Korty AZS w Łodzi jak na US Open w Nowym Jorku [ZDJĘCIA]

Łódź zakończyła kolejną ważną inwestycję sportową. Za ćwierć miliona złotych zmodernizowano korty tenisowe Akademickiego Związku Sportowego przy ulicy Lumumby 22/26.

Nowe korty AZS w Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL
Zmodernizowane korty tenisowe Akademickiego Związku Sportowego , fot. ŁÓDŹ.PL

Nowa nawierzchnia kortów tenisowych AZS jest identyczna jak na Flushing Meadows w Nowym Jorku, na których rozgrywany jest turniej US Open. - Nie zwalniamy tempa inwestycyjnego związanego z poprawą infrastruktury sportowej w naszym mieście. Dzięki temu Łodzi przybył kolejny ważny obiekt, który powinien przyczynić się do rozwoju sportu, a w szczególności tenisa. AZS otrzymał znakomite, najnowszej generacji korty w hali i jest to pierwszy krok w kierunku uczynienia z Łodzi znaczącego centrum polskiego tenisa. Mamy nadzieję, że teraz większość zgrupowań Polskiego Związku Tenisowego będzie się odbywać w naszym mieście – mówi wiceprezydent miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Nawierzchnia ma znaczenie!

Poprzednia nawierzchnia kortów w hali przy Lumumby została położona w 2002 r. Od tego czasu straciła swoje właściwości użytkowe i profesjonalni zawodnicy niechętnie wykorzystywali ją do treningów. Na tzw. kortach twardych szybkość piłki jest mierzona w skali 1-5, a na starej nawierzchni AZS wykraczała poza obecnie stosowaną skalę, przekraczając dopuszczalną prędkość i tym samym często uniemożliwiając odbiór serwisu. Na nowej, siedmiowarstwowej nawierzchni typu cushion szybkość piłki wynosi 4.

- Na podobnych nawierzchniach rozgrywa się obecnie ok. 40 procent turniejów tenisowych na całym świecie, m.in. Australian Open. Oznacza to, że czołówka naszych tenisistów będzie mogła przygotowywać się do takich imprez właśnie w Łodzi – dodała Skrzydlewska.

Co nowego na kortach AZS?

Za łączną kwotę 233.937 zł wymieniono podłoże, wylano nawierzchnię akrylową, zutylizowano starą wykładzinę i zamontowano nowy osprzęt tenisowy (słupki, siatki, podpórki i inne).

- Serdecznie dziękuję władzom miasta reprezentowanym przez prezydent Skrzydlewską i dyrektora Wydziału Sportu Marka Kondraciuka. Świetnie się z nimi współpracuje. I mówię to nie dlatego, że znamy się z panią prezydent od wielu lat. Wreszcie za łódzki sport odpowiada człowiek, który podejmuje decyzje szybko. To fantastyczny sposób działania, który trafia do w mnie w stu procentach i mam nadzieję, że ludzie sportu w Łodzi to zauważają. Co do samej inwestycji, to nowa nawierzchnia nie tylko spełnia wszelkie normy, ale też pięknie i estetycznie wygląda. W porównaniu z tym, co było na AZS od prawie 20 lat i z czym męczyli się tutaj zawodnicy, jest to krok w zdecydowanie dobrym kierunku – podsumował wiceprezes AZS Tomasz Iwański.

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt