Igrzyska dla Serbii, puchar w Łodzi

Sukcesem siatkarek Serbii zakończył się rozegrany we Wrocławiu turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W meczu decydującym o awansie Serbki wygrały z Polską 3:1. Podopieczne Jacka Nawrockiego będą jeszcze miały szansę walki o Tokio, jednak teraz skupiają się już na mistrzostwach Europy, których współgospodarzem będzie Łódź. Główne trofeum zostało dzisiaj zaprezentowane w Łódzkim Centrum Wydarzeń.

- Puchar przyjechał do Łodzi z Wrocławia, gdzie był prezentowany na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Od dzisiaj przez tydzień to piękne trofeum będzie eksponowane w witrynie Łódzkiego Centrum Wydarzeń przy ul. Piotrkowskiej 87 - poinformowała dyrektor marketingu PZPS Justyna Tkaczyńska.

Pozłacany 24-karatowym złotem puchar dla najlepszej drużyny Starego kontynentu ma 74 cm i waży 9,6 kg. Trafi w ręce zawodniczek, które 4 września wygrają finał mistrzostw Europy. Impreza rozpocznie się 23 sierpnia i będzie rozgrywana w czterech krajach, m.in. w Polsce, gdzie miejscem zmagań będzie Łódź. W Atlas Arenie zostaną rozegrane mecze „polskiej” grupy B, a także spotkania w 1/8 i ćwierćfinałach. Podopieczne Jacka Nawrockiego w fazie grupowej zmierzą się ze Słowenią (23 sierpnia), Portugalią (24 sierpnia), Ukrainą (26 sierpnia), Belgią (28 sierpnia) i Włochami (29 sierpnia).

Przed mistrzostwami biało-czerwone walczyły o przepustkę na igrzyska, jednak musiały uznać wyższość Serbii. Przed decydującym meczem Serbki bez straty seta ograły Tajlandię i Portoryko. Polki z Portoryko również wygrały 3:0, jednak w drugim spotkaniu niemiłosiernie męczyły się z Tajlandią. Rywalki prowadziły już 2:1 w setach i w czwartej partii zaledwie dwie piłki dzieliły je od końcowego zwycięstwa. Ostatecznie zespół Nawrockiego wyszedł z opresji obronną ręką i wygrał mecz 3:2. W decydującym starciu biało-czerwone zagrały znacznie lepiej i w pierwszym secie ograły faworyzowana Serbię 25:21. W dalszej fazie meczu również były równorzędnymi rywalkami, jednak nie dały rady pokonać aktualnych mistrzyń świata i wicemistrzyń olimpijskich. Serbia wygrała mecz 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:23) i zapewniła sobie awans do IO Tokio 2020.

Polecane aktualności

Uczestnicy zwiedzą m.in. wnętrza pałacu Izraela Poznańskiego -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Zapraszamy na "Weekend z Izraelem Poznańskim"

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

25 sierpnia przypada 186. rocznica urodzin Izraela Poznańskiego, jednego z największych łódzkich... więcej

Przystanek "Nostalgia". Oto wiata zbudowana z kwiatów zatopionych w bezbarwnej żywicy -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Przystanek "Nostalgia". Oto wiata zbudowana z kwiatów zatopionych w bezbarwnej żywicy

Konrad Ciężki / BPiNM

Łódzkie Centrum Wydarzeń zakończyło pracę nad "Nostalgią", czyli nową instalacją artystyczną w... więcej

Miejska Arena Kultury i Sportu  -  mat. prasowe

MAKiS wyrasta na lidera zielonej rewolucji wśród miejskich spółek

Informacja prasowa

Ekoimprezy, nowe nasadzenia, a wkrótce też farma fotowoltaiczna. Miejska Arena Kultury i Sportu ... więcej

W Łodzi tworzą ręce 3D dla dzieci -  mat. prasowe

W Łodzi tworzą ręce 3D dla dzieci

Informacja prasowa

W Łodzi drukuje się w technologii 3D ręce dla dzieci, które nie mają palców lub dłoni. więcej

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Mamy zestaw obowiązkowy dla każdego, kto chce poznać Łódź. W środku Łódzkiej Tytki Turysty: mapa... więcej

Kontakt