzania niezwykłej ekspozycji i postarają się, aby wrażenia były niezapomniane.

Ze względów bezpieczeństwa Centrum Nauki i Techniki EC1, podobnie jak inne instytucje kultury, przez ostatnie miesiące pozostawało zamknięte. Ale teraz naprawdę nie możemy się już doczekać Waszej wizyty! W Dzień Dziecka zapraszamy Was serdecznie od 10:00 do 18:00.

Oczywiście w ostatnim czasie przygotowaliśmy mnóstwo popularnonaukowych materiałów w postaci filmów, pokazów astronomicznych, zagadek, gier czy konkursów, które prezentowaliśmy online. Chcieliśmy w ten sposób, między innymi, pomóc nauczycielom w uzupełnieniu przygotowywanych przez nich zajęć, uczniom zaś w zdobywaniu wiedzy w okresie, kiedy tradycyjne szkolne aktywności nie są prowadzone. Rolą CNiT EC1 zawsze było wspieranie placówek edukacyjnych poprzez cykl „Zajęcia z klasą”, warsztaty czy po prostu wycieczki do interesującego miejsca. Nawet w wirtualnej formie nie chcieliśmy z tego rezygnować.

Dziś możemy podzielić się z Wami dobrą wiadomością: od 1 czerwca 2020 r., czyli od Dnia Dziecka, ponownie zapraszamy Was do Centrum Nauki i Techniki EC1! To wyjątkowy dzień i warto spędzić go właśnie u nas. Nasi animatorzy chętnie pomogą podczas zwiedzania niezwykłej ekspozycji i postarają się, aby wrażenia były niezapomniane.

Szkoły i placówki edukacyjne pozostają zamknięte. My zaś postaramy się pomóc wszystkim zainteresowanym w zdobywaniu wiedzy i mądrym spędzaniu czasu. Czas przymusowego pobytu w domach był dla wielu osób okazją do poszukiwań i samokształcenia. Czas na dalszy ciąg eksploracji i wykorzystanie interaktywnej ekspozycji CNiT EC1 w bezpieczny, zaplanowany przez nasz zespół sposób.

Właśnie na bezpieczeństwo położyliśmy największy nacisk. Dokładnie przemyśleliśmy ścieżki naszych klientów i zadbaliśmy o ich pobycie od drzwi wejściowych, do samego końca wizyty w naszych murach. Do części tych zasad i standardów wszyscy już się przyzwyczailiśmy, więc nie będą one większą nowością. W CNiT EC1 jednorazowo może pojawić się do 500 osób. Ponieważ placówka jest jedną z największych w Polsce a jej powierzchnia wystawiennicza to aż 8 tys. metrów kwadratowych, daje to komfort zwiedzania oraz zapewnia bezpieczny dystans. Zachęcamy do płatności kartą, stanowiska kasowe zaś są wyposażone w praktyczne osłony. Na ścieżce zwiedzania ulokowane zostały środki zabezpieczające i dezynfekcyjne. Zadbaliśmy też o przyjazną i merytoryczną komunikację w postaci instrukcji i oznaczeń.

Cały personel przeszedł odpowiednie szkolenia a nawet stale je przechodzi, ponieważ skutecznie monitorujemy nowe zarządzenia i standardy. Animatorzy, rzecz jasna, pomagają naszym gościom zachować wspomniane standardy bezpieczeństwa– mówi Michał Kędzierski, lider zespołu animatorskiego.

Organizatorzy CNiT EC1 zdecydowali się na wyłączenie tylko tych stref ekspozycji, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa gości placówki. Nie uruchomimy zatem Planetarium EC1 i Kina 3D oraz pewnej części eksponatów i stanowisk. Nie będą również prowadzone wycieczki w towarzystwie przewodników. (Pełna oferta CNiT EC1 znajdzie się na specjalnie przygotowanej witrynie internetowej.) Jeżeli jednak obawiacie się, że ograniczy to Wasze doświadczenie w trakcie pobytu w naszych murach, chcemy Was uspokoić. Znakomita większość atrakcji pozostaje do Waszej dyspozycji i zachęca do zabawy z nauką. Eksponaty i stanowiska są także na bieżąco dezynfekowane.

Warto w tym miejscu wspomnieć o atrakcyjnej propozycji związanej z wprowadzeniem do naszej oferty voucherów w kwocie 15 zł. Są one ważne do końca roku i wierzymy, że stanowią doskonałą propozycję dla naszych gości, w pełni rekompensując konieczne ograniczenie. Vouchery w tej kwocie można nabyć do końca maja 2020 r., więc warto skorzystać z tej propozycji!

To nie koniec. Dla w pierwszym tygodniu działania CNiT EC1, dla pierwszych 500 osób, które kupią bilety wstępu przygotowaliśmy ciekawe upominki!

Centrum Nauki i Techniki EC1 to także opowieść o tym, jak na początku XX wieku z pierwszej komercyjnej elektrowni popłynęła do miasta siła, napędzająca fabryczne maszyny i ożywiająca przemysłowe gmachy. Rozświetlająca ulice. Poruszająca tramwaje. Śledziliście ją z nami podczas niedawnej Nocy Muzeów. Dzisiaj możemy szukać tu inspiracji i wiedzy ale także śladów trudnej przeszłości, która dzięki determinacji i współpracy dała niezwykły efekt. Dlatego właśnie In Łódź we don’t say "it won’t work", we say "TO BĘDZIE COŚ PIĘKNEGO". And we think it’s beautiful.

 

 

Podstawowe informacje:

CNiT EC1 będzie czynne od 1 czerwca 2020 r. od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00 i w soboty oraz niedziele między 11:00 a 19:00.

  • Szczegółowe zalecenia dla naszych gości znajdują się na stronie: ec1lodz.pl.
  • Na pytania odpowiadamy pod adresem: informacja@ec1lodz.pl oraz z wykorzystaniem komunikatora, który znajduje się na stronie ec1lodz.pl (dolny prawy róg ekranu).
  • Wasze wątpliwości rozwiejemy na naszym facebooku: www.facebook.com/centrumnaukiec1

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Łodzi

Agnieszka Rutkowska / BRP

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wszystkich ludzi dobrej... więcej

Nowy inwestor w Łodzi

BRP

Wiszące ogrody, smart home, mini akademik czy loft w stylu kamienicy? Takie projekty realizuje w... więcej

Panele fotowoltaiczne na dachu poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Miejska poradnia zdrowia na Widzewie instaluje panele słoneczne

Jolanta Baranowska / BRP

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" zaoszczędzi... więcej

W jakiej kondycji będzie łódzka kultura po epidemii? Dowiemy się w ramach ogólnopolskiej analizy

ŁCW

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w... więcej

W Łodzi powstaje Miejska Strefa Kultury

Wydział Kultury

Reforma domów kultury wkracza w nową fazę. Rozpoczynamy konsultacje i pokazujemy proponowaną... więcej

Kontakt