Koronawirus

Harcerze, społecznicy, urzędnicy i radni. Baza wolontariuszy, którzy pomogą seniorom w drobnych zakupach czy wykupie lekarstw, gotowa.

- Koronawirus rozprzestrzenia się w ogromnym tempie – powiedział Agnieszka Wieteska, radna Klubu Radnych SLD.

- Wszyscy powinniśmy zachować szczególne środki ostrożności. Łódzcy radni przyłączają się do akcji Wolontariat, adresowanej głównie do osób starszych. Seniorzy powinni zostać w swoich domach i nie wychodzić na ulice. Jednakże ktoś musi pomóc im zrobić zakupy, czy odebrać leki z apteki. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji Wolontariat. Warto zapukać do drzwi starszych sąsiadów mieszkających w sąsiedztwie i zapytać, czy czegoś nie potrzebują – dodała radna Agnieszka Wieteska.

 

- Cały czas zbieramy grupę wsparcia dla łódzkich seniorów – poinformował Damian Raczkowski, radny Klubu Radnych KO.

- Dołączamy do miejskiego Call Center, które będzie funkcjonowało od dzisiaj przez 24 godziny na dobę. Grupa wolontariuszy liczy obecnie około 50-ciu chętnych. Każda osoba, która zgłaosi się do Urzędu Miasta Łodzi, aby  zostać wolontariuszem, otrzyma specjalny identyfikator i rękawiczki ochronne. Należy dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Osoby starsze mogą dzwonić do UMŁ i podawać swoje adresy i numery telefonów. Następnie odezwie się do nich wolontariusz i umówi na konkretną godzinę w celu zrobienia zakupów. Pieniądze muszą być włożone do foliówki lub woreczka. Zachęcamy seniorów do wcześniejszego przygotowania listy potrzebnych rzeczy. Od dzisiaj zaczynamy akcję. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc sąsiedzką – dodał radny Damian Raczkowski.

 

Numer telefonu Call Center dla seniorów – 42 638 55 00.

 

- Przez wiele ostatnich lat mogliśmy cieszyć się spokojem i dobrobytem w naszej ojczyźnie – powiedział Marcin Hencz, radny Klubu Radnych KO.

- Powtarzaliśmy, że bardzo kochamy nasze państwo. Teraz nadszedł czas próby i możemy udowodnić, ile znaczą dla nas wypowiadane wcześniej słowa. Koronawirus dla młodych ludzi nie jest tak bardzo groźny. Szczególną opieką powinniśmy otoczyć osoby starsze – dodał radny Marcin Hencz.

Polecane aktualności

Komendant Straży Miejskiej w Łodzi - Zbigniew Kuleta

Oświadczenie komendanta Straży Miejskiej

Zbigniew Kuleta, komendant Straży Miejskiej wydał oświadczenie po weekendowej interwencji... więcej

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Miasto Łódź buduje stadion ŁKS

Małgorzata Loeffler / ZIM

Pandemia koronawirusa nie spowalnia prac na budowie stadionu ŁKS przy al. Unii Lubelskiej 2. Już... więcej

Rusza telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży

Jolanta Baranowska / UMŁ

Uruchamiamy dziś telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży. Na numer (42) 638 47 77 można dzwonić od... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (26.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Ulica Wyścigowa już gotowa -  fot. Radosław Jóźwiak / UML

Ulica Wyścigowa już gotowa

Tomasz Walczak / BRzP

Zakończyła się przebudowa ulicy Wyścigowej, która znajduje się na Rudzie Pabianickiej. Inwestycja... więcej

Kontakt