Kolejne odwołane szczepienia seniorów w Łodzi

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" musiało odwołać szczepienia zaplanowane na dziś (wtorek 2 lutego) oraz na jutro rano (środa 3 lutego) w dwóch punktach szczepień przy ul. Marynarskiej oraz przy ul. Wielkopolskiej.

Szczepienie
Nie dostaliśmy szczepionek w poniedziałek, a wtorkowa dostawa też stała pod znakiem zapytania.

W sumie centrum musiało zadzwonić do 60 seniorów, by poinformować ich, że - o ile szczepionki dotrą - to ich szczepienie odbędzie się w środę po południu, w czwartek lub w piątek. Do seniorów, którzy przebywają w domach i mieli zaplanowane szczepienie wyjazdowe nie przyjedzie zaś jutro lekarz z pielęgniarką, by ich zaszczepić. Szczepienie zostało przesunięte na piątek.

- Czekaliśmy na szczepionki w poniedziałek oraz we wtorek do południa. Dodam, że szczepienia 60 seniorów w dwóch punktach szczepień mieliśmy zaplanowane na wtorek po południu oraz na środę.  Dziś, we wtorek około południa dostaliśmy informację, że szczepionki dziś nie dojadą. A czy będą w środę? Mamy taką nadzieję. Zadzwoniliśmy do 60 seniorów, by przekazać im, że ich szczepienia musieliśmy przesunąć na środę po południu, czwartek i piątek. Musieliśmy też odwołać - ze względu na brak szczepionek - szczepienia wyjazdowe dla 5 seniorów, które mieliśmy zaplanowane na środę. Jeśli rządowa Agencja Rezerw Materiałowych dostarczy nam szczepionki - lekarz i pielęgniarka pojadą w piątek zaszczepić tę piątkę seniorów w domach - mówi Maciej Adamiec, dyrektor MCM "Bałuty". 

Dodajmy, że trzeba też było przesunąć szczepienia 6 seniorów zapisanych do miejskiego punktu szczepień Centrum Medycznego im. Rydygiera przy ul. Próchnika.

- Nie dostaliśmy szczepionek w poniedziałek, a wtorkowa dostawa też stała pod znakiem zapytania. Dlatego 6 seniorów zapisanych na poranne szczepienia w poradni przy ul. Próchnika przepisaliśmy na środę. Na szczęście szczepionki dotarły jeszcze we wtorek i szczepienia zaplanowane przy ul. Próchnika na popołudnie oraz przy ul. Piotrkowskiej mogły się odbyć - dodaje Marta Nowak, prezes Centrum Medycznego im. Rydygiera.

Przypomnijmy, że miejskie Centrum Medyczne im. Rydygiera musiało odwołać szczepienia przeciwko covid dla seniorów zapisanych na poniedziałek 1 lutego. Mimo, że szczepionki zostały zamówione przez centrum we wtorek 26 stycznia - nie dotarły do poniedziałku 1 lutego.

- Na poniedziałek 1 lutego mieliśmy zapisanych 12 seniorów na szczepienia w punkcie szczepień przy ul. Pomorskiej 59 oraz 6 seniorów w punkcie przy ul. Piotrkowskiej 113. Zamówiliśmy szczepionki już we wtorek 26 stycznia, żeby mieć pewność, że w kolejnym tygodniu będziemy mieli czym szczepić. Ale szczepionki nie dotarły. Musieliśmy odwołać szczepienia dla 18 seniorów zaplanowane na poniedziałek. Przełożyliśmy je na piątek - mówi prezes Nowak.

Polecane aktualności

Kapsuła Czasu w Manufakturze

Na rynku Włókniarek Łódzkich stanęła „Kapsuła Czasu”

Małgorzata Antczak / UMŁ

26 lutego na terenie Manufaktury, a dokładniej na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie “Kapsuła... więcej

Remont torowisk w Łodzi

Modernizujemy łódzkie torowiska. Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 marca

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W tym roku kolejne trasy łódzkich tramwajów zostaną odnowione. Do tej pory wyremontowaliśmy 55 km... więcej

Konferencja Prasowa

Łódź walczy ze smogiem. Półmetek składania wniosków o dotacje wymianę na pieców

Marcin Masłowski / UMŁ

W tegorocznym budżecie miasta na program przeznaczono 3 mln zł. Z dotacji w wysokości 7 tys. zł mogą... więcej

Prezydent Miasta Hanna Zdanowska na konferencji prasowej

Płać podatki w Łodzi i wygrywaj. Teraz opłaca się to jeszcze bardziej!

Kinga Rondio / UMŁ

Już od poniedziałku rozpoczynamy Loterię Podatkową dla Wszystkich Łodzian. 1 marca zarówno przez... więcej

Rewitalizacja na Pomorskiej

Łódź rewitalizuje. Zmieniamy ulicę Pomorską i kończymy inwestycję na ulicy Zachodniej

Tomasz Walczak / UMŁ

Rozpoczynają się kolejne prace rewitalizacyjne w centrum Łodzi. Tym razem poszerzenia doczeka się... więcej

Kontakt