Igrzyska dla Serbii, puchar w Łodzi

Sukcesem siatkarek Serbii zakończył się rozegrany we Wrocławiu turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W meczu decydującym o awansie Serbki wygrały z Polską 3:1. Podopieczne Jacka Nawrockiego będą jeszcze miały szansę walki o Tokio, jednak teraz skupiają się już na mistrzostwach Europy, których współgospodarzem będzie Łódź. Główne trofeum zostało dzisiaj zaprezentowane w Łódzkim Centrum Wydarzeń.

- Puchar przyjechał do Łodzi z Wrocławia, gdzie był prezentowany na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Od dzisiaj przez tydzień to piękne trofeum będzie eksponowane w witrynie Łódzkiego Centrum Wydarzeń przy ul. Piotrkowskiej 87 - poinformowała dyrektor marketingu PZPS Justyna Tkaczyńska.

Pozłacany 24-karatowym złotem puchar dla najlepszej drużyny Starego kontynentu ma 74 cm i waży 9,6 kg. Trafi w ręce zawodniczek, które 4 września wygrają finał mistrzostw Europy. Impreza rozpocznie się 23 sierpnia i będzie rozgrywana w czterech krajach, m.in. w Polsce, gdzie miejscem zmagań będzie Łódź. W Atlas Arenie zostaną rozegrane mecze „polskiej” grupy B, a także spotkania w 1/8 i ćwierćfinałach. Podopieczne Jacka Nawrockiego w fazie grupowej zmierzą się ze Słowenią (23 sierpnia), Portugalią (24 sierpnia), Ukrainą (26 sierpnia), Belgią (28 sierpnia) i Włochami (29 sierpnia).

Przed mistrzostwami biało-czerwone walczyły o przepustkę na igrzyska, jednak musiały uznać wyższość Serbii. Przed decydującym meczem Serbki bez straty seta ograły Tajlandię i Portoryko. Polki z Portoryko również wygrały 3:0, jednak w drugim spotkaniu niemiłosiernie męczyły się z Tajlandią. Rywalki prowadziły już 2:1 w setach i w czwartej partii zaledwie dwie piłki dzieliły je od końcowego zwycięstwa. Ostatecznie zespół Nawrockiego wyszedł z opresji obronną ręką i wygrał mecz 3:2. W decydującym starciu biało-czerwone zagrały znacznie lepiej i w pierwszym secie ograły faworyzowana Serbię 25:21. W dalszej fazie meczu również były równorzędnymi rywalkami, jednak nie dały rady pokonać aktualnych mistrzyń świata i wicemistrzyń olimpijskich. Serbia wygrała mecz 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:23) i zapewniła sobie awans do IO Tokio 2020.

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Kontakt