Kamienica przy OFF Piotrkowska odzyskała blask

Centrum seniora z kapitalnym widokiem na OFF Piotrkowska, zabytkowa studnia na zielonym podwórku, komfortowe mieszkania. Kolejna kamienica w śródmieściu odzyskała blask.

Kamienica przy Sienkiewicza 79
- Zmieniamy centrum miasta w przyjazną przestrzeń.

 - Znajdujemy się w sąsiedztwie jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi, OFF Piotrkowska. Goście mieszczących się tam restauracji i sklepów, najpierw zastanawiali się pewnie, co to za zaniedbane budynki, potem obserwowali postęp prac remontowych, a teraz mogą już podziwiać ich efekt. A efekt jest naprawdę niesamowity. Frontowa kamienica przeszła kompleksowy remont i jest teraz jedną z najładniejszych przy ul. Sienkiewicza. Wyremontowaliśmy też oficyny, a ostatnią zamieniliśmy w centrum seniora Vigor, z salą klubową i pomieszczeniami do zajęć artystycznych i aktywizujących. Ten budynek został otwarty na OFFa oknami i balkonami. Nowe okna i to w dość ciekawej architektonicznie formie, pojawiły się też od strony Wigencji. To fabryka, którą niedługo zamienimy w nową siedzibę teatru Pinokio, kolejną bibliotekę, miejsce, gdzie dzieci będą mogły ciekawie i kreatywnie spędzić czas – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

 - Zmieniamy centrum miasta w przyjazną przestrzeń. Kończą się jedne remonty, ale zaczynamy kolejne. I tak, wiosną wystartuje długo wyczekiwana przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77. W tym roku wystartuje również remont siedziby Komendy Miejskiej Policji, ale też remont zabytkowej willi pod numerem 26. Remont czeka także kamienicę przy ul. Sienkiewicza 22 – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Przy ulicy Sienkiewicza 79 powstał wielofunkcyjny kompleks który będzie oferował różne formy aktywności. W jednym z budynków powstał Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów ze świetlicą i pomieszczeniami do zajęć aktywizujących i artystycznych.  Na ostatnim  dobudowanym piętrze kamienicy od strony ulicy Sienkiewicza znajdują się cztery mieszkania komunalne i jedno pięciopokojowe mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnościami.

- Ciekawostką na podwórku, które mocno zazieleniliśmy i które z pewnością będzie służyło sąsiedzkim spotkaniom, jest zabytkowa studnia. Pod szklanym wiekiem można podglądać jej mechanizm. Kamienica wygląda po remoncie świetnie, podobnie jak druga, na przeciwko, którą również wyremontowaliśmy w ramach programu rewitalizacji. To nie koniec zmian w tej okolicy, wiosną wystartuje remont fabryki Wigencji, w tym roku rozpoczną się także kolejne inwestycje na OFFie, o których z pewnością niedługo opowie Państwu inwestor. Dzięki temu wszystkiemu Piotrkowska rośnie nam w szerz, sięgając do samego Sienkiewicza mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 6" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17-00 zawartej w dniu 30 sierpnia 2017r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Polecane aktualności

Kapsuła Czasu w Manufakturze

Na rynku Włókniarek Łódzkich stanęła „Kapsuła Czasu”

Małgorzata Antczak / UMŁ

26 lutego na terenie Manufaktury, a dokładniej na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie “Kapsuła... więcej

Remont torowisk w Łodzi

Modernizujemy łódzkie torowiska. Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 marca

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W tym roku kolejne trasy łódzkich tramwajów zostaną odnowione. Do tej pory wyremontowaliśmy 55 km... więcej

Konferencja Prasowa

Łódź walczy ze smogiem. Półmetek składania wniosków o dotacje wymianę na pieców

Marcin Masłowski / UMŁ

W tegorocznym budżecie miasta na program przeznaczono 3 mln zł. Z dotacji w wysokości 7 tys. zł mogą... więcej

Prezydent Miasta Hanna Zdanowska na konferencji prasowej

Płać podatki w Łodzi i wygrywaj. Teraz opłaca się to jeszcze bardziej!

Kinga Rondio / UMŁ

Już od poniedziałku rozpoczynamy Loterię Podatkową dla Wszystkich Łodzian. 1 marca zarówno przez... więcej

Rewitalizacja na Pomorskiej

Łódź rewitalizuje. Zmieniamy ulicę Pomorską i kończymy inwestycję na ulicy Zachodniej

Tomasz Walczak / UMŁ

Rozpoczynają się kolejne prace rewitalizacyjne w centrum Łodzi. Tym razem poszerzenia doczeka się... więcej

Kontakt