Koronawirus w Łodzi. Informacja Prezydent Miasta

Specjalna linia informacyjna dla seniorów 42 6385500, zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki oraz zmiany w organizacji pracy Urzędu...

Drodzy łodzianie,

pierwszy potwierdzony w Łodzi przypadek koronawirusa wynika z dynamiki sytuacji, z jaką mamy do czynienia w ostatnich dniach. Dlatego nie powinien on być dla nas powodem do wyjątkowego niepokoju, ale sygnałem mobilizującym do jeszcze bardziej szczegółowego przestrzegania wszystkich zaleceń oraz protokołów bezpieczeństwa.

Dlatego też, zgodnie z decyzją władz centralnych, zamykamy wszystkie łódzkie szkoły, przedszkola oraz żłobki. Proszę, niech dzieci pozostaną w domach, już od jutra, niemniej jednak dla osób, które nie będą w stanie zabezpieczyć opieki dla dziecka w tak krótkim czasie, w czwartek i w piątek w szkołach podstawowych i przedszkolach uruchomimy dyżury na świetlicach. Nie będą już jednak prowadzone żadne zajęcia dydaktyczne.

Przypominam, że już od dziś zamknięte są także miejskie muzea, teatry, baseny lodowiska oraz obiekty MOSiR-u, a także Aquapqrk Fala, EC1, ZOO i Palmiarnia. Od piątku nieczynne będą także miejskie biblioteki. Codziennie otrzymujemy także nowe informacje o kolejnych odwołanych imprezach masowych.

Niezalenie od działań rządu wprowadzamy w Łodzi szereg rozwiązań, które mają za zadanie ograniczyć negatywne skutki związane z rozprzestrzeniamy się wirusa, szczególnie dla osób w podeszłym wieku.

Dlatego też podjęłam decyzję o uruchomieniu specjalnej linii informacyjnej dla seniorów pod numerem 42 638 55 00 gdzie osoby starsze otrzymają wszystkie niezbędne informacje.

Uruchomiliśmy także specjalną stronę internetową www.lodz.pl/koronawirus z pakietem najnowszych informacji. Będziemy prowadzić także szeroką akcję informacyjną w przestrzeni miejskiej dotyczącą profilaktyki i dobrych zachowań ograniczających zasięg wirusa

Wprowadzamy także nowe procedury związane z obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta, zwiększamy nacisk na pracę w systemie „jednego okienka” tak aby do minimum ograniczyć konieczność poruszania się mieszkańców po całym urzędzie. Bardzo proszę, aby wszystkie osoby, które mają taką możliwość korzystały z kanałów administracji cyfrowej, bądź w przypadku braku pilnych terminów przełożyły wizytę w urzędzie na później.

Szanowni Państwo, przykład Chin, które według oficjalnych informacji opanowały wirusa oraz skala zaangażowania rządów i samorządów w całej Europie pozwalają nam przypuszczać, że sytuacja zostanie w najbliższej przyszłości opanowana. Będzie to możliwe głównie dzięki Państwa odpowiedzialnej postawie, współpracy, zrozumieniu i zaangażowaniu.

Postępujmy racjonalnie i rozsądnie. Bardzo proszę w ciągu najbliższych, kluczowych dla rozwoju sytuacji dni, o ograniczenie do minimum wszystkich aktywności poza miejscem zamieszkania, unikanie dużych skupisk ludzi i jeśli to możliwe ograniczenie wyjazdów do innych części kraju.

 

Hanna Zdanowska
Prezydent Miasta Łodzi

Polecane aktualności

Pokaz Światło Przyszłości (wizualizacja) -  mat. Biuro prasowe ŁMF

Light.Move.Festival 2020 w ten weekend!

BRP

Już w ten weekend odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Light.Move.Festival, największego wydarzenia... więcej

Bezzwrotne pożyczki i dotacje dla przedsiębiorczych, którzy chcą otworzyć własny biznes w Łodzi

Marcin Masłowski / BRP

Łódź wspiera rozwój małych firm. Projekt „Łódzka Rewita III” zakłada bezzwrotne wsparcie dla osób... więcej

Mielczarskiego 3 - wizualizacja

Podpisana umowa na remonty kamienic przy ul. Mielczarskiego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Dom gościnny, kawiarnia, świetlica dla młodzieży i komfortowe mieszkania komunalne, czyli kolejne... więcej

Kampania „nie marnuje 1/3” w restauracji Także Tego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Łódź przeciwko marnowaniu żywności

Zuzanna Bociaga / ŁCW

Aż 1/3 całej wyprodukowanej na świecie idealnie świeżej i pysznej żywności nigdy nie trafia na nasze... więcej

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Hufcowej 5 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Remonty łódzkich szkół i przedszkoli. W 3 lata zmodernizowanych zostało 70 budynków

Monika Pawlak / BRP

Od 2017 roku miasto realizuje projekt termomodernizacji szkół i przedszkoli w ramach którego 70... więcej

Kontakt