Instytut Nowych Technologii zaprasza seniorów do udziału w projektach

W ramach projektów organizowane będą m.in. warsztaty kreatywne i ekologiczne, zajęcia z aktywności fizycznej, warsztaty teoretyczne o zdrowiu, warsztaty z obsługi komputera lub laptopa. Projekty finansowane są ze środków Unii Europejskiej ,a udział w nich jest bezpłatny.

 - fot. https://www.facebook.com/newtechlodz/photos/?tab=album&ref=page_internal
Drugie Życie Rzeczy , fot. https://www.facebook.com/newtechlodz/photos/?tab=album&ref=page_internal

PROJEKT SENIOR INTERNET CAFE

Senior Internet Cafe to projekt, którego pomysłodawcami są nasi wolontariusze. Połączyli oni to, co lubią najbardziej – pomoc innym oraz pracę z komputerami. Tak powstał projekt Senior Internet Cafe, czyli działanie skierowane dla seniorów, którzy chcą podszkolić swoje kompetencje cyfrowe. W ramach projektu seniorzy będą mogli wziąć udział w:

 • Spotkaniach z komputerem, czyli warsztatach  z obsługi komputera czy też laptopa oraz wszystkich funkcji, które nam oferuje. Zorganizujemy najpierw spotkania o tematyce ogólnej – podstawowe czynności, jeśli chodzi o korzystanie z komputera. Następnie przeprowadzimy spotkania, w ramach których dotkniemy następującej tematyki: zakupy przez  Internet, Bezpieczeństwo w sieci, zdrowie on-line, bankowość elektroniczna, rozrywka i integracja przez Internet. Przyjmujemy wszystkich, niezależnie od poziomu. Nie warto się bać!
 • Spotkaniach w Senior Internet Cafe, czyli w utworzonej przez nas kafejce dla seniorów. W ramach projektu przeprowadzimy kilka spotkań integracyjnych, nie o charakterze warsztatowym. Będziemy na nich rozwiązywać wasze problemy związane z obsługą komputera, a także zorganizujemy quizy z nagrodami, dotyczące materiału, którego nauczycie się podczas warsztatów.

Jeśli interesuje Cię powyższy opis, to skontaktuj się z nami. Możliwości jest parę:

 • Telefonicznie: 605420320, 506118127
 • Mailowo: kreaktywni@onet.pl
 • Osobiście: ul. Sienkiewicza 55, 90-009 Łódź 

Projekt „Senior Internet Cafe” realizowany jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej.

PROJEKT „SPRAWNI AKTYWNI ZDROWI”

Wszystkich seniorów (+55) , którzy lubią spędzać czas aktywnie, zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Sprawni Aktywni Zdrowi”. W ramach projektu możecie wziąć udział w:

 • Zajęciach z aktywności fizycznej w terenie i na sali. Zajęcia będą poświęcone różnym formom aktywności, a ich prawidłowego przebiegu pilnować będzie ekspert. W ramach tych spotkań będziecie mogli wziąć udział w np. nordic walking, joga, pilaste.
 • Warsztatach teoretycznych o zdrowiu, które na zmianę prowadzić będą ekspert oraz inni seniorzy. A może właśnie Ty masz pomysł na temat takiego spotkania i zechcesz je poprowadzić. Tematyka tych spotkań będzie dopasowana do potrzeb seniorów. Porady będą praktyczne i od razu będzie można je wprowadzić do życia.Jak wziąć udział w projekcie?

Wystarczy się do nas zgłosić, a możliwości jest kilka:

 • Telefonicznie: 603811156, 506118127
 • Mailowo: aktywni.eu@op.pl
 • Osobiście: ul. Sienkiewicza 55

Warunkiem do tego, by wziąć udział w projekcie, jest wypełnienie krótkiego formularza, który dostępny jest pod adresem 
https://drive.google.com/file/d/1dOeFg38i8zXdduHTh0iFeSJAlU3U0_gM/view 
Formularz możecie otrzymać również u nas w biurze. Obecnie prowadzimy rekrutację na zajęcia, natomiast nie znamy ich dokładnej daty startu, ze względu na obostrzenia.
Działanie „Sprawni Aktywni Zdrowi” jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.

