II Miejski Program Mikrograntów rozstrzygnięty!

38 projektów spośród 83 zdobyło uznanie jury konkursowego i będzie realizowanych jeszcze w tym roku.

Mikrogranty to niewielkie – do 5 tys. zł dofinansowanie do działań sąsiedzkich, społeczników, czy grup nieformalnych, a nastawione na poprawę jakości życia mikrospołeczeństw w mieście, takich jak przestrzeń wspólna dla kilku kamienic, czy  -  fot. Radosław Jóźwiak
Mikrogranty to niewielkie – do 5 tys. zł dofinansowanie do działań sąsiedzkich, społeczników, czy grup nieformalnych, a nastawione na poprawę jakości życia mikrospołeczeństw w mieście, takich jak przestrzeń wspólna dla kilku kamienic, czy skwer przed blokiem. , fot. Radosław Jóźwiak

Mikrogranty to niewielkie – do 5 tys. zł dofinansowanie do działań sąsiedzkich, społeczników, czy grup nieformalnych, a nastawione na poprawę jakości życia mikrospołeczeństw w mieście, takich jak przestrzeń wspólna dla kilku kamienic, czy skwer przed blokiem.

W II edycji walczyły 83 projekty, realizowanych będzie 38. Są wśród nich takie pomysły, jak: „Mur, który łączy”, „Więcej zieleni na Wschodniej od dziś”, czy „Pszczeli sąsiedzi”.

 - Wśród tegorocznych zwycięzców dużo jest działań podwórkowych, sąsiedzkich, zieleni, czy drobnej infrastruktury – podsumowuje Łukasz Waszak z Centrum Opus.

Niezwykłe jest to, że często sąsiedzkie społeczności i współpraca nawiązują się, właśnie dzięki takim projektom. Tak też było w przypadku Legionów 50 – podwórka, o które mieszkańcy zaczęli wspólnie dbać i dokładać do niego coraz to nowe elementy polepszające życie w tym miejscu.

- Pierwsze pieniądze, które udało nam się pozyskać, przeznaczyliśmy na zagospodarowanie tej podwórkowej przestrzeni – na kupno ziemi, ławki, altanę, a kwiaty i krzewy zorganizowaliśmy sami. To zaostrzyło nasz apetyt na zmianę tej przestrzeni, stąd projekt dotyczący muralu – mówi Milena Roguszewska – pomysłodawczyni projektu „Mur, który łączy”.

 

Wszystkie projekty będą realizowane od 1 lipca do 8 grudnia, a szczegóły o projektach będzie można znaleźć na stronie www.opus.org.pl.

Polecane aktualności

I Forum dla edukacji kulturalnej w Łodzi

Monika Ptasińska / Wydział Kultury

Od marca tego roku mamy w Łodzi Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi. Hasło... więcej

Poduszki ze specjalnej membrany na dachu Orientarium

Aleksandra Hac / BRP

Membrana ETFE jest lekka, elastyczna i bardzo wytrzymała. W porównaniu ze szkłem - kilkadziesiąt... więcej

Jaki będzie budżet Łodzi na 2020 rok?

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz skarbnik Krzysztof Mączkowski przedstawili na konferencji... więcej

W Łodzi powstanie 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

200 stacji ładowania samochodów elektrycznych pojawi się do końca 2020 roku na łódzkich ulicach. Ich... więcej

Zawyją syreny. To nie alarm, tylko test systemu ostrzegania

W związku z rozbudową i modernizacją miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania na terenie miasta,... więcej

Kontakt