Hokejowy weekend

Sobotnim meczem z GKS Stoczniowiec Gdańsk hokeiści TME ŁKH rozpoczną nowy sezon w 1. lidze. Dzień później łodzianie podejmą MKS Sokoły Tychy. Oba mecze zostaną rozegrane w Bombonierce. Początek spotkań o godz. 17.15.

- Naszym celem minimum jest zakwalifikowanie się do fazy play-off. Nie ukrywamy jednak, że myślimy o włączeniu się do walki o medale. Będzie to trudne zadanie, gdyż pierwsza liga przed tym sezonem znacznie się wzmocniła. Pojawili się zawodnicy mający już na koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz kilka drużyn aspirujących do PLH. Rywalizacja powinna więc być bardzo ciekawa - ocenił kierownik zespołu Michał Ciepłucha.

Trener Jurij Ziankow podkreślił, że jego podopieczni z każdym meczem powinni grać lepiej. - Zabrakło nam nieco czasu do przygotowania, więc będziemy wchodzić w rozgrywki bez meczów sparingowych. Nadal jesteśmy w trakcie budowania drużyny, która kadrowo będzie się różniła od tej z poprzedniego sezonu. Przyjechali do nas nowi zawodnicy, których będziemy sprawdzać podczas meczów ligowych. Dlatego też początek rozgrywek będzie dla nas bardzo trudny. W każdym meczu będziemy jednak walczyć o trzy punkty - zapowiedział szkoleniowiec TME ŁKH.

Do prowadzonej przez niego drużyny dołączyli już gracze z USA i Kanady, a wkrótce skład maja też uzupełnić hokeiści z Rosji. Zdaniem przedstawicieli klubu po skompletowaniu składu zespół będzie silniejszy niż w poprzednim sezonie. Na to liczą kibice, a także sponsor tytularny, którym pozostała łódzka firma TME.

- Jest nam niezmiernie miło, że już kolejny sezon będziemy wspierać hokeistów ŁKH. Ubiegłoroczna decyzja o podjęciu współpracy z tym klubem okazała się strzałem w dziesiątkę. Mamy nadzieję, że tegoroczna aura pandemiczna będzie nieco bardziej łaskawa i wszystkie mecze domowe odbędą się z udziałem kibiców - powiedział przedstawiciel TME Rafał Eslinger.

Polecane aktualności

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Kontakt