Lato w pełni, plaża czeka…

Ponad 30 tysięcy łodzian wypoczywało w długi czerwcowy weekend na obiektach MOSiR: dopisała pogoda, a uczniowie mają wreszcie wymarzone wakacje.

Stawy Stefańskiego -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Stawy Stefańskiego , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Prawie 4 tysiące młodych ludzi rozpoczęło swój pierwszy dzień na półkoloniach, a pozostający pod opieką babci, dziadka, starszego rodzeństwa – spędzali upalny poniedziałek nad wodą. Na Stawach Stefańskiego jest nowa plaża, na którą przywieziono 150 ton piasku.

- Biorąc pod uwagę zainteresowanie mieszkańców wypoczynkiem na świeżym powietrzu chyba nikt nie ma wątpliwości, że inwestycje w obiekty rekreacyjne były bardzo potrzebne – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Największą metamorfozę przeszły Stawy Stefańskiego i Młynek i każdy z tych obiektów jest dosłownie oblegany. Podobnie jak Arturówek i Stawy Jana, ale też pływalnie. Zapraszam uczniów, którzy nie wyjechali z miasta: tutaj też jest woda, plaża, słońce.

Eryk Rawicki, dyrektor MOSiR podkreślił, że tylko na Stawach Stefańskiego w miniony weekend wypoczywało około 3 tys. mieszkańców, ale rekordy popularności bije Arturówek i Stawy Jana.

- W każdy z akwenów woda jest czysta, co potwierdziły badania sanepidu, jest bezpiecznie bo ratownicy czuwają i jest gratis. Z kolei na naszych pływalniach uczniowie mają tańsze bilety, trzeba mieć oczywiście legitymację aby z ulgi skorzystać – dodał dyrektor MOSiR.

Wypoczynek nad wodą to tylko część wakacyjnej oferty dla łodzian. Uczniowie mają półkolonie, na które nadal są pojedyncze wolne miejsca, wystarczy sprawdzić w szkole, która nas interesuje. Od 1 lipca zaczynają się zajęcia dla amatorów sportu: MOSiR zaprasza do swojego Technikum piłkarskiego a Trener Osiedlowy na zajęcia na szkolnych boiskach. Bez zapisów i zobowiązań, obowiązuje tylko dobry humor, ale tego w wakacje chyba nikomu nie brakuje.

Oferta letniego wypoczynku na www.uml.lodz.pl w zakładce Lato w mieście

Polecane aktualności

I Forum dla edukacji kulturalnej w Łodzi

Monika Ptasińska / Wydział Kultury

Od marca tego roku mamy w Łodzi Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi. Hasło... więcej

Poduszki ze specjalnej membrany na dachu Orientarium

Aleksandra Hac / BRP

Membrana ETFE jest lekka, elastyczna i bardzo wytrzymała. W porównaniu ze szkłem - kilkadziesiąt... więcej

Jaki będzie budżet Łodzi na 2020 rok?

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz skarbnik Krzysztof Mączkowski przedstawili na konferencji... więcej

W Łodzi powstanie 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

200 stacji ładowania samochodów elektrycznych pojawi się do końca 2020 roku na łódzkich ulicach. Ich... więcej

Zawyją syreny. To nie alarm, tylko test systemu ostrzegania

W związku z rozbudową i modernizacją miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania na terenie miasta,... więcej

Kontakt