Grali i wygrywali

Miniony weekend okazał się bardzo szczęśliwy dla pierwszoligowych piłkarzy Widzewa i ŁKS oraz ekstraligowych zawodniczek TME SMS. Każda z tych drużyn zanotowała zwycięstwo i powiększyła swój dorobek o trzy punkty.

Widzewiacy przed własną publicznością wygrali 3:1 z GKS Katowice, co pozwoliło im umocnić się na drugim miejscu w tabeli Fortuna 1. Ligi. Pomogli im w tym gracze ŁKS, którzy na wyjeździe pokonali 2:0 trzecią w klasyfikacji Miedź Legnica. Dla zespołu z Dolnego Śląska była to pierwsza porażka w bieżących rozgrywkach.

Po 8. kolejkach liderem jest Korona Kielce (22 pkt.), za którą plasują się: Widzew (19), Miedź (15), ŁKS (14), Podbeskidzie Bielsko-Biała (12) i GKS Tychy (11). W następnej serii spotkań 18 września ŁKS podejmie Podbeskidzie, a dzień później w Tychach Widzew zmierzy się z GKS. Początek obu spotkań o godz. 12.40.

Widzew – GKS Katowice 3:1 (1:0). Bramki: 1:0 Bartosz Guzdek (45), 2:0 Juliusz Letniowski (57), 3:0 Mateusz Michalski (67), 3:1 Oskar Repka (90).

Miedź Legnica – ŁKS 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Pirulo (53), 0:2 Pirulo (54).

W 5. kolejce ekstraligi kobiet piąte zwycięstwo w tym sezonie odniosły zawodniczki TME SMS. Podopieczne Marka Chojnackiego gościły w Bielsku-Białej, gdzie 5:0 ograły miejscowy Rekord. Po tym spotkaniu łodzianki mają 15 pkt. i w tabeli o trzy oczka wyprzedzają grupę pościgową, w której są: Górnik Łęczna, Czarni Sosnowiec (jeden mecz zaległy) i GKS Katowice. W następnej serii spotkań (25-26 września) w meczu na szczycie ekipa z Milionowej podejmie Czarnych.

Rekord Bielsko-Biała – TME SMS 05 (0:1). Bramki: 0:1 Anna Rędzia (43), 0:2 Dominika Kopińska (48), 0:3 Paulina Filipczak (51), 0:4 Katarzyna Konat (55), 0:5 Katarzyna Konat (71).

Nie wiedzie się młodym graczom UKS SMS, którzy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18 doznali już czwartej porażki z rzędu. Tym razem zespół z Milionowej po golu straconym w doliczonym czasie gry przegrał w Gdyni z Arką 3:4. Po pięciu kolejkach łodzianie nadal mają więc na koncie tylko jeden punkt i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Takim samym dorobkiem legitymuje się zamykający stawkę Górnik Zabrze, z którym UKS SMS zagra na wyjeździe już w nadchodzącej kolejce (18 września, godz. 13).

Arka Gdynia – UKS SMS 4:3 (2:1). Bramki: 1:0 Adam tandecki (10), 1:1 Marcel Lachowicz (34), 2:1 Jakub Kościów (38), 3:1 Patryk Sobczyński (59), 3:2 Oskar Świątkowski (69), 3:3 Eryk Furman (75), 4:3 Adrian Łyszkiewicz-Dustet (90+1).

Polecane aktualności

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Kontakt