"Kobiety Niezwykłe 2018"

Wśród nich są na przykład współorganizatorka pierwszej w Łodzi „Jadłodzielni”, kobieta działająca aktywnie na rzecz niepełnosprawnych mimo swojej choroby, polonistka, fotograf, przewodnicząca Rady Osiedla.

Mimo różnych zawodów, które wykonują, łączy je jedno – wszystkie są zaangażowanymi społeczniczkami otwartymi na potrzeby mieszkańców naszego miasta. Jutro, 10 maja o godz. 17:30 w Klubie Dąbrowa przy ul. Dąbrowskiego 93 rozpocznie się Gala Finałowa Plebiscytu „Kobiety Niezwykłe 2018”.

- To już szesnasta edycja tego wydarzenia dedykowanego kobietom, które robią rzeczy niezwykłe w różnych dziedzinach. Organizacje pozarządowe i łodzianie zgłaszali nam swoje kandydatki. Mamy już sześć wybranych kobiet – każda z nich jest wyjątkowa i niebywale aktywna. Ideą „Kobiet Niezwykłych”, projektu, którego jestem autorką, jest to by wydobyć wyjątkowe łodzianki z cienia i pokazać ich dorobek szerszej publiczności. Wszystkie oprócz życia zawodowego, bardzo aktywnie działają na rzecz mieszkańców naszego miasta – podkreśliła Małgorzata Niewiadomska – Cudak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi.

Dodała, że od pięciu lat w ramach plebiscytu wybierany jest także Rycerz Białej Wstążki – mężczyzna, który coś niezwykłego robi dla kobiet, wspiera je w działaniu. Laureatki plebiscytu zostaną uhonorowane statuetkami przygotowanymi przez Zespół Szkół Plastycznych.

W programie Gali Finałowej Plebiscytu „Kobiety Niezwykłe 2018” są recital Mieczysława Gajosa oraz wernisaż prac Anny Dończyk-Gajos. Wstęp na wszystkie wydarzenia "Kobiet Niezwykłych" jest wolny. 

 

 

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt