Kolejny łódzki budynek pofabryczny zmieni się w lofty

Na terenie powstającego osiedla Art Modern przy ul. Wróblewskiego, odsłonięto mural Mieczysławy Ćwiklińskiej. W kolejnym etapie inwestycji OPG Property Professionals planuje m.in. rewitalizację ceglanego budynku elektrowni z 1906 r. Powstanie w nim 12 loftów.

Makieta ceglanego budynku elektrowni z 1906 r. przy ul. Wróblewskiego -  fot. Wojciech Markiewicz
Makieta ceglanego budynku elektrowni z 1906 r. przy ul. Wróblewskiego , fot. Wojciech Markiewicz

Michał Styś z OPG Property Professionals mówi: - Właśnie ukończyliśmy II etap budowy osiedla ART MODERN Łódź. Sztuka. Mieszkania. To półmetek dużej inwestycji rewitalizacyjnej w kwartale ulic Wróblewskiego – Wólczańska – Skrzywana. Docelowo powstanie 400 mieszkań, w których będzie mogło zamieszkać 850-900 osób. Są to mieszkania w duchu modernizmu - proste, funkcjonalne i przyjazne do życia. Kolejnym krokiem naszej inwestycji będzie MODERN LOFT – w ceglanym budynku dawnej elektrowni powstanie 12 ekskluzywnych lokali o zróżnicowanym układzie i metrażu. Po rewitalizacji budynek elektrowni (jedyny jaki pozostał po dawnej fabryce filcu) będzie ozdobą terenu osiedla.

Klatki schodowe budynków osiedla Art Modern ozdobione są muralami patronów. Pierwsze trzy przedstawiają postacie Rudolfa Valentino, Poli Negri i Marka Twaina. We wtorek 28 lipca, wraz z zakończeniem II etapu budowy, odsłonięto mural przy wejściu do czwartej klatki schodowej który przedstawia Mieczysławę Ćwiklińską, barwną postać polskiego teatru i operetki.

- Murale te powstają we współpracy z łódzką Akademią Sztuk Pięknych. Ich autorką jest laureatka konkursu Aleksandra Kaczanowska. Liczymy, że dzięki tym muralom nasze osiedle zyska nieco awangardowego, modernistycznego charakteru – mówi Michał Styś z OPG Property Professionals.

Obecna podczas odsłonięcia muralu Mieczysławy Ćwiklińskiej prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor ASP w Łodzi powiedziała: - Cieszę się, że inwestor kontynuuje współpracę z laureatką konkursu, bo niestety dość często taka współpraca kończy się już na etapie rozmów po rozstrzygnięciu konkursu. Na szczęście Michał Styś jest prawdziwym promotorem działań artystycznych i współpracy z naszą uczelnią. Liczę, że zrewitalizowany gmach elektrowni stanie się perłą na mapie Łodzi.

Mateusz Sipa, z-ca dyr. Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ dodaje: - W najbliższych latach spodziewamy się w Łodzi jeszcze większej liczby turystów niż do tej pory. Takie lofty jak te, które powstaną w zrewitalizowanym budynku elektrowni, to idealny produkt na mieszkania na najem krótkoterminowy odpowiadający na potrzeby weekendowych i krótkoterminowych wizyt turystycznych w Łodzi.

Piotr Siedlecki, z-ca dyr. Biura Rewitalizacji I Mieszkalnictwa UMŁ podkreśla: - W ramach ośmiu priorytetowych projektów rewitalizacji obszarowej w centrum Łodzi nasze działania inwestycyjne obejmują ok. 70 nieruchomości, w których powstanie blisko 900 mieszkań. Koszt tych projektów to blisko 1mld zł, z czego dużą część stanowi dofinasowanie z UE. Bardzo nas cieszy, że rewitalizacja wychodzi też poza ścisłe śródmieście Łodzi oraz że staje się ona przedmiotem zainteresowania ludzi biznesu. Liczymy, że działania OPG znajdą naśladowców wśród innych prywatnych inwestorów.

Polecane aktualności

Centrum Rentgenowskie w poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie

BRP

W poradni przy al. Piłsudskiego 157 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew powstało... więcej

Festiwal Światła 2019 na ul. Piotrkowskiej (zdjęcie archiwalne) -  fot. Archiwum UMŁ

W Łodzi łączą się dwie instytucje i pięć domów kultury. Cel - większa dostępność kultury w dobie pandemii

BRP

Sieciowanie instytucji kultury to połączenie dwóch silnych ośrodków kultury w Łodzi (Akademickiego... więcej

Policjanci i kontrolerzy MPK sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta i nos w pojazdach komunikacji miejskiej -  fot. MPK-Łódź

Policja i MPK–Łódź sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki

MPK-Łódź

Wielu pasażerów MPK–Łódź nie zakrywa ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Często co... więcej

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia,... więcej

Wnętrze biblioteki przy ul. Tuwima 46 -  fot. Archiwum UMŁ

Biblioteka dla każdego - nowy projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi od września będzie realizować projekt "Biblioteka dla każdego". Zdobyła... więcej

Kontakt