Jednogłośnie popieramy Expo 2022 w Łodzi!

Władze rządowe i lokalne, przedstawiciele samorządu regionu oraz reprezentanci partii politycznych, zgodnie i ponad podziałami, wspólnie popierają projekt Expo 2022 w Łodzi. Dziś swoje stanowisko zaprezentowali członkom misji ewaluacyjnej z Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu (BIE).

Wizyta delegatów BIE w łódzkim magistracie -  Radosław Jóźwiak / UMŁ
Wizyta delegatów BIE w łódzkim magistracie , Radosław Jóźwiak / UMŁ

Na zaproszenie przewodniczącego łódzkiej Rady Miejskiej delegaci BIE gościli w łódzkim magistracie i mieli okazję wysłuchać deklaracji szefów klubów politycznych reprezentowanych w samorządzie miasta i województwa. – Wszyscy wspieramy Łódź jako kandydata do organizacji Expo 2022 roku – podkreślał przewodniczący RM Tomasz Kacprzak.

- Stabilność tego projektu gwarantuje zapewnienie polskiego rządu, że na jego realizację zostanie przeznaczone adekwatne finansowanie. Ufam, że międzynarodowa debata na temat rewitalizacji przeprowadzona w formule wystawy Expo może być nad wyraz wartościowa – podkreślał wicewojewoda Karol Młynarczyk.

- Słowo rewitalizacja, czyli proponowany temat wystawy, jest w naszym mieście i regionie, odmieniane przez wszystkie przypadki, bo zdajemy sobie sprawę z powagi tego projektu – mówiła prezydent Hanna Zdanowska.

Marszałek województwa Witold Stępień poinformował m.in. o poparciu dla projektu Expo w Łodzi udzielonym przez wszystkich marszałków województw w Polsce. – Liczymy na państwa, naszych przyjaciół, że dostrzeżecie nasz wysiłek i wskażecie Łódź jako miejsce na mapie, do którego warto przyjeżdżać zarówno w 2022 roku, ale i latach kolejnych. Bo Łódź będzie doskonale udowadniać światu i pokazywać, jak może odradzać się miasto, że mogą być inteligentne i przyjazne dla swoich mieszkańców – apelował marszałek Witold Stępień, a nawiązując do tematu dzisiejszego spotkania mówił o wsparciu: - Reprezentujemy różne poglądy polityczne i mamy różne pomysły, ale łączy nas jakość życia dla mieszkańców.

W imieniu Platformy Obywatelskiej o poparciu idei Expo 2022 w Łodzi zapewnił radny Mateusz Walasek. Radnych SLD reprezentował radny Sylwester Pawłowski. W imieniu radnych PiS przemawiali radny Sejmiku Województwa Piotr Adamczyk i radny Sebastian Bulak, który podkreślił, że Polska ma doświadczenie w organizacji wielu prestiżowych, międzynarodowych imprez, wśród których w ostatnich latach były EURO 2012, Mistrzostwa Świata w Siatkówce 2014, Światowe Dni Młodzieży w 2016 oraz Szczyt NATO w 2016 r.

 

 

Polecane aktualności

Ile zapłacimy za prąd w 2020 roku?

Monika Pawlak / BRP

W 2020 roku Łódzka Grupa Zakupowa będzie płacić 318 zł za megawatogodzinę energii, a dostawcą jest... więcej

Od lewej: Krzysztof Kwiatkowski, Hanna Zdanowska, Jerzy Buzek -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Projekt ustawy o łódzkiej metropolii już gotowy

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Z udziałem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka oraz... więcej

ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach ulic na łódzkich osiedlach -  mat. UMŁ

ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach ulic na łódzkich osiedlach

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Remont ul. Wileńskiej dobiegł końca i tym samym ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach w... więcej

Dni Doradztwa Zawodowego  -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Dni Doradztwa Zawodowego i kolejne umowy z pracodawcami podpisane

Monika Pawlak / BRP

Hotel Puro, I oddział ZUS w Łodzi oraz łódzki oddział Polskiej Izby Turystyki otworzyły klasy... więcej

Od 24 grudnia Łódź wydłuża obowiązywanie bonifikaty w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu we własność -  fot. z arch. UMŁ

Przedłużenie obowiązywania 60% bonifikaty w opłacie za przekształcenie użytkowania gruntu

Informacja prasowa

Od 24 grudnia Łódź wydłuża obowiązywanie bonifikaty w opłacie jednorazowej za przekształcenie... więcej

Kontakt