Lato w mieście nie będzie nudne

1 284 miejsca na półkoloniach organizowanych przez szkoły podstawowe i placówki edukacyjne czeka na najmłodszych uczniów. W tym roku z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z epidemią zajęcia na półkoloniach są dla uczniów klas I - III, a zapisy chętnych już od wtorku 23 czerwca.

- Zapraszam rodziców do korzystania z naszej oferty, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci tegoroczna oferta jest adresowana tylko do najmłodszych uczniów - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Inny niż zwykle będzie również program półkolonii, nie będzie wycieczek do atrakcyjnych miejsc, ale na miejscu też będzie ciekawie i atrakcyjnie.

Reżim sanitarny spowodował, że zamiast wypadów do kina, teatru, muzeum, na pływalnię czy kręgielnię półkoloniści będą spędzać czas w szkole lub placówce mając do dyspozycji szkolne boisko i plac zabaw. Ale pełni inwencji nauczyciele zadbają, aby pobyt dostarczył wielu wspomnień. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 17, są bezpłatne z wyjątkiem posiłków, za które rodzice zapłacą 15 zł dziennie. Dwutygodniowy turnus to koszt tylko 150 zł.

- Zapisy rozpoczynają się we wtorek 23 czerwca w każdej szkole czy placówce organizującej półkolonie, a trwają do wyczerpania miejsc - dodała Magdalena Misiakiewicz z Wydziału Edukacji UMŁ.

Półkolonie rozpoczynają się 6 lipca i potrwają do 28 sierpnia.

192 uczniów szkół podstawowych z rodzin dotkniętych epidemią, z terenów rewitalizacji, w trudnej sytuacji materialnej oraz rodzin zastępczych wyjedzie na 2-tygodniowe kolonie do Grotnik. Pierwsza grupa wyrusza w podróż już 29 czerwca, a na miejscu będą mieć do dyspozycji basen i las pełen ciekawych miejsc do odkrycia. Kolonie również zostaną zorganizowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego.

Lista organizatorów półkolonii na: uml.lodz.pl/edukacja/lato-2020/

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt