Jednogłośnie popieramy Expo 2022 w Łodzi!

Władze rządowe i lokalne, przedstawiciele samorządu regionu oraz reprezentanci partii politycznych, zgodnie i ponad podziałami, wspólnie popierają projekt Expo 2022 w Łodzi. Dziś swoje stanowisko zaprezentowali członkom misji ewaluacyjnej z Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu (BIE).

Wizyta delegatów BIE w łódzkim magistracie -  Radosław Jóźwiak / UMŁ
Wizyta delegatów BIE w łódzkim magistracie , Radosław Jóźwiak / UMŁ

Na zaproszenie przewodniczącego łódzkiej Rady Miejskiej delegaci BIE gościli w łódzkim magistracie i mieli okazję wysłuchać deklaracji szefów klubów politycznych reprezentowanych w samorządzie miasta i województwa. – Wszyscy wspieramy Łódź jako kandydata do organizacji Expo 2022 roku – podkreślał przewodniczący RM Tomasz Kacprzak.

- Stabilność tego projektu gwarantuje zapewnienie polskiego rządu, że na jego realizację zostanie przeznaczone adekwatne finansowanie. Ufam, że międzynarodowa debata na temat rewitalizacji przeprowadzona w formule wystawy Expo może być nad wyraz wartościowa – podkreślał wicewojewoda Karol Młynarczyk.

- Słowo rewitalizacja, czyli proponowany temat wystawy, jest w naszym mieście i regionie, odmieniane przez wszystkie przypadki, bo zdajemy sobie sprawę z powagi tego projektu – mówiła prezydent Hanna Zdanowska.

Marszałek województwa Witold Stępień poinformował m.in. o poparciu dla projektu Expo w Łodzi udzielonym przez wszystkich marszałków województw w Polsce. – Liczymy na państwa, naszych przyjaciół, że dostrzeżecie nasz wysiłek i wskażecie Łódź jako miejsce na mapie, do którego warto przyjeżdżać zarówno w 2022 roku, ale i latach kolejnych. Bo Łódź będzie doskonale udowadniać światu i pokazywać, jak może odradzać się miasto, że mogą być inteligentne i przyjazne dla swoich mieszkańców – apelował marszałek Witold Stępień, a nawiązując do tematu dzisiejszego spotkania mówił o wsparciu: - Reprezentujemy różne poglądy polityczne i mamy różne pomysły, ale łączy nas jakość życia dla mieszkańców.

W imieniu Platformy Obywatelskiej o poparciu idei Expo 2022 w Łodzi zapewnił radny Mateusz Walasek. Radnych SLD reprezentował radny Sylwester Pawłowski. W imieniu radnych PiS przemawiali radny Sejmiku Województwa Piotr Adamczyk i radny Sebastian Bulak, który podkreślił, że Polska ma doświadczenie w organizacji wielu prestiżowych, międzynarodowych imprez, wśród których w ostatnich latach były EURO 2012, Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014, Światowe Dni Młodzieży w 2016 oraz Szczyt NATO w 2016 r.

 

 

Polecane aktualności

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej

Katarzyna Dyzio oraz Damian Raczkowski, podsumowują etap składania wniosków -  fot. UMŁ

Rzeźba Gerarta i troska o zieleń. Zakończył się etap składania wniosków w Łódzkim Budżecie Obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

6 lipca zakończył się etap składania wniosków w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Łodzianie... więcej

Wybory w Łodzi. Ważne terminy dla głosujących!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się II tura głosowania w wyborach prezydenta RP.... więcej

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Kontakt