Granty na kulturę zostały rozdane. Sprawdź, kto otrzymał dotację i jakie projekty będą realizowane

Znamy już wyniki miejskiego konkursu na realizację zadań w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Miasto rozdysponowało na ten cel 2 mln zł. Dofinansowanie otrzymały 44 projekty przedstawione przez organizacje pozarządowe.

fot. z arch. UMŁ
Dofinansowanie otrzyma m.in. Letni Festiwal Filmowy "Polówka"

W tym roku wnioski złożyło o 20 organizacji pozarządowych więcej niż wcześniej. - Wybraliśmy projekty najciekawsze, najbardziej interesujące, małe i duże. A wśród nich projekty zapewniające dostępność oferty dla osób niepełnosprawnych. Otwartość kultury jest bowiem dla nas ważnym zobowiązaniem. Organizacje, które składały wnioski, spisały się w tym zakresie doskonale - podkreślał wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. 

O tym, kto otrzymał dofinansowanie, zadecydowała komisja. Wybrane projekty będą realizowane do 30 listopada 2016 roku. - Ważne było dla nas, żeby poszukiwać nowych organizacji i stowarzyszeń, które mają ciekawą ofertę, bo jest ich bardzo dużo. Wszystkie wybrane projekty będziemy wspierać promocyjnie. Będziemy o nich informować i nagłaśniać poprzez media - podkreślała dyrektor Wydziału Kultury UMŁ Dagmara Śmigielska.

Największe dofinansowanie otrzymają m.in.: Letnia Akademia Jazzu - Legendy Polskiego i Światowego Jazzu, Letni Festiwal Filmowy "Polówka" oraz 25-lecie Kościoła Środowisk Twórczych w Łodzi, Folkowe Inspiracje i Festiwal Teatralny "Perspektywy 2018". Dofinansowane zostaną również program Świetlice Artystyczne oraz Igrzyska Wolności 2018. Dotację otrzymają harcerze m.in. na  zadania związane z obchodami Roku Niepodległości. Niektóre z dofinansowanych działań będą bawić publiczność w przestrzeni miejskiej, jak na przykład "Rower do opowiadania bajek" przygotowany przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki - Ależ Gustawie! 

- Nasz projekt nawiązuje do tradycyjnego japońskiego teatru opowiadania bajek. Przedstawienie będzie realizowane na ramie roweru, gdzie aktor-animator umieści plansze, do których opowie bajkę - informują przedstawicielki Fundacji Ależ Gustawie! Projekt promuje zdrowy styl życia. Sztuki będą wystawiane w parkach, a po spektaklach będą organizowane warsztaty teatralne. Główny bohater projektu, mapet Berta, już dziś zagościł na konferencji prasowej. 

Niestety, pomimo szkoleń i spotkań oferowanych przez Wydział Kultury UMŁ, w tym roku również zdarzały się wnioski odrzucone ze względów formalnych. W niektórych formularzach zdarzały się pomyłki, także błędy rachunkowe albo dotyczące wkładu wolontaryjnego organizacji. 

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się Biuletynie Informacji Publicznej UMŁ.

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt