Lato w mieście nie będzie nudne

1 284 miejsca na półkoloniach organizowanych przez szkoły podstawowe i placówki edukacyjne czeka na najmłodszych uczniów. W tym roku z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z epidemią zajęcia na półkoloniach są dla uczniów klas I - III, a zapisy chętnych już od wtorku 23 czerwca.

- Zapraszam rodziców do korzystania z naszej oferty, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci tegoroczna oferta jest adresowana tylko do najmłodszych uczniów - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Inny niż zwykle będzie również program półkolonii, nie będzie wycieczek do atrakcyjnych miejsc, ale na miejscu też będzie ciekawie i atrakcyjnie.

Reżim sanitarny spowodował, że zamiast wypadów do kina, teatru, muzeum, na pływalnię czy kręgielnię półkoloniści będą spędzać czas w szkole lub placówce mając do dyspozycji szkolne boisko i plac zabaw. Ale pełni inwencji nauczyciele zadbają, aby pobyt dostarczył wielu wspomnień. Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 17, są bezpłatne z wyjątkiem posiłków, za które rodzice zapłacą 15 zł dziennie. Dwutygodniowy turnus to koszt tylko 150 zł.

- Zapisy rozpoczynają się we wtorek 23 czerwca w każdej szkole czy placówce organizującej półkolonie, a trwają do wyczerpania miejsc - dodała Magdalena Misiakiewicz z Wydziału Edukacji UMŁ.

Półkolonie rozpoczynają się 6 lipca i potrwają do 28 sierpnia.

192 uczniów szkół podstawowych z rodzin dotkniętych epidemią, z terenów rewitalizacji, w trudnej sytuacji materialnej oraz rodzin zastępczych wyjedzie na 2-tygodniowe kolonie do Grotnik. Pierwsza grupa wyrusza w podróż już 29 czerwca, a na miejscu będą mieć do dyspozycji basen i las pełen ciekawych miejsc do odkrycia. Kolonie również zostaną zorganizowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego.

Lista organizatorów półkolonii na: uml.lodz.pl/edukacja/lato-2020/

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt