Karta Łodzianina. Warto płacić podatki w Łodzi i z migawką podróżować taniej

Ze względu na sytuacje pandemiczną znacznie spadły obroty łódzkiego MPK, a koszty utrzymania miejskiego przewoźnika rosną i w roku ub. wyniosły ponad 560 mln zł, natomiast wpływy z tytułu opłat za przejazdy komunikacją miejską spadły o 70 mln zł.

MPK Łódź -  Radosław Jóźwiak / UMŁ
Karta Łodzianina, której rejestracja rozpocznie się od 1 marca br. to największy program lojalnościowy miasta, dzięki któremu będzie można skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów. , Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Są dwie możliwe drogi poprawy tej sytuacji – albo trzeba podnieść ceny biletów i taryf MPK, albo generować wyższe wpływy z podatków do budżetu miasta. Proponujemy rozwiązanie na obu tych płaszczyznach. Wprowadzamy nowe taryfy opłat za bilety okresowe, ale dla tych którzy płacą podatki w Łodzi i zarejestrują Kartę Łodzianina cena pozostanie na poprzednim niższym poziomie. To może zachęcić osoby, które pracują w Łodzi, ale mieszkają w innym miejscu do przeniesienia rozliczeń PIT do naszego miasta – mówi Robert Kolczyński, dyr. departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

Jak poinformował Maciej Sobieraj, z-ca dyr. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, nowe taryfy na migawki wejdą w życie od 1 maja br. Dla przykładu, najbardziej popularny imienny bilet miesięczny na wszystkie linie będzie kosztował: ulgowy – 58 zł (obecnie – 48 zł), a normalny – 116 zł (teraz 96 zł). Dla posiadaczy Karty Łodzianina, czyli łódzkich podatników ceny migawek pozostaną bez zmian, podobnie jak ulgi dla młodzieży uczącej się czy seniorów.

- Karta Łodzianina, której rejestracja rozpocznie się od 1 marca br. to największy program lojalnościowy miasta, dzięki któremu będzie można skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów. Podpisaliśmy już ponad 120 umów z różnymi instytucjami, firmami, placówkami handlowymi i usługowymi, w których będzie można skorzystać ze specjalnych ofert – dodaje  Ewa Szymanowska z biura obsługującego kartę.

Dla posiadaczy karty specjalne zniżki przygotują m.in. teatry, lodowiska, baseny miejskie, Aquapark Fala, EC 1 oraz ZOO - rabaty najczęściej będą wynosić 20%.

Oprócz tradycyjnej plastikowej karty dla każdego chętnego, dostępna będzie także aplikacja mobilna. Miasto planuje także rozesłanie karty do gospodarstw domowych w Łodzi i jej okolicach. Po odebraniu przesyłki z kartą trzeba będzie ją jedynie aktywować on-line lub w jednym ze wskazanych punktów, mi.in. w Centrum Obsługi Karty Łodzianina przy ul. Piotrkowskiej 87, Piotrkowskiej 28, Punkcie Info
w Manufakturze albo w wybranych – dziesięciu - placówkach Biblioteki Miejskiej
w Łodzi.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Karta Łodzianina

Od dziś można korzystać z Karty Łodzianina

Kinga Rondio / UMŁ

Właśnie dzisiaj, czyli 1 marca uruchomiono Kartę Łodzianina, czyli system atrakcyjnych zniżek... więcej

Kapsuła Czasu w Manufakturze

Na rynku Włókniarek Łódzkich stanęła „Kapsuła Czasu”

Małgorzata Antczak / UMŁ

26 lutego na terenie Manufaktury, a dokładniej na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie “Kapsuła... więcej

Remont torowisk w Łodzi

Modernizujemy łódzkie torowiska. Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 marca

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W tym roku kolejne trasy łódzkich tramwajów zostaną odnowione. Do tej pory wyremontowaliśmy 55 km... więcej

Konferencja Prasowa

Łódź walczy ze smogiem. Półmetek składania wniosków o dotacje wymianę na pieców

Marcin Masłowski / UMŁ

W tegorocznym budżecie miasta na program przeznaczono 3 mln zł. Z dotacji w wysokości 7 tys. zł mogą... więcej

Prezydent Miasta Hanna Zdanowska na konferencji prasowej

Płać podatki w Łodzi i wygrywaj. Teraz opłaca się to jeszcze bardziej!

Kinga Rondio / UMŁ

Już od poniedziałku rozpoczynamy Loterię Podatkową dla Wszystkich Łodzian. 1 marca zarówno przez... więcej

Kontakt