DRUGIE ŻYCIE RZECZY

Drugie Życie Rzeczy to projekt stworzony przez naszych młodych wolontariuszy, dla których ważne są dwie sprawy: pomoc innym i ekologia. W ten sposób powstał projekt „Drugie życie rzeczy”, czyli edukacyjne działania dla seniorów (+55), podczas których wspólnie decydować będziemy o to, co jest dobre dla środowiska.

W ramach projektu wszystkim chętnym seniorom możemy zaproponować:

 • Warsztaty kreatywne, podczas których wykorzystamy przedmioty z naszych domów, nadając im drugie życie. Każde spotkanie będzie miało temat przewodni: plastik, papier, szkło albo tekstylia.
 • Krótkie (dosłownie 30-minutowe) warsztaty teoretyczne z ekologii, poprzedzające warsztaty kreatywne. Porozmawiamy o tym jak segregować odpady oraz sprzedamy wam parę wskazówek jak ponownie używać tworzyw.
 • Udział w wystawie prac ekologicznych, które stworzymy wspólnie podczas warsztatów. Każdy, kto taką pracę stworzy, będzie mógł ją wystawić na sam koniec projektu. Kilka prac znajdzie się również, w opracowanej przez nas broszurze.

Jak wziąć udział w projekcie?
Wystarczy się do nas zgłosić, a możliwości jest kilka.

 • Telefonicznie: 603811156, 506118127
 • Mailowo: aktywni.eu@op.pl
 • Osobiście: ul. Sienkiewicza 55

Warunkiem do tego, by wziąć udział w projekcie, jest wypełnienie krótkiego formularza, który dostępny jest pod adresem
https://drive.google.com/file/d/1MmiJmq_qpl_AUqAm9yOWYzYpT2sPICum/view 
Formularz możecie otrzymać również w naszym biurze.

Działanie „Drugie życie rzeczy” jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.

PROJEKT WE @RE SAFE ONLINE

We @re safe online to inicjatywa, której pomysłodawca i realizatorami są młodzi wolontariusze, z którymi na co dzień współpracujemy. Połączyli oni dwie rzeczy, które uwielbiają robić – pomaganie innym oraz nowe technologie. W ten sposób powstał projekt „We @re safe online”, który skierowany jest do seniorów i ma na celu ich edukację w obszarze bezpieczeństwa w sieci. Coraz więcej seniorów umie lub uczy się korzystać z komputera czy też smartphone’a. Przyszła zatem pora na działania profilaktyczne. W ramach projektu będziecie mogli wziąć udział w:

 • Praktycznych warsztatach, podczas których pokażemy Wam, jak pozostać bezpiecznym w Internecie, pokażmy przykłady czekających na Was niebezpieczeństw i nauczymy Was te zagrożenia eliminować.
 • Spotkaniach otwartych, na których będziemy rozwiewać wasze wątpliwości co do problematyki bezpieczeństwa w sieci. Na tych spotkaniach przeprowadzimy również quizy z nagrodami.


Jeśli interesuje Cię ten projekt, to skontaktuj się z nami. Mamy kilka możliwości:

 • Telefonicznie: +42 632 27 20, 506118127
 • Mailowo: int@newtechlodz.com
 • Osobiście: ul. Sienkiewicza 55, 90-009 Łódź

Projekt trwa do 30.12.2021r. Obecnie prowadzimy rejestrację na zajęcia, z którymi jesteśmy wstrzymani ze względu na obostrzenia. Kiedy będzie znany termin zajęć, zostaną o nim Państwo poinformowani.

 

Polecane aktualności

31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza – stacjonarnie w Łodzi i online

Wydział Kultury

„Animacja – sztuka nie tylko dla najmłodszych widzów. Filmy animowane w praktyce szkolnej”.... więcej

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 - Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Kontakt